A little chit-chat on fountain pens / Dolmakalemler üzerine biraz sohbet

Scroll down to read in English


Dün pek kimselere haber vermeden televizyonda bir programın canlı yayın konuğu oldum. TRT Okul'da yayınlanan Günlük Rehber programında dolmakalemlere dair ufak bir sohbetimiz oldu. Bu kısacık sohbet belki bu bir kaç günlük arayı telafi edebilir diye düşündüm. 

Bu arada, çekiliş sonuçlarını tek bir postta yayınlayacağım sizin için sakıncası yoksa. İlk çekiliş bitti, ikinci ve üçüncü çekilişlere katılmak için hala vaktiniz var. Bu arada, katılan, sessiz izleyicilerdenken blogu takibe alıp selam eden herkese çok teşekkürler. 

Sevgiler,

Zeynep FIRTINA

CONTINUE to READ in ENGLISH


Yesterday I was hosted in a live TV show without giving notice to many of my friends. We had a little chat on fountain pens on the show. Unfortunately show is in Turkish but maybe I can add subtitles and upload it to youtube. 

By the way, I will be announcing the giveaway winners all together in one post if you'll excuse me. The first one is over but you still have time for 2nd and 3rd giveaways. By the way, I would like to thank you all for who participated and followed the blog. 

Cheers,

Zeynep FIRTINA

39 yorum:

 1. Güzel olmuş. :) Canlı yayında düşmemişsiniz, nöbet geçirmemişsiniz ve en önemlisi kalemleri düşürmemişsiniz. Çok başarılı. :D
  Şaka bir yana, belki bu sayede insanlar dolmakalem kullananlara daha alışık olabilir. Dolmakalemci hakları savunucusu Zeynep Fırtına! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Berk, gerçi bir yerde kalem düştü ama o sayılmaz herhalde :)

   Sil
 2. Sanki sizinle sohbet ediyormuş gibi hissettim, zevkle izledim. Tebrik ederim. Güzel yazınız ve Namiki Falcon arkadan harika eşlik etmiş size. Fakat sunucu biraz konudan uzaktı galiba. Benim düşüncem biraz konuları farklı yerlere çekti istemeyerek. Ama sonuç olarak dolmakalemlerin canlı yayın konusu olabilmesi, önemli görülmesi çok hoşuma gitti. Yanılmıyorsam yine TRT'nin hazırladığı "yazının efendisi" isimli bir dolmakalem ve yazı belgeseli vardı. Bu tür programların artması gerekli bence. Bu açıdan da size teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, sunucu konudan çok uzaktı. Programın konsepti böyle, sürekli farklı konularda farklı konuklar geliyor. Ama yine de belki birilerine faydamız olmuştur.

   Sil
 3. Çok güzel olmuş gerçekten. ilk başta daha önce girdiğim bir dersin tekrarını dinliyormuşum gibi hissettim, çünkü blogunuzu takip edenler zaten söylediklerinizin çoğunu biliyor demektir :)
  Keşke insanlar dolma kalem kullanan insanları garipseme de ben oda arkadaşımın havlusuna mürekkep döktüğüm için taa Kayserilere kaçmak zorunda kalmasam :)
  "Bir gün gelecek herkes dolma kalem kullanacak" yada "Her canlı dolma kalemle yazma zevkini tadacaktır" gibi umutlarla yazmaya devam edeceğiz biz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, maalesef hep aynı şeyleri söylüyormuşuz gibi oluyor ama yapacak bir şey yok. Daha çok insanın dolmakalem kullanması dileklerimizle.

   Sil
 4. Nice

  Though can't understand a thing except "man can I have a computer" :)

  YanıtlaSil
 5. As the comment before I under stood only about five words but you presented yourself well. Congrats perhaps another career is in your future. tv, films, stardom?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shirley!

   I am thinking of a Hollywood film for a starter :p

   Sil
 6. Zeynep Hanım çok güzel bir program olmuş, tebrikler...

  Koyduğunuz linki göremiyor ve açamıyorum. Belki başkaları da bu sorunu yaşıyordur. Günlük Haber'in facebook sayfasında paylaşılmış, Facebook kullanıcıları buradan izleyebilirler...
  https://www.facebook.com/photo.php?v=655553027827513&set=vb.278628045520015&type=2&theater

  Bu arada bu programla tamamen ifşa olup, soyad aramanın tatlı telaşından kurtulmuş oldunuz... :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla ifşa olduk olmasına ama, daha önceki ifşalardan sonra da, tembellik edip soyadı olayını bırakmayın sakın diye uyarı almıştım :)

   Sil
 7. Çok keyifli bir program olmuş :)

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok hoş bir program olmuş:) uzun zamandır takip ediyorum büyük bir keyifle.zaman ve kelimelerin sıkışıklığı içinde kısıtlamalarla ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.tebrikler.ruhun dolmakalemin ucunda mürekkeple harman olup kağıda döktüklerinin yerini yine hiçbirşey tutmuyor nasıl anlatılırki.!? :))

   Sil
  2. Teşekkür ederim Serhat Bey, sağolun.

   Sil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Çok güzel bir program olmuş Zeynep Hanım. Tebrikler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ahmet bey, sağolun.

   Sil
 12. Harika bir haber Zeynep'cim, tebrik ederim, ayrıca canlı yayına katılmak cesaret ister bir de bunun için tebrik ederim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Eren'cim, zor bir deneyim ama güzel geçti Allah'tan.

   Sil
 13. Çok güzel! Devamını bekleriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Fehim, bakalım nasıl olacak.

   Sil
 14. Maşallah, tebrik ederim. Çok beğendim. :)

  YanıtlaSil
 15. Gayet güzel bir canlı yayın performansı, tebrikler.

  YanıtlaSil
 16. Ya Hū, sunucuya bir ben mi uyuz oldum? .. cok guzel bir roportaj iken aradaki yorumlarda cok sıkıldim :( jasmina the huysuz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, yalnız olmadığınızı söyleyeyim sadece :)

   Sil
  2. oh, çok şükür :) ben amerikadayken felan... allaaaammmm. :))

   Sil
 17. Tebrik ederim, bahsettikleriniz çok güzel şeyler.

  YanıtlaSil
 18. Çocuklar için bahsettiğiniz alman markası neydi acaba, onları da mı Türkiye'den aldınız? Bir de yazımını çok sevdiğinizi belirttiklerinizi merak ettim :) Demiştim, çok sorum olacak çok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki adet böyle çok sevimli kalem var. Birinin blogda incelemesi mevcut. http://www.banasikcayaz.com/search/label/Bruynzeel Diğeri ise Schneider'in bir kalemi. Onu da yakın zamanda yayınlayacağım. Yazısı hazır.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...