Lamy Safari 2014 Neon Coral

Scroll down to read in English


Lamy'nin her sene Safari ve Al-Star için sınırlı sayıda üretilen yeni bir renk çıkardığını biliyorsunuz. 2014 Al-Star rengi bu sene Tirşe (Mavi-Yeşil) olarak belirlenmişti. Safariperverler ise çok uzun süredir mor renkli bir Safari'nin piyasaya sürülmesini bekleseler de bu sene de Lamy neon modası üzerinden giderek Neon Coral yani fosforlu mercan rengi kalemini piyasaya sundu. 


Ancak, bu sene (bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattığını bildiğinden midir nedir) ufak bir sürpriz yapıp, kalemle birlikte gövde rengine uyumlu bir kartuş da piyasaya çıkardılar. Bu arada, Lamy Safari Neon Coral normalde siyah uçla geliyor ancak ben italik uçla sipariş ettiğimden bendeki uç metal rengi. Aklınızda bulunsun. 


Lamy Safari'nin son yıllardaki diğer sınırlı sayıda üretim kardeşleriyle birlikte aile fotoğrafı da bu şekilde. Neon'da olduğu gibi, rengini fotoğraflarda göstermek biraz zor. Fotoğrafta aşağıdan yukarıya doğru, Neon, Neon Coral (Fosforlu Mercan), Apple Green (Elma Yeşili), Lime Green (Misket Limonu Yeşili) ve Pink (Pembe) sınırlı üretimleri görebilirsiniz. (Pembe sonradan sınırlı üretim olmaktan çıktı) 


Siz neon coral rengi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Sevgiler,

Zeynep Pembegönlümsende

CONTINUE to READ in ENGLISH


As you know, every year Lamy releases a limited edition new color for Safari and Al-Star. It was Blue-Green for Al-Star 2014. Although Lamy-lovers are waiting for a purple Safari for a long time, Lamy released neon coral for the 2014 color following the neon fashion trends. 

However, this year they also made a surprise along with the pen (maybe because they know they disappointed some) and released a new ink in cartridge matching with the pen color. By the way, normally Lamy Safari Neon Coral comes with black nib but since I order mine with an italic mine has a silver color nib. 

Here is a familiy photo of recent limited edition Lamy Safari pens. Like in Neon, it is hard to capture the color in the photos. From bottom to top we have, Neon, Neon Coral, Apple Green, Lime Green and Pink limited edition pens. (Pink has been a part of permanent line afterwards)

What do you think about Neon Coral? Yay or nay?

Cheers,

Zeynep Prettyinpink

56 yorum:

 1. mürekebbin rengi güzel ama uzun yazılarda bıktırır mı acaba diye de düşündüm... yorar gibi geldi ama kalem gayet tempting :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlıkları yazmak, ya da uzun metinler üzerine not almak için iyi olabilir sanki.

   Sil
 2. hı..my husband will gift a fountain pen for Mother's Day..we're investigating a couple of days which buying pen..ı want to use lamy...
  and also may be l can write wrong sentences but l' am very happy :)))))
  have a good day....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I am really glad to hear that. Hope you'll write great things with your new fountain pen. Don't forget, it is never wrong when it comes from a right heart.

   Sil
 3. Son fotoğraf beni benden aldı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bayram şekeri gibi değil mi? Ya da bir buket çiçek :)

   Sil
 4. zeynep hanım fotoğraf konusunda çok ilerleme var doğrusu. tebrikler...

  sadece ikincisi biraz karanlık. sanki diğerlerinden farklı bir ortamda çekilmiş gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Fehim. Aslında hepsi aynı zaman diliminde, aynı ortamda çekildi ama böyle farklılıklar olabiliyor. Yalnız rengi en iyi yansıtan da o ikinci fotoğraf gibi. Neon renkleri yakalamak epey zor.

