J. Herbin Bouton D'or Ink Review / J. Herbin Bouton D'or Mürekkep İncelemesi

Scroll down to read in English


Güneşin tepemizde olduğu bu gün, güneş gibi bir renkle, J. Herbin Bouton D'or mürekkeple merhaba demek istedim size.  Bouton D'or yani Buttercup, Türkçe'de düğün çiçeği olarak geçiyor. Ben bu renk mürekkebi açıkçası bir projede kullanmak üzere almıştım. Normalde mürekkebin kağıtta belli olmayacağını düşünüyordum ancak denemek için kalemlerimden birine çektiğimde satürasyonunun oldukça yüksek olduğunu görüp sizinle de paylaşmak istedim. 


Bouton D'or'un kağıttaki duruşu bu şekilde. Fotoğrafta herhangi bir oynama vs. yok. Daha önce tanıtmış olduğum Fabriano Traccia defter üzerinde yazdım. Günlük kullanıma uygun olmasa da, kişisel notlar yazmak üzere ya da highlighter olarak kullanılabilir. 


Internette araştırırken, mürekkep kullanarak resim yapanların da Bouton D'or mürekkebi sıklıkla kullandığını gördüm. Bu yüzden su ile nasıl dağıldığını da göstermek istedim. 

Kimbilir belki içinizde sarı mürekkep arayanlar vardır :)

Sevgiler,

Zeynep Sarıyazma

CONTINUE to READ in ENGLISHIt is a bright day as sun shining above. So I would like to say hi with J. Herbin Bouton D'or ink. Bouton D'or means buttercup flower in English. Actually I bought this ink to use within a project and I thought that it won't be showing itself on the paper. However, when I inked one of my pens in order to try, I saw that saturation is quite high and wanted to share it with you. 

Bouton D'or shows up like this in the paper. There is no color adjustment in the photo. It is a Fabriano Traccia Notepad which I made a post about previously. Even though it is not very useful for daily use, it can be used to write personal notes down and as an highlighter. 

Conducting a brief search online, I noticed that a lot of artists are using Bouton D'or in their paintings. Therefore I wanted to show you how it reacts with water.

Maybe there is someone out there looking for a bright yellow ink :)

Cheers,

Zeynep Aintnosunshine

11 yorum:

 1. Gayet güzel aslında. Denemek lazım.
  Projeyi de isteriz :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Getiririm denersin :) Aslında projeyi de biliyor olmalısın.

   Sil
 2. gerçekten çok hoş bir renk bizlere tanıttığın için teşekkür ederiz. hergün birşeyler bulup zaman ayırıp bizlerle paylaşman bilgilendirmen samimiyetinin bir göstergesi. bunun için sana çok teşekkür ederim. ayrıca benim sormak istediğim birşey var günlük dilde pilot dediğimiz kalemleri kullanmayı sevmiyorum ama onların mürekkeplerini çok seviyorum hem yaptığım işle alakalı olarak bana gerçekten tavsiye edebileceğin dolma kalemde kullanabileceğim bu tarz bir mürekkep var mıdır. gölgelenme yapmayacak kalıcı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Bey merhabalar,

   Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Ben bu konuda size ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum çünkü şahsen gölgeli mürekkepleri çok seviyorum. Ama öncelikle şu posta bir bakın dilerseniz http://www.banasikcayaz.com/2013/11/blue-ink-comparisons-mavi-murekkep.html Belki aradığınız rengi bulabilirsiniz.

   İkinci olarak şu linke de bakmanızı tavsiye ederim. http://www.gouletpens.com/Swab_Shop_Blue_s/817.htm Goulet pens sitesinde çok sayıda mürekkep bulunduğundan aradığınız tonu daha kolay bulabilirsiniz sanıyorum.

   Sevgiler

   Sil
  2. ilginiz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 3. Hi Zeynep,

  Thank you for reviewing this beautiful ink.

  It is such a clear honey colour that I have now added to my future shopping list. It will brighten up any drawing or painting one does with it.

  Have a great weekend.

  Kind regards,

  Rui

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Rui,

   I don't know if I will be using this ink daily but I know, it will be in my rotation from time to time.

   Cheers!

   Sil
 4. Nice. This ink looks like a nice candidate for mixing. Thanks, David

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you David. We are thinking similar. I will also play with this ink by mixing it something else.

   Cheers,

   Sil
 5. Kalın kesik uçla işaretleme için bu mürekkep harika olur. En kısa zamanda deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, güzel bir highligter olabilir gibi görünüyor. Deneyimlerinizi bizimle de paylaşın :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...