Sunday Post 31 / Pazar Postası 31

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Geçen haftanın aksine pırıl pırıl başlayan muhteşem bir hafta olsun. Geçen haftalarda o kadar çok gezdim ki, ancak bir kitap bitirebildim. James Fadiman ve Robert Frager tarafından yazılmış Essential Sufism. Bu kitabı çok severek okudum. Basit, yalın ama oldukça güzeldi. Özellikle, sufizme ilgi duyan yabancılara sufizmin özünü anlatmak için çok ideal. 


Bu da kitaptan deftere geçirdiğim bir Mevlana şiiri. Lamy 1.1 italik uçlu kalemle yazıldı.  


Bu hafta şu muhteşem kalemle epey vakit geçirdim. Kendisi harika bir Nakaya.  


Kalem ve mürekkep açısından çok bereketli bir haftaydı. Bol bol motosikletle gezme fırsatı da buldum kendi adıma. Bol bol "gazladım" pek mutlu oldum. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISH


Unlike last week, this week welcomed us with a great shining sun. Hope it will last long. I have been rambling around so much recently, I hardly finished a book but it was a great one. Essential Sufism from James Fadiman and Robert Frager. If you are interested in Sufism and cannnot decide what to read, this is a great book to start with. 

I enjoyed this beauty; Nakaya ^_^

Overall it was a week full of inks and new pens. I had chance to ride my motorbike and I was quite happy with it. How was your week?

Cheers,

Zeynep Penthusiast

16 yorum:

 1. Lamy ile birlikte kullandığınız mürekkebin markası nedir? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende lamy siyah şişe mürekkep var ancak hiç de fotoğraftaki koyulukta görünmüyor. Acaba kartuş ve şişe farklı kimyalarda olabilir mi, yoksa fotoğraftan mı kaynaklanıyor?

   Sil
  2. Lamy onlardan biri mi emin değilim ama bazı markalarda kartuş ile şişe mürekkep arasında ton farkı olabiliyor. Ancak yine kağıttaki rengi belirleyen unsurlardan bir tanesi, kalemin ıslaklığı. Islak yazan kalemlerde, özellikle siyah mürekkepler daha siyah görünebiliyorlar. Tabi fotoğraf da ayrı bir etken olabilir.

   Sil
 2. uzun zamandır blog takip edemiyordum iş yogunlugundan ve birazda tembellikten olsa gerek takip etmedigim yazılarınızı tek tek okudum vede ne çok şey kaçırmışım :( kendime sitem ettim bu arada facebook sayfamız hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar hoş geldiniz diyelim o zaman. Bir şey kaçırmış sayılmazsınız, postlar sabit burada duruyor :)

   Sevgiler

   Sil
 3. Merhaba,
  Muhteşem Nakaya'nın incelemesi gelecek mi acaba? :)

  YanıtlaSil
 4. Hi Zeynep,

  Any chance for a review of the Nakaya?

  YanıtlaSil
 5. Congrats on the Nakaya purchase. Can't wait to see your impression of it.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shangching but this Nakaya isn't mine. A friend of mine let me play with it for a while :) I am really glad about that. I will write a post about it I hope.

   Sil
 6. Nakaya nın modeli nedir rıca etsem söyler misiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nakaya Twisted Decapod modeli, Aka Temanuri rengi.

   Sil
 7. uzuun süredir takip ediyorum yayınlarınızı. o kadar zarif ki takdir etmek bile fazla geliyor, zaten güzel diyorum.

  ama sufizm ve Rumi öyle keskin ve zarif durmuş ki bunu düşmek istedim.

  bir de soru: solağım ve elim titriyor çoğu zaman yazarken. bu yüzden çok sıkı tutuyorum kalemi, bastırarak yazıyorum, elime baskı yapıyor. bana önerebileceğiniz rahat ama şık bir kalem var mı?

  güzel dilekler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim bu güzel yorum için.

   Ellerinizi serbest bırakın yazarken. Ne kadar serbest olursa o kadar rahat hareket ettirirsiniz kalemi kağıt üzerinde. Motosiklet ve dolmakalem benzerliği konusunda bir yazı yazmıştım. Onda da bahsediyorum bundan. Motosiklette de böyledir. Gidonu sıkarsanız motoru istediğiniz yöne çeviremezsiniz.

   Benim tavsiyem Lamy'nin ABC serisinden bir çocuk kalemi alın ve kalemi sıkmadan yazmaya çalışın. Daha rahat yazdığınızı fark edeceksiniz.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...