   Sil
 5. Mercan kırmızısı harika görünüyor. Tam eşime anneler günü için uygun. Ona alıp ben kullanıyorum ama olsun. :) Bu aralar ben Diamine filamingo kullanıyorum işaretleme için ama neon coral mürekkep de işaretleme için mükemmel bir seçim olur bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo, eşe alınıp üstüne çökülen hediyeler :) Bu da güzel, ama kartuşları limitli mi çıkardılar kalıcı koleksiyonda mı bilemiyorum.

   Sil
 6. Ah şu kesik uçlar...!
  - Esnek uçlu bi kalemimiz olmadığı için şimdilik kesik uçlarla idare ediyoruz... :)

  YanıtlaSil
 7. Ay yazıya bakmaya doyamıyorum. 1,5 uç değil mi?

  YanıtlaSil
 8. Mercan rengi henüz Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum.Sanırım yurt dışından sipariş ettiniz.Güle güle kullanın.Mürekkebiniz ve yazılarınız kesintisiz olsun.Sağlıcakla...Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Mustafa bey, evet Türkiye'ye gelmedi henüz. Uç seçeneği olarak da yurtdışından getirtmek daha iyi oluyor.

   Sevgiler

   Sil
 9. Kalem ve Mürekkep renginin uyumu çok önemli bence, mesela ben yeni bir kalem aldığımda o renge uygun mürekkep de almaya çalışıyorum. Çünkü renkli kalemler renkli mürekkepler ister. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bazen tezatlık da seviyorum mürekkep rengi ve kalem rengi arasında.

   Sil
 10. Merhaba, Blogu ilgiyle takip ediyorum. solak bir kullanıcı olmamdan dolayı italik kalemleri ancak owerwriter olarak kullanabiliyorum. esnek uçlu kalemleri ise ucun hakkını vererek kullanamıyorum. solaklar için Lamy'nin LH ucunun olduğunu biliyorum ancak, italik ya da oblique bir uç olmadığını hissettim. sizce almaya değer mi LH ucu?

  Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Solaklık ve sağlaklık benim için iki uzak duygu. Hayır iki elimi de eşit olarak kullandığımdan değil, sağ ve sol kavramlarını şu yaşımda hala öğrenememiş olduğumdan. Lamy'nin, Pelikan'ın giriş seviyesindeki kalemlerinin, Schneider'in çocuklar için yaptığı kalemlerinin solaklar için uçları oluyor genelde. Oblik uçta da reverse oblik adı verilen bir uç var ancak ben bugüne kadar hiçbir örneğine rastlamadım.

   Bence o giriş seviyesi LH uçlardan bir adet alınabilir. Ama solaklar için italik uç nasıl olacak onu tam olarak kestiremedim açıkçası.

   Sevgiler

   Sil
  2. :) olmuyor zaten overwrite stili yazıyorum kesik uçlarla http://www.nibs.com/Left-hand%20writers.htm böyle bir sayfa var incelemek isterseniz.
   saygılar

   Sil
  3. Bizim de böyle yazan bir arkadaşımız var, Berk. O da solak ama dediğim gibi, ben gerçekten yönler ve sağ-sol gibi kavramları kafamda oturtamadığım için durumu anlayamıyorum bir türlü. Beynimin o kısımları gelişmemiş sanırım :)

   Sil
  4. Bana burada söz hakkı doğmuş :D
   Baştan başlayayım. Kesikleri overwriter kullanacaksınız. Eğer kalemi çektiğiniz çizgiye paralel tutuyorsanız ve klasik kesik uç etkisi istiyoranız Architect's Stub yaptıracaksınız bir nibmeister'a.
   Esnekleri kullanabilmek için esnek kalemle underwriter çalışma yaptım ben. İlla ki esnek kullanacaksanız underwriter'lık şart.
   Bir overwriter, underwriter, ve paralelci olarak selamlar. :D

   Sil
 11. I like the wow factor of the neon ink. May I ask what size italic nib is on the pen in the picture? As alwys yr fthfl srvnt Brthr Shirl

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Brother Shirley :) It is a 1.5 italic nib of Lamy.

