Diamine Kensington Blue Ink Review

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bugünkü mürekkebimiz Diamine Kensington Blue. Blogun 2. yaş gününde aldığım hediyelerden bir tanesiydi ve itiraf etmeliyim ki, bu mürekkep beni yeniden mavi mürekkeplerle barıştırdı. 


Diamine Kensington Blue, mavinin binbir tonundan oldukça sakin, yumuşak ama kağıtta varlığını belli eden bir tanesi olarak tanımlanabilir. Çok neon tonlara kaçmadan ya da mavinin karakteristiğini kaybettirmeden farklı bir mavi renkli mürekkep arıyorsanız bence bu mürekkebi düşünebilirsiniz. 


Diamine Kensington Mavisi, fotokopi kağıdında bir miktar kırçıllanmakla birlikte tamamen gölgesiz, tek renk bir karaktere bürünüyor. Rhodia üzerine kullandığımızda ise, hem kırçıllanma yok hem de oldukça menevişli bir yapıya kauvşuyor. Bu özelliğini çok sevdim. 


Kensington Mavisinin diğer renklerle benzerliği de gördüğünüz gibi. Ona yakın rengi bulmak oldukça zor. Mavinin farklı fakat sakin bir tonunu arıyorsanız Diamine Kensington Mavisini tavsiye ederim. E peki nereden alacağız diyenler, şu adrese bakabilirler

Sevgiler,

Zeynep Gökmavi

CONTINUE to READ in ENGLISHHi,

Today we have Diamine Kensington Blue ink. It was a gift for the second birthday of my blog and I have to admit that this shade of blue made me love blue inks again. 

Diamine Kensington Blue is one of the many tones of blue but a calm, soft one yet shows itself on the paper. If you are looking for a blue which is not a neon one but a different shade of blue with a character you can consider looking Kensington Blue. 

On a copy paper, Diamine Kensington Blue appears with a bit feathering and without any shading. But on Rhodia it has no feathering and has a lot shading. I loved this feature of this ink. 

As you can see it is hard to find a color similar to Kensington Blue. If you are looking for a different but a calm tone of blue, give it a chance. 

Cheers,

Zeynep Bluebluesky

12 yorum:

 1. Bence; Diamine renk skalası geniş, kolay ulaşılabilir ve nispeten ucuz bir mürekkep. Can Kırtasiye'nin sitesi bir süredir problemli, ya da ben ulaşamıyorum. Menevişlenme olayına gelince ilginçtir bir çok kağıtta gölgelenmeyen mürekkepler Rhodia'da gölgeleme yapıyor. Bu benim de çok hoşuma gidiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim bu konuda. Hem nispeten ucuzlar, hem çok fazla renk var, hem de genel olarak mürekkepleri oldukça sorunsuz. Can Kırtasiyeyi ararsanız yardımcı olacaklardır diye tahmin ediyorum.

   Rhodia kağıtları çok seviyorum bence tek sıkıntı mürekkebin biraz zor kuruyor olması.

   Sil
 2. merhaba... Can kırtasiye sitesinde bir problem yok aslında hemen.com.tr olarak da deneyebilirsiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anonymous, başka bir tarayıcıdan ulaşabildim siteye, problem tarayıcıdan kaynaklanıyormuş. Teşekkürler.

   Sil
 3. Another excellent review.

  I also like this colour. It reminds me of Phthalocyanine Blue (or Phthalo Blue or Winsor Blue) when I paint in watercolours.

  Kind Regards,

  RA

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you RA, I am glad you liked my review and also I am glad to hear that you are interested in watercolors. I like it but nowadays, I am a bit lazy to do it.

   Sil
 4. merhaba benim ihtiyacım suya ve ışığa dayanıklı ama özellikle suya dayanıklı bir mavi mürekkep bana özellikle böyle bir mürekkep önerir misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Bu konuda Noodlers başarılı mürekkepleri ile ön plana çıkıyor. Şu listeden aradığınız tarzda bir renk bulabilirsiniz sanırım. http://noodlersink.com/wp-content/uploads/2011/10/103012_noodlers-ink-properties.pdf

   Sil
 5. yurtdışında 1,96 pound'a (yaklaşık 7 TL) satılan 30 ml mürekkep 18,50 TL'ye satılıyor. İnsaf. Seneye Japonyaya gidiyorum kesin, bir bavul ucuza kırtasiye toplayıp geleceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orası öyle ama en azından yurtdışından alışveriş yapamayan insanlar için büyük bir nimet Türkiye'de bu kadar çeşit mürekkebin bulunması. Umur, Iroshizuku'nun dört rengini getirdi sadece ve liste fiyatını da 125 liradan belirledi.

   Japonya seyahati mi? Düşüncesi bile güzel :)

   Sil
 6. I have a sample of this ink and will definitely buy a bottle soon. I agree with you that it doesn't really pop off the page on cheaper paper, but the shading it shows on something like Rhodia is fantastic. I think your third photo really shows that really well.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Paco, I am really glad that I am able to show the shading within the photo. This is a sof and nice tone of blue. I like it.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...