1. Geleneksel Izmir ve 2. Geleneksel Istanbul BulusKAları / Izmir and Istanbul Meetings

Scroll down to read in English

Bu hafta postlar konusunda biraz tembellik etmişim gibi görünebilir. Ama gerçekten Antalya'dan başlayıp İzmir'de biten bir yolculuk ve üstüne blog buluşmaları eklenince gerçekten çok yoğun bir hafta geçirdim.

İlk olarak: Sevgili İzmirli'ler çok şanslısınız. Neden mi? Can Kırtasiye gibi bir kırtasiyeye sahip olduğunuz için. İzmir'de olmayanlardan tepkiler yağdı. Siz de üzülmeyin, web sitelerinde online satış var :)Fotoğraflar cep telefonuyla çekildiği için biraz sakil ama şu güzelliğe bakar mısınız? Renk renk, çeşit çeşit her şey var. Ve her şeyden önemlisi sahipleri ve çalışanları inanılmaz güler yüzlü, inanılmaz tatlı insanlar. Çalışanlar dolmakalem kullanıyor, mürekkepleri, kalemleri ve kırtasiye malzemelerini en az bizim kadar seviyorlar. 


Çok güzel insanlarla buluştuk. Evet ben yorgunluktan ayakta uyuyorum :)


Bildiğiniz gibi blogun ikinci yaşını kutladık. Çok güzel ve çok keyifli bir organizasyondu ve beklediğimden çok daha kalabalıktı.  (Fotoğrafta tam kadrodan eksiğiz)


Gelen, sohbete katılan, yazıya ve yazım gereçlerine olan sevgisini bizimle paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık. İnşallah birlikte daha nice yıllara. 

Sevgiler,

Zeynep Mutlukalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


This week I was a bit slow and late for posts but I had a long trip from Antalya to Izmir and I had two blog meetings in this week so I hope you can forgive me. I am willing to compansate it this week. 

I visited a stationery store in Izmir and it was not only huge by the product range but also has great people working in who are in love with fountain pens and stationery products. 

We also had a meeting in Izmir. I thank to all who came that evening. I look quite tired!

And we celebrated the second anniversary of Write to Me Often. It was a plesant organization with so many people participating. To be frank, I wasn't expecting that many people :)

Again I would like to thank to all who came, joined into the great conversation and sharing their passion to writing and writing tools. Hope we can have another years together. 

Best,

Zeynep Happypen

19 yorum:

 1. Çok özenilesi bir buluşma olmuş. Orada olmak isterdim.

  Can Kırtasiye'yi geçen hafta online satış siteleri hemen.com.tr aramalarda çıkınca keşfetmiştim. Kendilerinden Diamine ve Sailor mürekkepler aldım. Çok hızlı ve memnun edici bir tecrübe olduğunu söyleyebilirim. Site de tasarımıyla adeta insanı ferahlatıyor. En etkileyici yanı ise sitede mürekkepler/refiller kısmına girince 300 kadar ürünün karşılaması :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah bir dahaki sefere siz de aramızda olursunuz. Gerçekten böyle bir siteye ihtiyaç vardı Türkiye'de, sağolsunlar çok büyük bir boşluğu doldurdular.

   Sil
 2. Şimdi buradaki kırtasiyeler bana kızmasın ama Can Kırtasiye daha ferah sanki. Burada bazen etrafımızda dönsek raflara çarpıyoruz. (Her yanımız kalem, heyoo)
  Bu arada ben size bir mail attım ama ulaştı mı bilmiyorum. Ben resimleri buradan aldım gerçi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok büyük ve çok ferah. Bir de daha çekmediğim arka kısım var. Orada da normal kırtasiye ürünleri mevcut. Maillere henüz bakamadım Berk'cim ama hallettiysen süper.

   Sil
 3. ben o kırtasiye girersem kendimi tutamazdım birşey almamak için :)

  YanıtlaSil
 4. Harika bir buluşma olmuş kaçırdığıma üzüldüm.
  Bir daha ki sefere gelmek şart oldu.
  Bu vesileyle tekrar nice senelere :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, umarım gelecek sene sizi de aramızda görürüz.

