Sunday Post 24 / Pazar Postası 24

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın iki kitabı var. Birincisi Sebastien de Courtois'in yazıdığı ve Douchan Novakovic'in fotoğrafladığı Süryaniler. Kitabı okurken yazılanlardan çok fotoğraflardan etkilendiğimi belirtmeliyim. Elbette bunda her gittiğimde kalbimin bir parçasını bıraktığım (ya da bulduğum mu demeliyim) Mardin'in de payı büyük. İkinci kitap Hayati Sır. Bu kitabın iki ilginç özelliği var: Birincisi yazarı belli değil, ikincisi de fiyatı 3 lira. Benim de ilgimi çekti ve aldım. Ancak sevmedim. Dünyadaki tüm kötülüklerin suçlusunu "şeytan" olarak görmek bana biraz kolaycılık olarak geliyor sanırım. Bu hafta çok yoğun bir haftaydı. Gerek pazar günü yaptığımız dolmakalem atölyesi (Çok keyifliydi, gelebilen, gelemeyen herkese teşekkürler), gerek motosiklet fuarı, Osmanlıca kursu filan derken nasıl geçtiğini anlamadım bile. Hatta bu haftaki programıma baktığımda da tüm akşamlarımın dolu olduğunu görüp endişeleniyorum :) Bu esnada yukarıda gördüğünüz güzellikler/sevimlilikler geldi hediye olarak. Bunları inceleyeceğim ama içlerinden sizin için ayırdıklarım da olacak. Malum blogumun 2. yaşı yaklaşıyor, hediyelerle kutlamalıyız diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Şaka maka iki yıl olacak Nisan ayında. Ben şimdiden heyecanlıyım. Bu arada yer önerilerinize de açığım.

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr 

CONTINUE to READ in ENGLISH


Hello all,

I read two books this week. The first one was Assyrians from Sebastian de Courtois and photopgrapphed by Douchan Novakovic. Book was great but photos were much more from that. Maybe its because I like Mardin so much that whenever I visit, I feel like I left a piece of my heart there or I find it there. The other book was kind of bullshit. So nothing to tell about it.

And this was hell of a week. Fountain pen workshop (It was great, thanks to everyone), motorbike expo, Ottoman reading course and everyday life. Besides I am also worried about this week when I check my agenda. And those nice/cute notebooks were sent me for my review. I will review them but I also spared some for you. As you may notice, my blog is about to turn two years and we should be celebrating it right?

Cheers,

Zeynep Penthusiast


4 yorum:

 1. "Her şeyi Allah bilir" cümlesi bilgisizlik için özür değildir!" BİRUNİ
  Kötülük yap, suçu Şeytana at. bu iki durum da tembellik alameti.
  "Kalem yazmıyor" demek güzel ama dolmakaleme farklı mürekkep koymak, ona ilgisiz kalıp vefa beklemek... Son asırda bizde maalesef kolay lokma, hazır ekmek düşkünlüğü var. Önce gayret et sonra duanı et. Tedbir-tevekkül. Allah bizleri hazırcı insanlardan uzak tutsun.

  Kaligrafi ile ilgili bende pdf yabancı kaynaklar vardı. Eminim sizde de vardır ama lazımsa e-posta atabilirim. Harflerin yazım sırası, uç şekilleri, kağıtlarla, mürekkeple şablon hazırlama ipuçları var. Etkinlik yapacaksanız tekrardan kullanırsınız dedim.
  İyi eğlenceler size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesnevi'de Mevlana çok güzel konuşturur şeytanı. Şeytan der ki, ben insanlara zorla günah işletemem, onları davet ederim, onlar kendi iradeleriyle seçerler diyor. Adam haklı, dağılabiliriz :) Yani iyilik içimizde olduğu gibi, kötülük de içimizde.

   Atölyede kaligrafi üzerine konuşmadık pek. Daha çok neden dolmakalem kullanıyoruz, nasıl kullanmak, nasıl seçmek lazım bunun üzerine konuştuk. Ama PDF'ler faydalı olabilir.

   Teşekkürler

   Sil
 2. Yaşasın Pazar Postası!!!
  Her hafta yazılacak bir şey buluyorsunuz ne güzel :)
  Nisan ayında Ankara'da buluşma ayarlar iseniz katılabilirim
  Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi bir şekilde çıkıyor işte :)
   Aslında çok isterim ama kısmet. Secret yapalım, evrene sms gönderelim olsun :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...