Pilot Iroshizuku Tsutsuji Ink Review / Pilot Iroshizuku Tsutsuji Mürekkep İncelemesi

Scroll down to read in English


Tatilden gelmiş olmamın etkisiyle haftanın açılışını bu harika pembe mürekkep ile yapmak istedim. Japonca'da açelya anlamına gelen bu mürekkep, pembe çiçeklerin hepsinin birden rengini içinde barındırıyor sanki. 


Özellikle güneşte yaptığı altın rengi revnaklar pembe bir çiçeğin orasında sarı bir tepecik gibi görünüp insana tatlı hayaller kurduruyor. 


Evet, belki Iroshizuku Tsutsuji her gün imza atmaya, iş başvurusu için özgeçmiş hazırlamaya uygun bir renk olmayabilir (elbette diğer tüm özgeçmişlerin arasında sizinkinin dikkat çekeceği kesin!) ama sevgiliye yazılacak notlarınızın bir demet çiçek etkisi yaratmasını istiyorsanız biçilmiş kaftan. 


Ben şahsen, alıntıları not ettiğim defterimi Tsutsuji ile doldurmaktan hoşlanıyorum. Hatırlamak istediğim şeyleri pembe renkli bu mürekkeple karalamaktan, alışveriş listemi bu mürekkeple yazıp buzdolabımın üstüne asmaktan, arkadaşlarıma ilettiğim küçük notlarımı bu mürekkeple yazmaktan... 


Evet, Tsutsuji'nin su ile arası iyi değil, rengi de günlük kullanıma uygun değil ama bizi o günlük kullanıma uygun, toplum onaylı dünyanın hayhuyundan kurtaracak, elimizden tutup çekip alacak kadar güzel. Zaten mürekkep dediğimiz renkten mürekkep değil mi? 

Daha önceki Iroshizuku mürekkep incelemelerimiz de burada:

Ama-Iro
Shin-kai
Ajisai
Ina-ho

Sevgiler,

Zeynep Pembe Gönlümsende

CONTINUE to READ in ENGLISH


Maybe because I am just back from holiday and full of energy, I wanted to start the week with this great pink ink. Tsutsuji, which means azalea in Japan commits to carry all the shades of pink flowers in itself. 

Especially its great golden sheen reveals with the sunlight erminds me the golden stigma of a pink flower. 

Yes, maybe Iroshizuku Tsutsuji is not suitable for signing documents or preparing a CV for a job application (sure your CV will shine like a bright diamond among others) but if you would like to create a flower bouquet with your notes to your SO than Tsutsuji is the perfect choice.  

For me, I like to fill my small notebooks in which I note down the quotes from the books I read. I like taking notes with this sweet pink ink, writing my grocery list with it and putting this list on the refrigerator and composing little notes to convey my friends with this ink...

Yes it is not getting along with water and not an everyday carry color. But it is beautiful enough to tear us apart from the suitable for everyday carry, society approved life... I believe inks are particularly great since because they are full of colors. 

And here is our previous Iroshizuku reviews
Cheers,

Zeynep Prettyinpink

23 yorum:

 1. İlk önce 10'da Pazar Postası geldi şimdi de 3'te inceleme geliyor. "Some people just wanna watch the world burn."

  Ben bu incelemeyi çok beğendim. Farklı bir üslupla yazılmış, tatil enerjisiyle dolup taşmış. :D
  Mürekkep de öyle çok açık bir pembe değil de daha Yama Budo'ya yakın bir ton gibi geldi. Revnakları da çok güzel. Sanırım bu aralar pembe mürekkepleri sevmeye başladım.

  İtalik Sheaffer No Nonesense'ler, Sheaffer'ın kaligrafi setindeki kalemler mi? Öyleyse alabilirim bir set.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakıyorum, kimler blogu günü gününe takip ediyor diye. Aferim Berk. Sana benden üç şişe sample :)

   Tatil insana iyi geliyor işte. O yüzden böyle rahat, geniş ve hatta romantik incelemeler yazıyor insan.

   Sheaffer'ın bir eski, bir de yeni kaligrafi seti var. Evdekinden kontrol edeyim ama büyük ihtimalle eski settekiler bundan ya da bunun şeffaf olanındandı. (Viewpoint diye geçiyor onlar) Yeniler çirkin :/

   Sil
  2. Yeniler bu tutma kısmı bir garip olanlardandı dimi? Ben öyle hatırlıyorum.

