Photo of the Day 37 / Günün Fotoğrafı 37

Scroll down to read in English


Günün kalemi: Waterman Le Man 100
Günün mürekkebi: Diamine Eau de Nil
Günün defteri: Quotable Journals

Garip günlerin içinden akıyoruz. Dün yıllardır görmediğim iki arkadaşımla karşılaştım tesadüfen. Aynı dili konuştuğum, aynı kelimelere aynı anlamlar yüklediğim insanlar. Ülkenin halinden, iyilik ve kötülükten, üstlendiğimiz rollerden, bunları kabullenişimizden ve kabullenemeyişimizden konuştuk. Ne kadar iyi geldi anlatamam. Eğer sizin de; sakin, itidalli, nefretin ve kötülüğün içinde boğulmayan dostlarınız varsa onlarla konuşmayı deneyin. İyi geliyor gerçekten. 

Ve Jorge Angel Livraga'nin bir sözü ile bitirelim haftayı: "Ayrışma öldürebilir, sadece birleşme ve bütünleşme yeniden hayat verir."

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISH


Pen of the day: Waterman Le Man 100
Ink of the day: Diamine Eau de Nil
Notebook of the day: Quotable Journals

We are passing through weird times as a country. Yesterday I came across with two friends of mine whom I haven't seen for years. Those are the people whom I talk the same language and putting the same meanings to the same words. We talked about the situation, good and bad, the roles we have taken and how we accept them or how we cannot... It was such a blessing. 

Lets end the week with a quote from Jorge Angel Livraga: "Desintegration could kill, only integration and union can revitalize."

Cheers,

Zeynep Penthusiast

8 yorum:

 1. Dostlarla insan her şeyin üstesinden gelebilir bence:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de öyle. Yol yalnız yürünmüyor çünkü...

   Sil
 2. Fethi Gemuhluoğlu'nun sevdiğim bir sözü var: "İşini bulan değil, eşini bulan sevinsin." Ben buna, "dostunu bulan" kısmını da ekliyorum. İyiki dostlarımız var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi eş, bir de dost zaten şu hayatta birlikte yürünen. Bin şükür.

   Sil
 3. Erhan Kuyucu17 Mart 2014 00:56

  Post konusu dışı olacak biraz ama belki çok yakın dost değiliz şimdilik, fakat bu yolda birlikte yürümeye başladık gibi. Sayenizde yazmaya ve alışkanlık dışı yeni kitaplara başladım. Mesnevi okuyorum. Bhavad Gita siparişi de verdim bakalım. Bir resimde ben çekmeye çalıştım sizinkiler kadar olmasa da...
  http://imageshack.com/a/img811/4503/ax7n.jpg

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğraf çok güzel olmuş, bu arada defterinize bayıldım. Bana ilkokulda kullandığım eski okul defterlerimi hatırlattı. Turkuaz çizgili, kırmızı marjinli. Mesnevi'yi sevdiniz mi peki?

   Sil
 4. Erhan Kuyucu17 Mart 2014 01:20

  Size yazdıktan sonra maillerime baktım. Kitabı bulamamışlar. Ben de başka yerde bulamamıştım zaten. Sağlık olsun. Diğer yayın evlerinin baskıları hakkında bir bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüh! Ben bir tek imge'nin Türkçe çevirisi ile bir arkadaşımın yurtdışından gönderdiği İngilizce Bhagavad Gita'yı okuduğum için diğerleri hakkında yorumda bulunamayacağım. Mevlana diyor ya, ilk sana nasıl unutulur, ilk sevgi nasıl olur da kalpten çıkar diye, ben de ilk imge çevirisini okuduğumdan olsa gerek en güzeli oymuş gibi geliyor :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...