Just Black

Scroll down to read in English


Ben bugün size çok güzel bir kaligrafi kitabından, yarın da sevimli defterlerden bahsedecektim. Ama dün yaşadığımız felaket, güzelliklerin üzerini simsiyah bir dumanla örttü. Soma'da kömür madeni içten içe yanıyor, aralarında arkadaşlarımın da olduğu arama kurtarma ekiplerinden gelen bilgiler basından duyduklarımızdan çok daha farklı. Bu ülkede bir hukuk insanı olmayı bırakalı çok oldu. İnsan kalabilmek içinse mücadele veriyorum. Ve maalesef öfkem kimi zaman yaşadığım acıyı bastırıyor. 

Arama kurtarma konusunda bir süre çalışmış bir insan olarak, o madenden canlı çıkmanın mucizelere bağlı olduğunu biliyorum. Ama ben mucizelere inanmayı seçiyorum. Ve hayatta hep iyiliği seçebilmiş olmayı diliyorum. 

Başımız sağolsun ve Allah yardımcımız olsun. 

Zeynep

CONTINUE to READ in ENGLISH


I was going to tell you about a calligraphy book today and for tomorrow I was planning to post some cool notebooks. However, the disaster we have been through veiled everything with a thick black smoke. Yesterday we have faced with a coal mine disaster. We are not sure about the demises yet but it is said that, it might be over 300. (An article regarding the matter) Unfortunately my rage sometimes overwhelms my pain. 

As someone studied on search and rescue for a while, I know it is up to miracles to get rescued from this coal mine. And I choose believing in miracles. And I also wish that I might be able to choose the good side every time in my life. 

Zeynep

7 yorum:

 1. Hepimizin başı sağolsun.Sorumlu olanların kısa zamanda cezalarını bulmasını diliyorum.
  Keşke koltuk sevdasından çok insana sevdalı,duyarlı yöneticilerimiz olsaydı demekten geri duramıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten çok üzücü bir gün. Haberlerin detayını okudukça insan göz yaşlarını tutamıyor...

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. It seems like yesterday was a day of disaster around the world. With the incident in Soma, anti-Chinese riots in Vietnam among others. I am, too, choosing to believe in miracles that the affected will come through.

  YanıtlaSil
 5. Hepimizin başı sağ olsun. Allah, ölenlere rahmet etsin.

  YanıtlaSil
 6. Soma ile ilgili haberleri gördükçe 15 yıl öncesine dönüp 17 ağustos depremini yeniden yaşıyorum. Allah geride kalanlara sabır, bizlere de lafta değil gerçekten önlem alacak akıl versin.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...