   Sil
  2. Thank you,srvnt brthr Shirl

   Sil
 12. Ben bu rengi alacağım ama evden çıkarmayabilirim :D Sizin de dediğiniz gibi 30 - 40 yaşlarıma gelince kullanacağım. :D Geleceğe yatırım olsun. Aslında insanların gözüne soka soka okulda da kullanabilirim, bilmiyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten limited edition'lar geleceğe yatırım oluyor her halükarda :)

   Sil
 13. I picked up the Blue/Green Al-Star last week and love it. I haven't gotten the Safari yet. I got the neon pink, so I am on the fence. I didn't know they put out matching ink cartridges! That was news to me. May have to rethink this....Thanks!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hope you will like the cartridges!
   Cheers

   Sil
 14. Bu yeni mürekkebin Lamy'nin standart kırmızı mürekkebinden ton farkı nedir tam olarak? Standart Lamy kırmızı kartuş almıştım ama hiç hoşuma gitmemişti, gayet cansız bir kırmızıydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lamy'nin kırmızı mürekkebi turuncuya dönük bir kırmızı, bu ise pembeye dönük. Renk o kadar alengirli ki, yakalamak çok zor.

   Sil
 15. Here at my place, it is hard to get even good fountain pens let alone choices :). Anyways the idea of coming up with a matching ink cartridge along with the pen is quite attractive. I'm more impressed with the coloured ink cartridge though. And I'm eagerly waiting to get hold of all such coloured ink cartridges :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. In Turkey we also have limited options, for instance I got this from UK by online shopping. Hope you'll like the neon coral.

   Sil
 16. Büyük konuşmayayım ama turuncu hariç ne renk çıkartırlarsa çıkartsınlar almayacağım, dört Safari yeter, ama bir köşede bulunsun diye kartuş alabilirim.

  Bu arada dün İzmirdeydim, Can kıtasiyeye uğradım, size çok selamları var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de maalesef, madem başladık devam edelim bari kabilinden alıyorum. Turuncu güzel cidden. Ben bir de mor için bunu söyleyebilirim. Bi mor çıkarsınlar artık lütfen.

   Can Kırtasiye harika bir yer, Murat Bey ve Özlem Hanım da çok tatlı insanlar, bil mukabele.

   Sil
 17. Gösterme söyle renkli renkli Lamy'leri :) sonra canımız çekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha güzeli, daha renklisi sizin olsun.

   Sil
 18. Yani, ben resmen körüm. Lamy'nin zerre anlamadığım Almanca fespuk sayfasından takır takır notifikeyşın almama, bu yüzden Almanca'yı sökmeme ramak kalmasına rağmen hala daha "Acaba 2014 Safari'si ne renk?" diye, ne zaman bildireceklerini bekleyen bir körüm ben, evet. Neyse ki üçüncü gözüm olarak pattadanak gözüme gözüme soktuğun bu canım Safari'ye ba-yıl-dım pampa! Mor bekleyen sefillerden olmama rağmen mor olmayacağından emindim kesin neon bir şeyler olur diyordum afferim, doğru düşünmüşüm :D Mürekkebi de ço'güzelmiş bir de ikinci ve üçüncü fotoğrafta gayet belli rengi, muhteşem çekmişsin fotoğrafları. Ay, gözüm gönlüm açıldı :D Öpüyorum çok bitanem <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de Hero isimli Çinli üretici Summer diye bir kalem yaptı, Safari'nin dizaynına sahip ve mor rengi de var. O yüzden de bu sene mordan kaçmış olabilirler, ya da düpedüz bizi eğliyorlar :)

   Sil
 19. Lamy neon mercan izmir can kırtasiye den satın aldım hemde bold uç....

  YanıtlaSil
 20. Merhaba,

  Öncelikle bu güzel blogdaki paylaşımlarınız için teşekkürler.

