Sunday Post 25 / Pazar Postası 25

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın iki kitabı var. Birincisi Mustafa Merter'in Dokuz Yüz Katlı İNSAN isimli kitabı. Jung'a başlamışken, psikolojiden devam etmek istemiştim ama kitaptan tad alamadım. Kendisi bir yola girmiş insanların, diğer yolların hepsinin tü kaka olduğunu söylemesi beni üzüyor açıkçası. Ama yine de psikolojiye meraklıysanız tasavvuf ile nasıl harmanlandığını merak ediyorsanız, bu kitabı tavsiye edebilirim. İkinci kitap ise muhteşem!!! Peter Sis'ten Kuşlar Meclisi. Feridüddin Attar'ın Mantık ut Tayr kitabının sadeleşmiş ve görselleşmiş bir çevirisi. Kesinlikle ama kesinlikle çok güzel. Alın, pişman olmayacaksınız. (Bu arada, beni bu kitapla tanıştıran İlker'e teşekkürler)


Kitaptan bir sayfa... (ve yakın zamanda gelecek bir incelemeden ön gösterim ^_^ )


İtibar dergisinde aylık olarak yazılar yazıyorum. Burada yazdıklarıma nazaran biraz daha rahat, daha geniş yazılar bunlar. Son yazım da çelik uçlarla ilgili. Bir hışımla gelip geçtiler işte. 


Yazının yayınlanmasından sonra yazıda kullandığım fotoğraf çok beğenilince, fotoğrafın aslını da sizinle paylaşmak istedim. Bol yağmurlu, az motosiklet sürmeli, planların yapılıp yapılıp bozulduğu garip bir haftayı geride bıraktım kendi açımdan. Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Çelikkalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


Hello dears,

This week I read two books. The first one was about physcology because I wanted to continue the matter after I read Jung. However I didn't like it since I don't like it when people claim that the only true path is theirs. But the second book is a total win. Conference of the Birds from Peter Sis. The Conference of the Birds is a very famous story of Islamic esoteric tradition by Feriduddin Attar. Peter Sis has transformed it into great illustrations and it became an amazing book. I totally recommend it. 

A page from the book and preview from an upcoming review ^_^

As you might know I write articles for a monthly magazine. In March issue, I wrote about steel dip pens. Fast and short track in writing history. 

After the magazine was published, the photo I used has ben appreciated a lot so I wanted to share it with you. This week was left behind with lots of rain which means I cannot ride my motobike and the occasions which are planned but cannot be realized. How was your week?

Cheers,

Zeynep Steelnib

18 comments:

 1. Haftasonu gazetede yayınlanacak yazınızı unuttuğumuzu sanmayın...
  Yakın zamanda gelecek yazınız sanırım bir Montblanc 149 üzerine..
  Saygılar

  ReplyDelete
  Replies
  1. O herhalde bu haftasonuna ertelendi. Yakın zamandaki yazım Montblanc 149 üzerine olabilir ama (Dünya çok küçük!) ama çok eskiden yazılmış ve taslaklarda bekleyen bir yazı bu :)

   Delete
 2. Yazı yazdığınız dergi ve gazetelere nereden ulaşabiliriz acaba ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. İtibar dergisine şu noktalardan ulaşabilirsiniz http://www.itibardergi.com/satis-noktalari/

   Gazetede röportaj yayınlanırsa haber veririm mutlaka.

   Sevgiler

   Delete
 3. Zeynep Hanım merhaba,
  Bir kitap çalışmanız var mı?
  Eğer var ise bir an önce çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Yazı dilinizi çok başarılı buluyor ve sizi yeni Elif Şafak olarak görüyorum.
  Doğan

  ReplyDelete
  Replies
  1. Doğan Bey, çok teşekkür ederim iltifatınız için. Belki ileride olabilir bir kitap çalışması. Çok isterim gerçekten.

   Sevgiler

   Delete
 4. Kuşlar Meclisi'ni çok duydum gerçekten çok hoş bir kitap:) İtibar dergisini duymamıştım, tebrikler, harika bir şey, yazının fotoğrafı ise süper:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Not as good as your art journals! demek istiyorum. Teklifim geçerli, senden mail bekliyorum :)

   Delete
 5. :) Uzun zamandır uğramıyordum buralara. Kızdım kendime. Kuşlar meclisi'ni iki yıl öncesine kadar okuduğumu anımsıyorum. Güzel bir kitaptı. İtibar'da yazdığınızı bilmiyordum.Bir dahakine daha dikkatli bakmam gerekli.:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hoşgeldiniz diyeyim o zaman. Bu oldukça kısa versiyonu, çocuklara bile okunabilir. İtibar'da Ocak ayından beri yazıyorum İbrahim bey sağolsun.

   Delete
 6. harikasınız zeynep hanım ne diyeyim..blogunuzu incelerken huzur doluyor içim..mürekkepler, dergiler, sade ve akıcı bir uslup, bilgi birikimi, tasavvuf..yani benim yoğunlaştığım çokça alan sizde mevcut..el yazınıza olan hayranlığımı nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum..maşallah diyorum sadece..itibar dergilerine renk katıyorsunuz..yolunuz açık olsun..bahtınız güzel olsun..siz sağ olun ve yazın inşallah..biz de okuyalım..selam ile...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Z. Hanım (Zehra Hanım sanırım) teşekkür ederim. Ne kadar içten ne kadar güzel bir dua böyle. Amin, hepimze güzel baht versin Allah. Çok teşekkürler.

   Sevgi ve selamlar

   Delete
 7. Dergideki fotoğraf bu değil sanki(?) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aynı kompozisyonun farklı bir karesi.

   Delete
 8. Versatil mi o? Çok bozdu bu blog. :P

  ReplyDelete
 9. Replies
  1. Vay arkadaş, herkes blogdan rahatsızmış :)

   Lütfen şikayetlerinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza bildirin. Ne bileyim, facebookta mı paylaşırsınız, arkadaşlarınıza zorla mı okutturursunuz, orasını bilemem ^_^

   Delete

Powered by Blogger.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...