Photo of the Day / Günün Fotoğrafı 40

Scroll down to read in English


Bu sefer günün fotoğrafı acemice bir tipografi denemesi. İlk denemem olduğu ve zaten plansız programsız bir insan olduğum için oldukça acemice. 

Günün kalemi: Pelikan 400NN
Günün mürekkebi: Parker Quink Mavi-Siyah
Günün sözü: İncil Korintliler 13:12 
"Şimdi her şeyi aynadaki silik bir görüntü gibi görüyoruz ama o zaman yüz yüze görüşeceğiz. Şimdi sadece cüz'ü biliyorum; o zaman bütünü bileceğim ve aynı zamanda bilineceğim."

İncildeki bu bölüm bana hep İbn Arabi'nin alemi bir aynanın dağılan parçalarına benzetmesini hatırlatır. O küçük parçalarda gerçeğin sadece bir bölümü olduğundan, bizim bütünü algılayamadığımızı anlatır. 

Güzel bir gün olsun!

CONTINUE to READ in ENGLISHToday's photo is a typography sample which is done in a very unskilfully way. This is my first try and since I am a person lack of planning it is a bit clumsy. 

Pen of the day: Pelikan 400NN
Ink of the day: Parker Quink Blue-Black
Quote of the day: Corinthians 13:12
"Now I see but a poor reflection as in a mirror; then we shall see face to face. Now I know in part, then I shall know fully, even as I am fully known."

This quote from bible always reminds me of, how Ibn Arabi depicts the universe as a shattered mirror. He says that, since the small pieces of mirror can only reflect a very small piece of truth we cannot able to comprehend the whole.

Have a nice day!

12 yorum:

 1. Zerre den Külli Şey'i görebilmek samimi ibadetin bizi ulaştırması gereken seviye değil midir?.Damlada denizi görebilenlerden olmak dileği ile... Sizin de gününüz güzel olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım öyle Nurullah bey... Duanıza katılmamak mümkün değil. Sevgiler

   Sil
 2. Güzel yazı, güzel anlam...

  YanıtlaSil
 3. Bu sefer ilginç soyadı yok mu ? :(

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir benzetme ve çok güzel bir söz, tipografi denemesi de gayet başarılı bence, umarım ilerde başka denemelerini de paylaşırsın, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Erencim. Zamanla bu tipografi denemelerinden biraz daha yapmak istiyorum. O zaman elbette paylaşırım. ^_^

   Sil
 5. Bir gün yazınızın güzelliği yüzünden bilgisayar başında çatlayacağım kıskançlıktan sanırım.Ben bir şey sormak istiyorum.Postlarınızda ara sıra gördüğümüz veya bahsettiğiniz Nemosine Singularity bir kaleminiz var 0.8 uçlu.Bu kalemi nereden aldınız acaba?Sizin daha önce incelemesini yaptığınız Dollar marka bir kalem aldım ve ciddi anlamda çok hoşuma gitti şeffaf oluşu.Bu yüzden yeni şeffaf kalemler almaya karar verdim ama Nemosine Singularity'nin 0.8 ucunu bulamadım :/ Bize bir bilgi verseniz,hatta kalemle ilgili bir post hazırlasanız ne güzel olur :) Saygılar,sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler güzel sözleriniz için. Nemosine Singularity alışım şöyle oldu. Önce yurtdışından bir adet şeffaf medium uçlu getirttim. Sonra Panter Kırtasiyede kırmızısını gördüm. 0.8 uçlu olarak satın aldım. İkisinin ucunu değiştirdim. Madem yoğun istek var, yazısını bir an önce hazırlayalım :)

   Sil
 6. merhaba. kaligrafi çalışma e kitabı ararken sitenize denk geldim. sitenizde kayboldum sanırım. harika işler çıkarmışsınız. en yakın kırtasiyeden gidip dolma kalem almak istedim ve yavaş yavaş bir şeyler yazmak. en sonunda web sayfanızı sık kullanılanlara ekledim, sindirerek okumak ve 2 çocuktan bir doktora tezinden zaman bulursam yazılarınızdan fikir almak için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doktora tezi mi? Hem de iki çocukla? Allah kolaylık versin! Siteye hoş geldiniz. Facebook grubumuza da bekleriz. https://www.facebook.com/groups/1503896216531028/

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...