Currently Inked / Mürekkepliler

Scroll down to read in English


Ay, Güneş, Merkür, Jüpiter, Venüs gökte ne cisim varsa milyonda bir görülen bir hizaya geçmiş olmalı ki, bu hafta sadece üç kalem var elimde mürekkepli. Gerçekten inanılmaz!!! İlk kalemimiz Lamy Safari'nin tepesi delikli sınırlı üretim pembesi. Ucu 1.5 italik, bu ara elimden düşüremiyorum. Mürekkebi ofis mürekkeplerimden biri olan Aurora siyah İkinci kalemimiz Pelikan M101n Tortoiseshell. Bu kalemi alıp aylarca mürekkeplemeden seyrettiğimi biliyor musunuz? İçinde yine ofis mürekkeplerimden olan Parker Quink Blue-Black var. Son kalemimiz ise bir klasik: Lamy 2000. İçinde Edelstein'in tok yeşili Aventurine ile güzel bir ikili oldular.

Bu arada, biraz heyecanlıyım. Bugün ufak bir röportaj vereceğim bir gazetenin pazar eki için. Bana şans dileyin olur mu!

Sevgiler

Zeynep Pekkalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


I guess Moon, Sun, Mercury, Jupiter and Venus is alligned in a way that happens once in million years because I only have 3 inked pens right now. Quite unbelievable!!! First pen is Lamy Safari Pink, limited edition with a dot on cap and 1.5 italic nib. I cannot stop myself writing with italics nowadays. It is inked with Aurora Black, one of my official office inks. Second pen is Pelikan M101n Tortoiseshell. Can you believe when I first got this pen, I couldn't ink it for months and just watched the beauty? It is again inked with my other office inks Parker Quink Blue-Black. And lastly we have a classic: Lamy 2000 with Pelikan Edelstein Aventurine which make a great couple. 

By the way, I am a bit excited because a national newspaper will be interviewing me about fountain pens for their Sunday post. Wish me good luck!

Cheers,

Zeynep Manypens

32 yorum:

 1. Röportajınızı merakla bekliyorum. Acaba hangi gazetede olacak mutlaka alıp okumam lazım :) Sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu pazar yayınlanacak, şu metin filan ortaya çıksın buradan duyururum elbette. Sevgiler

   Sil
 2. pelikan harika görünüyor.bende yakınlarda lamy all star aldım ama m aldım b almadığıma üzülüyorum.bir daha ki lamy broad olack inş.
  Emeğiniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim emeğimi takdir ettiğiniz için. Varolun.

   Ben şahsen Broad ucu daha çok seviyorum Lamy'de. Geçenlerde bir arkadaşa aldık, utanmasam el koyacaktım :)

   Sil
  2. ben kalın ucun mürekkebi hemen bitireceğini düşünüyordum biraz üşendiğimden m aldım.sonra scrikks kaligrafi seti alınca üzüldüm.ucun kalın olması yazıyı daha güzel gösteriyor ve daha keyifli yazılıyor bence.

   Sil
  3. O kadar da hemen bitirmiyor ve daha ıslak olduğu için daha güzel yazıyor bence. Dolmakalemde zevklerimiz zamanla oturuyor ve hatta belki zamanla değişiyor da.

   İşte bunlar hep yolculuk...

   Sil
  4. kesinlikle.çocukken babamın dolmakalemleriyle oynardım çok sonradan divit falan da girdi işin içine yazım da güzel olunca daha çok sevmiştim.ali necib beyin blogu sayesinde tekrardan üstüne düşmeye karar verdim sizin bloğunuzla da önerilerinizi dinliyorum.
   işte bunlar hep yolculuk.

   Sil
  5. Güzel ve keyifli bir yolculuk diliyorum size.

   Sil
  6. teşekkür ederim.
   bu arada lamy de kapak sorunu yaşayacakmış gibi hissediyorum yapabileceğimiz birşey var mı acaba?

   Sil
  7. Çok ileride olabilir. Zira bu tarz snap on, ya da click on denilen kapaklar zamanla "ben kaçtım byee" diyerek bizi terk edebiliyor.

   Sil
  8. acaba kapağın geçtiği siyah sert kuşak yerine toka gibi birşey taksak çözüm olabilir mi

   Sil
  9. Sanırım olmayabilir. Şimdilik böyle kullanın, büyük ihtimalle uzun yıllar dayanacaktır zaten.