   Sil
 5. Can Kırtasiye'yi önceki bir yazınızda satır arasında bir yerlerde okumuştum sanki. Her ay iş için İzmir'e gittiğimde bu sefer de gidemedim diye üzülüyordum ki, geçen ay yeni otelimizin tam olarak kırtasiyenin karşısında olduğunu fark ettim :) Keyfimden mest olarak her şey inceledim, sağolsunlar çok nazik, çok ilgililer. Sanırım mağazanın kapanma saatini bile geciktirmiş olabilirim fark etmeden, hiç ses etmediler :) Beni kendilerinden haberdar ettiğiniz için size de teşekkürler.

  Bunun dışında, bu sefer üç şehirdeki buluşmaya da gelemedim, acım büyük :) Kısmetse bir dahakine artık. Blogunuza nice senelere...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten en önemli şey belki de, karşınızdaki insanların güler yüzlü olmaları değil mi? Ben de bayılıyorum öyle insanlardan alışveriş yapmaya. Çok tatlılar gerçekten. Neyse ki, web sitelerini açtılar www.hemen.com.tr de İzmir'li olmayanları da kendilerinden mahrum etmiyorlar. Tabi yine de en güzeli görerek, dokunarak alışveriş yapmak.

   İnşallah bir dahaki sefere görüşürüz buluşmalarda.

   Sevgiler

   Sil
 6. Ankara'daki buluşmayı işlerim dolayısıyla kaçırmıştım, şimdi bu güzel buluşma fotoğraflarını görünce kaçırdığıma bir kere daha üzüldüm. Ama ne yapalım, inşallah bir sonraki yıl dönümünde birlikte oluruz, Allah nice yıllar görmeyi nasip etsin. Söylemeden edemeyeceğim, üçüncü fotoğraftaki halinize bakınca, aklıma Didem Madak'ın "bir pardösüm bile oldu içinde kaybolduğum.." dizesi geldi ama tabii onun gibi hüzünlü olmadığınız ümidindeyim.

  Blogunuzla nice senelere. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah bir dahaki buluşmalarda görüşmek kısmet olur. Hüzünlü değildim, çok keyifli bir buluşmaydıı ama çok yorgundum gerçekten.

   Sil
 7. Yaşasın buluşkaaaa....

  YanıtlaSil
 8. Böyle bir kırtasiyeye denk gelirsem ordan nasıl çıkarım bilmiyorum. Heralde 2 saati bulur harika kalemler var gerçekten.

  YanıtlaSil
 9. Öncelikle blogun doğumgünü hepimize kutlu olsun, bu aralar yoğunluktan yazma fırsatı bulamamıştım.

  Can kırtasiye gerçekten adı gibi candır. Dolmakalem sorumlusu Murat bey kalem ve mürekkep dostudur. Diğer kırtasiyeleri bilmem ama örneğin Waterman Serenity'i merak ediyorum dediğimde bir tane var, buyurun bakın diye kalmi size veren, Montblanc modellerini önünüze seren başka kırtasiye varmıdır bilmem. Her gittiğimde iki saat kadar oyalanıyorum, birşey almasam bile ilgi hiç eksik olmaz. Artık uzaktan telefonla bile yardım alıyorum.

  Oraya gidersek tüm paramızı orada bırakırız diye meraklanmayın, 3-5 orta model kalem aldıktan sonra Murat bey sizi sakinleştirir, artık biraz para biriktirin, üst modellerden alın tavsiyesini verir.

  Sözün kısası yolunuz İzmir'e düşerse mutlaka uğrayın Can kırtasiyeye...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mete Bey, özlemiştik, hoşgeldiniz.

   Gerçekten Can Kırtasiye içindeki ürünlerden bağımsız olarak çok güzel bir yer. Murat Bey de toplantıya geldi zaten. İnanılmaz güzel bir insan. Dolmakalemleri bu kadar seven bir kırtasiyeye rastlamadım ben.

   Sevgiler

   Sil
 10. Bu kırtasiyenin lokasyonunu alabilir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gazi Bulvarı No:93/A Basmane İzmir. Fuar'ın Basmane kapısına çok yakın. Kime sorsanız gösterir.

   Sil
  2. Bir de internet adresleri var. Onu da yazalım www.hemen.com.tr

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...