  Acaba internetten sipariş için önerilerde bulunur musunuz? Bazı modelleri kırtasiyelerde bulmak çok zor. İnternetten siparişlerde de özellikle yerli sitelerde fiyat farkı çıkıyor.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye içinde www.hemen.com.tr'yi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sevgiler

   Sil
 21. Lamy Nexx kullanma imkanınız oldu mu hiç? sanırım safari değil de bir Nexx alacağım bende, açıkçası Lamy'leri gördükçe eldeki Scrikks ve Parker pek bir sıkıcı kalıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lamy Nexx kullandım. Uçları Safarilerle aynı ancak gövde farklı. Oldukça sevimli bir kalem o da. Ayrıca tutma yeri daha rahat. Sanırım Lamy'lerin olayı bu.

   Sil
 22. Merhaba;
  Bu yazıya ne zamandır yorum yazacağım ancak bugün başarabiliyorum. Bu renk beni benden alıyor gerçekten ve bana kalırsa yazması da inanılmaz zevkli olur diye düşünüyorum, en azından benim için. Kalemle uyumlu mürekkebi olması da ayrıca hoşuma gitti. Ahh dolmakalemlerle ilgili öğrenmem gereken öyle çok şey var ki, ama sanırım biraz korkuyorum, çocukluktan kalma bir korku olabilir diyorum bazen çünkü o zamanlar mürekkepler hayatımızda hep tehlikeli şeylerdi, bulaşmaması gerekirdi, lekesi çıkmazdı. Bazen korkuyorum acaba bir mürekkebi kullanabilir miyim diye? Sanırım bu mercan rengine kayıtsız kalamayacağım. Nerden bulabileceğimi düşünüyorum şu anda? Belki linkini sizden aldığım İzmir'deki Can kırtasiye'de bulabilirim? Ayrıca en alttaki fotoğraf gerçekten harika ve bu yola girenler için motivasyon kaynağı olabilecek güzellikte.
  Ben en iyisi biraz dolmakalemimle egzersiz yapayım bugün. Mürekkeplerden korkmamayı da kendime öğretmeliyim!
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bir de canlısını görün. O kadar parlak bir renk ki, fotoğraflarda doğru şekilde göstermenin imkanı yok.

   Ve maalesef mürekkeplerden her zaman korktuk. Oysa bazı lekeler gururla taşınmalıdır bence ve mürekkep lekesi bunların başında geliyor.

   Bence dolmakalem kullanmak konusunda korkunuzu yenin. Sonrasında çok güzel olacak. Can Kırtasiye yurtdışına gönderim yapıyor mu bilmiyorum ama mail atarsanız eminim yardımcı olurlar.

   Sevgiler

   Sil
  2. Ahh şimdi siz öyle yazınca ben daha çok merak ettim nasıl olduğunu:)
   Mürekkebi seviyorum ve korkumu da yeneceğim inşallah:) Can kırtasiye İzmir'de anladığım kadarıyla bende10 gün sonra İzmir'de olacağım, yurt dışına gönderime gerek kalmayacak, zira zaten yolluyor olsalar bile buraya gönderilsin istemezdim çünkü posta sistemi berbat, ya çalınıyor ya açılıyor ya kayboluyor.
   Umarım bulurum ve yazma çalışmalarıma heyecanla, rengarenk başlarım.
   Sevgiler

   Sil
  3. Aaa harika, benden de selam söyleyin Can kırtasiyeye. Orada bu rengi ve mürekkebini bulacağınızı zannediyorum. Çok tatlı insanlar, eminim çok seveceksiniz.

   Sevgiler

   Sil
 23. merhabalar..lamy safari turuncu parlak renk arıyorum. hiç bir yerde bulamadım. fazladan elinde olan varsa gerekirse yalvarabilirim :( yardımcı olur musunuz lütfen?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canan Hanım Merhabalar,

   Maalesef o kalem eski bir limited edition olduğu için pek bulunmuyor. Ebay'den bulabilirsiniz ancak ama onun da fiyatı genelde 90-100 Dolar civarından başlıyor...

   Sil
 24. just ordered mine :3

  YanıtlaSil
 25. Bu kalem bir harika :))Can Kırtasiye 'de uçları degistirtme şansımız oluyor mu acaba? ?Bilginiz var mı? ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eminim yardımcı oluyorlardır bu konuda. Dilerseniz telefonla sorun.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...