Photo of the Day / Günün Fotoğrafı 38

Scroll down to read in English


Mektup, günümüz teknolojisi içinde hantal kalıyor. İstiyoruz ki her şey hemen, bir anda gerçekleşsin. Buna alıştıktan sonra mektupları yazıp, postaya vermek, ya da o mektubunun sahibini bulmasını beklemek zor geliyor insana. Bu yüzden bazen daha çabuk, daha görsel ama aynı zamanda kişiselleşen yöntemler deniyorum ben. Yukarıdaki fotoğraf gibi. Söylemek istediğimi el yazımla yazıyor, üzerine kendimden bir şey ekliyor ve sonra fotoğrafını çekip maille gönderiyorum.

Bu fotoğraf geçen seneden kalma.  Yazım ne kadar kötü olsa da, söylenilen sözün güzelliğinden affedersiniz beni diye ümit ediyorum. 

Kalem: Pilot 78G Broad
Mürekkep: Sailor Jentle Sky-High
Kolye: Koh-Samui'de bir dükkandan. (Kabala Hayat Ağacı)

İyi Haftasonları,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISH

Snail letter is a bit slow in today's swift life style. We want eveything to be done in minute. Therefore, after getting used to it, it is hard to give a letter to the post office, waiting it to be delivered. So, I generally try to do something different. More visiual but still something personal. As in the photo. I write down the things I would like to say, add something from my own, like the necklace in this composition, taking a photo of it and sending it by e-mail. 

This photo belongs to last year. My handwriting is terrible but the words there is wise so maybe you can forgive my handwriting for that. 

"Even though the roads differ, destination is same. Can't you see how many road to reach Kaaba. If you stare the roads, separation is huge and infinite. But if you stare the destination, you will see that they are all united there." (Fih-i Mafih / Rumi)

Pen: Pilot 78G Broad
Ink: Sailor Jentle Sky-High
Necklace: From a local shop in Koh-Samui (Kabbalah Tree of Life)

Have a good weekend

Zeynep Penthusiast

22 yorum:

 1. "The Etz-a-Sefirot* is a blueprint of the Universe"

  *Tree of the (Celestial) Shperes

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. That is so true my dear friend. Tree of Celestial Spheres...

   Sil
 2. https://pbs.twimg.com/media/BnLwt3UCUAA6kBs.jpg

  Kopya çekeyim dedim ama sadece kalemi ve metni tutturabildim... :) Pilot 78G ve fih-i ma fih'den bir kelam...

  Yazı çirkinliği konusunda benimle yarışamazsın. Kendimden bişey ekleyeyim dedim saatimden başka bişey bulamadım. Ve mürekkep te Pilot'un Mixable Colour - Turquoise rengi... :)

  Söylenilen sözün hatırına ben de sığınmak istiyorum, sürç-i lisan ettiysek affola... :):

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa çok güzel olmuş kendine haksızlık etme. Hem turkuaz da tam şu anda içimi açtı. Ellerine sağlık.

   Sil
 3. Sayın Zeynep Hanımefendi,
  Bloğunuzu yaklaşık bir yıldır büyük bir ilgiyle takip ediyorum. Hemen hemen her gün girip bakıyorum yeni bir şey var mı diye. Yazdıklarınız, tanıtımlarınız, verdiğiniz bilgiler gerçekten benim için ufuk açıcı oldu.Hele hele şahane el yazınızı izlemek insana büyük bir zevk veriyor, laf aramızda biraz da kıskandırıyor. Çalışmalarınızın devam etmesi dileğiyle teşekkürlerimi arz ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat Bey,

   Bu nazik sözleriniz için çok teşekkür ederim. Bir mani olmazsa, uzun yıllar yazmayı istiyorum elbette.

   Sevgilerimle

   Sil
 4. Çok ilginçtir ki bloğa girdiğimde birçok kişi gibi yazıya bakmadan fotoğrafı incelemeye başladım. Kendi kendime dedim ki ne güzel bir yazı, hem anlam olarak hem de el yazısı olarak. Bu yazıyı bu kadar güzel yapan nedir diye ciddi ciddi inceledim bir süre. Hatta bir fikir bile ürettim. Galiba simetrik olduğu için çok güzel. Yani tekrar eden harfler birbirine benziyor. Fakat gelgelelim siz yazınıza kötü demişsiniz. Vallahi kendinize çok haksızlık ediyorsunuz. Bu yazınızla hem gözümüze hem gönlümüze hitap ettiniz. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Erhan Bey, o sizin güzel gören gözünüz.

   Sevgilerimle

   Sil
 5. Sanırım bir gün B uç alırsam uzakdoğudan alacağım. Hiç B gibi değil, çok hoşuma gitti kalınlığı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, özellikle de Pilot 78G'nin B ucu, italik. Avrupa kalemlerinden italik uç alarak, benzer bir uca da sahip olabilirsiniz.

   Sil
 6. Kusursuz bir fotoğraf bence. Eline sağlık. Bu arada Pilot'un 78G Broad modelini ben de günlük olarak kullanıyorum ve bayılıyorum kaleme.

  Döne döne bu kalemi aradım, almak için yanıp tutuştum. Senin postlarındaki fotoğraflarına bakıp içi geçirdim. Sonunda kavuştum B ve M uçlu olanlarına.

  Ben yandım, başkaları yanmasın diye yazıyorum: Edinmek isteyen arkadaşlar benimle iletişime geçsin, Ebay'da güvenilir bir satıcı tavsiye edebilirim. Hong Kong'dan 10 günde geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim İlker. Benim de pek çok arkadaşım yurtdışından aldılar bu kalemi. Çok da mutlular, kısa sürede ellerine ulaştı.

   Güzel günlerde kullan.

   Sil
 7. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Ankarada sailor murekkep nereden bulunabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'daki kırtasiyelerde yok bildiğim kadarıyla. İnternetten, www.hemen.com.tr'den alabilirsiniz.

   Sevgiler

   Sil
 9. Aynı yöntemle size yaklaşık 3-4 hafta önce bir mail yollamıştım, en kısa zamanda cevap alabilmek dileği ile... Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Mailleri temizlemeye başladım ama ben 3 maile cevap yazarken 5 tane yeni mail geldiğinden biraz zorlanıyorum. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim.

   Sil
 10. size bir şey soracağım ingilizcenizi nasıl geliştirdiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmmm, bu cevaplaması zor bir soru. Nasıl olduğunu bilmiyorum desem inanır mısınız? Ama çok okumanın faydası olmuştur diye tahmin ediyorum.

   Sil
  2. Ders 1: Kadınlara "short" denmez "petite" denir.
   Ders 2: Zeynep F. short da petite de değildir.
   :D
   (Ciddi cevap: Brian Goulet, Sbrebrown izlemek faydalı olur diye düşünüyorum.)

   Sil
 11. Merhaba,

  Bu tarz mitolojik simgeleri olan kolyeleri, takıları İstanbul'da bulabileceğimiz yerler var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğrudan bir adres veremiyorum, ben denk geldikçe alıyorum. Alaçatı'dan tutun, İstiklal caddesindeki herhangi bir dükkana kadar pek çok yere bakıyorum. Eğer denk gelirse kaçırmamaya gayret ediyorum. Ama maalesef sembollere ilişkin çoğu takım, yurtdışından alınma.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...