Globox Notebook Review / Globox Defter İncelemesi

Scroll down to read in English


Günaydın,

Bu defteri dünkü postumda görmüştünüz. İncelemesini de hemen üstüne bugün yayınlayalım istedim. Şimdi malumunuz ben yanıma defter/kalem almadan çıkarsam kendimi çıplak gibi hissediyorum. Bu defter de işte tam da öyle bir günde kırtasiyeden değil ama Carrefour marketten alındı. 


Globox, Smartofis markasına ait kırtasiye ürünleri üreten bir firma. Normalde poşet dosya, zımba, evrak rafı gibi ürünlerle bu piyasada bulunuyorlar. Globox defter de Smartofis'in kağıt grubunda sunduğu ürünlerden bir tanesi. Defterin üzeri suni deri, kenarlarında şık bir dikişi ve "Globox" logosu mevcut. Defter üzerinde iki adet lastik bulunuyor. Bunlardan biri defteri kapatmak için. Bu lastiğin güzel tarafı, defteri açmak için çıkardığınızda lastiğin düzgün bir şekilde arkada durması. Bir diğer lastik de kalem takmak için... 


Kağıt olarak baktığımızda, sağ üst köşede tarih atmak için boşluk bulunan, çizgili, kırık beyaz bir kağıda sahip. Dolmakalemle yazarken sizi zorlamıyor. 


Ancak fena halde arkaya geçiyor kalemler maalesef. Bu sebeple, arka sayfaya mutlaka yazmak isteyenler için ideal bir defter olduğunu söylemek mümkün değil.


Özetle Globox defter 8,90 TL'lik fiyatıyla makul ve ucuz, sade tasarımıyla şık bir defter. Gri, mavi, taba, kırmızı, siyah gibi başka renkleri de mevcut. Ayrıca, normalde yanında bir adet tükenmez kalemle geliyor. Ancak kağıt olarak, arka sayfaya yazmak isteyenleri tatmin etmeyecek bir defter. 

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler,

Zeynep Yarımdünya

CONTINUE to READ in ENGLISH


Good Morning,

You may have seen this notebook on my previous post. I wanted to post the review today. As you may know, I feel myself naked if I don't have a pen and a notebook with me. And this very notebook has been purchased on such a day, not from a stationery store but from Carrefour Supermarket. 

Globox is a brand under Smartofis which manufacture stationery products such as sheet protector, staple, sheet rack etc. Globox notebook is one of the brands represented under paper products. It is made from artificial leather, has very nice stitching on edges and has two elastic bands. One if to close and keep the notebook. And the good part of it, it remains neatly on the back when you take it off to open the notebook. And the other is an elastic ring to put your pen...

When you examine the paper, there is a small part on the right top corner to note the date and it has a ruled, off-white paper. It doesn't bother you when you write with fountain pen. 

However, they are awfully bleeding on the back. So I cannot recommend if you like to write on both sides of the paper. 

To put in a nutshell, Globox is a cheap notebook with a price tag of 8,90 TL (3 EUR) and a nice one with simple and plain design. It also comes in grey, tan, blue, red and black colors. And normally it has a ballpoint pen attached within the ring. But it is not for you, if you like to write both pages. 

What do you think?

Cheers,

Zeynep Halfaglobe

16 yorum:

 1. Aslında görüntüsü ve sayfa tasarımı çok hoş, keşke kağıdı biraz daha iyi olsaydı, ben bir morning glory defter incelemesi de beklerim, bence kalite fiyat oranı iyi bir marka:) bu arada Zeynep Yarımdünya??:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, kağıdı biraz daha iyi olsa, çok ideal bir defter olacakmış. Bu haliyle sadece kurşunkalem ve tükenmez kalemle yazılabilir. Evdeki defter stoğuma bir bakayım Morning Glory var mı? Varsa gelecek haftanın incelemesi de o olsun.

   Ramazanda yata yata yarım dünya oldum :)

   Sil
  2. yok valla inanmam, bence o Zeynep Herzamanzarif:))

   Sil
 2. Dünkü postunuzda dikkatiimi çekmişti zaten, çok hoş görünen bir defter. Arka sayfaya geçince yazılanlar moralim bozuluyor benim biraz =) ama sürekli dolma kalem kullanmıyorum, kurşun kalem ya da rollerball kalemlerle iyi yazılabilir belki. Bir de lastikli defterleri çok seviyorum ben, yanında kalem de koyabileceğimiz bir lastik olması güzel bir detay, fiyatı da oldukça uygun gözüküyor, özellikle tasarımına bayıldığım için alıp denemek isterim =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de moralimi bozuyor ama eğer defter pahalıysa daha çok bozuyor moralimi. Ucuzsa o kadar takmıyorum :)

   Bir de güzel tarafı Carrefour'da bulunabiliyor olması, yani kırtasiye kırtasiye gezip aramaya gerek yok. Umarım memnun kalırsın.

   Sevgiler

   Sil
 3. Son resimdeki gri dolmakalemin markasi nedir? Cok sade ve şık bir kalemmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Montblanc Noblesse Titanium kendisi. Gerçekten çok zarif bir kalemdir.

   Sil
 4. Hoş tasarım; ama 5 lira fazla olsun, arka sayfası temiz olsun. :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5 lira fazla olsun kırmızı olsun ^_^

   Sil
 5. İstediği kadar şık olsun, arka tarafa bu kadar çok geçiren deftere teşekkür eder, bir başka bahara derim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bir gün arka sayfasına da gönül rahatlığıyla yazılabilen defterlerimiz olur :)

   Sil
 6. Son fotoğraftaki kalemin modeli nedir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Montblanc Noblesse Titanium

   Sil
  2. Peki kalemi satmayı ya da takas etmeyi düşünür müsünüz veya benim nereden alabileceğini söyleme nezaketinde bulunmayı ?

   Sil
  3. Bu kalem benim de çok sevdiğim kalemlerden bir tanesi. Bu yüzden maalesef satmayı ya da takas yapmayı düşünmüyorum. Bu tarz kalemler eski kalemler olduklarından falanca dükkana gidin, bulursunuz demek de mümkün değil. Genel olarak antika pazarlarına bakabilirsiniz. Tabi bir de e-bay gerçeği var. E-Bay'de montblanc noblesse yazdığınızda pek çok sonuç çıkabilir. Hatta bu kalemin aynısı şu linkte mevcut. http://www.ebay.com/itm/Stilografica-Mont-Blanc-Noblesse-anni-80-acciaio-satinato-/331265356065?pt=Altri_Accessori_Uomo&hash=item4d20f43121

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...