   Sil
 3. Edelstein Pelikan'a daha cok mu yakisirmis acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pelikan'a daha yumuşak yeşilleri yakıştırıyorum nedense.

   Sil
 4. You will do the pen community proud, you go girl. The Lamy shows the most character in your writing, but the green jumps off the page.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shirley! I wish so.

   I don't know why, although I like Aventurine, I always forget to use it.

   Sil
 5. 3 kalem :D Ben de bu hafta tam 4 kalemi temizleyip kaldırdım. Bir şeyler var demek ki.
  Lamy 2000'in görüntüsünü çok beğeniyorum ama hooded nib'lerden hoşlanmadığım için çekiniyorum biraz. Hem kötü nib çıkma ihtimali de var. Aventurine güzel mürekkepmiş ama.
  Gazetenin adını öğrenemiyoruz herhalde. Yoksa yazardınız zaten. Sürpriz mi? :)
  ----------
  Son para bükücü kırtasiyelerden biri (isim vermeyelim şimdi) TWSBI Diamond 580 getirmiş. :) Bu sefer kesik uçlular ve tek başına uçlar da gelmiş ama uçlar tek başına alınacak gibi değiller. Denedim denedim dolar kurunu kaç alırsam alayım fiyatı haklı hale getiremedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lamy 2000'i denemeden almamanı tavsiye ederim. Çünkü tutma yeri herkesi mutlu etmiyor, elden kaymaya müsait. Ama uç kötü çıkarsa genelde değiştiyor lamy.

   Gazetenin adı önümüzeki günlerde.

   ----

   Ben iki TWSBI ile konuyu kapattım, sen sağ ben selamet diyorum :)

   Sil
 6. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Pelikan M101 ile yazdığın harfler biraz titremiş duruyor. Uçla mı ilgili yoksa abartıyor muyum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkatli gözlerden hiçbir şey kaçmıyor. O sırada beni çok heyecanlandıran bir telefon gelmişti de, ondan yazım hemen titremiştir :)

   Sil
 8. Wow, what an honor! I am so excited for you! Please share the article with us when it is published :) That Lamy 2000 and Edelstein pairing look simply luscious. The pen has been on my pining list for quite some time now.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shangching, welcome back from your trip :) I am wondering about your stories there.

   I don't know why I really like them as a pair. But before getting 2000, check the grip section. It is not meant for everyone.

   Sil
  2. It was about two years ago that I went to a fountain pen store to try out Lamy Studio. The grip did not fit me for some reason, then my sight wondered to the neighboring Lamy 2000. I could not put it down after I tested it. For some reason, it stayed on my pining list for all this time!

   Sil
  3. Oh! Sometimes it happens. The smooth nib and nice macrolon body does that :)

   Sil
 9. Bugün Yeni Zaman'da 1,5 italik uç aradım ama sadece düz 1,5 bulabildim. Acaba siz zaten bunu kastettiniz de ben mi yanlış anladım? Keşke Lamy'nin kullandığınız ucunu görebilseydim. Neyse, ben de 1,5 kesik ucu aldım. 1,1 ile arasında karar verememiştim, satıcının dediğine göre, 1,1 ile normal uçların çok farkı yokmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ucun aynısını almışsınız. Güzel günlerde kullanın. Şurada Lamy uçların bir karşılaştırmasını yapmıştım. http://www.banasikcayaz.com/2013/11/lamy-nib-size-comparison-updated-lamy.html 1.1 küçük kalabiliyor ve kesik uç olduğu anlaşılmıyor tam olarak. Bu düz kesik uçlara italik uç deniliyor, eğilimliler oblik italik olarak ya da verev italik olarak geçer.

   Sil
 10. Teşekkür ederim. Galiba benim kullanmam gereken uç başından beri buymuş. Elyazım güzel görünüyor. Üst segment dolmakalemlerden sanırım Pelikan'da da benzer bir uç kullanımı mümkün, onların uç çeşitliliğini görmüştüm de... Şimdi doğal olarak hayalim, güzel bir Pelikan'da 1.5 italik uç kullanabilmek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Pelikan'da da benzer uçlar var. Mesela şu ucu sevebilirsiniz http://www.banasikcayaz.com/2013/10/pelikan-m800-italic-broad-fountain-pen.html

   Sevgiler ve selamlar

   Sil
 11. Röportaj duyurusunu bekliyoruz efendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesin bilgi gelsin, o zaman duyuracağım.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...