   O zaman bloğu komple tekrar edip kendime 3 sample seçiyorum..? :D

   Sil
  3. Evet, böyle yumuşak plastikten bir grip section'ı var. Kapaklarının tepesi de verev kesik.

   Sil
 2. sanırım renge aşık oldum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığım yazıyı tekrar okudum da, sanırım ben de aşık olmuşum :)

   Sil
 3. It's a beautiful and joy ink. I like it very much.

  YanıtlaSil
 4. Sizin yazınızı görünce sayfalarca yazma isteği geliyor içimden. :) Muhteşem bir renk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, italik ucun yarattığı yanılsamayı da hesaba katalım ama :)

   Sil
 5. Gündelik mürekkepleri arasında Diamine Cerise olan biri olarak ben bu mürekkebi de gündelik olarak kullanırım arkadaş. Bu ara mor tonlarına sardım ben de sonum hayrolsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın böyle dönemleri oluyor. Bazı renkleri, bazı makamları, bazı yiyecekleri diğerlerinden fazlaca sevdiği... Ben de bir ara mor mürekkepteydim, sonra bir ara yeşile döndü, şimdi bir süredir mavi tonlarındayım...

   Sil
 6. Bugune kadar gördügüm en tatlı pembe diyebilirim galiba kanım kaynadı görünce :) Zeynep hanım renkten önce daha fazla dikkatimizi çeken bir nokta var yazınız, ilk bakışta hadi canım kendisi yazmamıştır, acaba yazmışmıdır dedirtiyor , eger sizi takip etmeseydim inanmazdım muhtemelen, bu hafta başından beri el yazısı çalışıyorum kendimi ilkokulda gibi hissediyorum :) bu güzel pembeyi ve muhteşem yazınızı görünce kalemlerimi neden siyah doldurdum dedim :) Ve son olarak Iroshizuku renklerini gerçekten begeniyorum en önemlisi bu güzel post için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Barış bey. Bence el yazısı çalışarak geliştirilebilen bir şey. Kendimde de, çevremde de bunun örneklerini görüyorum. En rahat ettiğiniz kalemi bulun ve çalışın...

   Ve evet, renkli mürekkepler güzeldir :)

   Sil
  2. güzel yazı demişken, ben de iki gündür buna çalışıyorum. neler yapılabilir, nasıl çalışılır, var mı öneriniz?
   teşekkürler..

   Sil
  3. Öncelikle şöyle bir yazımız var. Daha önce denk gelmediyseniz bakabilirsiniz. http://www.banasikcayaz.com/2012/11/about-handwriting-el-yazisi-uzerine.html (Yorumları da okumanızı tavsiye ederim, çünkü yorumlarda da epey faydalı bilgiler var)

   Ve her zaman söylüyorum, sıkça yazmak çok önemli. Kalemi elimizden bıraktığımız an, o da bizi bırakıyor...

   Sil
 7. yazınız da mürekkebin rengi kadar güzel.. :) blog için teşekkürler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim asıl, buraya kadar gelip kıymetli yorumlarınızı bıraktığınız için. Sevgiler...

   Sil
 8. Hi Zeynep,

  It is really a beautiful ink and I see you make the most out of it.

  BTW I have noticed that you sign off your posts differently all the time. That is very neat and I am now using a translator to understand the meanings of those signatures.

  Kind regards,

  Rui

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hi Rui,

   Well, you noticed that I use a different name (actually surname) for everypost :) Please let me know, if google translate cannot help you. Because generally I use funny slang names or traditional words related to the topic.

   Best

   Sil
 9. Altın rengi revnaklara bayıldım. Sanırım ml başına fiyatta iroshizukular en üst sıralarda. Hakkını veriyor ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, üst sıralarda ama beni hayal kırıklığına uğratan bir mürekkebi olmadı şimdiye kadar ilginç bir şekilde. Sıradan renklerde bile güzel sonuç veriyorlar...

   Sil
 10. Bu renge aşık oldum :)) Tek ve en kötü yanı, suya dayanıklıklık konusu. Elinizde çok sayıda mürekkep var anladığım kadarıyla. Tsutsuji'ye yakın bir tonda, belki bir iki ton daha koyu fakat suya dayanıklılığı iyi olan bir mürekkep var mı önerebileceğiniz?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...