Sunday Post 36 / Pazar Postası 36

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Oldukça yoğun ve benim için yine bol seyahatli bir haftayı geride bıraktık. Cumartesi günü yağan yağmura inat motora binip kaçınca, pazar günü de oy kullanma telaşesi derken ancak Pazar akşam günlerdir biriken kalemlerimi yıkamaya ve birkaç sayfa kitap okumaya fırsatım oldu. Eğer tam bir kitabı elime alıp bitiremeyeceksem genelde eski kitaplarımı karıştırıp, altını çizdiğim yerleri okumayı tercih ediyorum. Bunlardan bir tanesi de beni Mahmut Erol Kılıç ile tanıştıran Hermesler Hermesi'dir. Hermetik düşünceyi oldukça derli toplu ve kapsamlı bir şekilde ele alan bu kitap her daim elimin altında bulunur. 


Okuduğum yerlerin altını çizmeyi de bu yüzden seviyorum. Geri dönüp baktığımda nelerin üzerinde düşündüğümü görmek, soru işareti koyduğum yerleri tekrar okuduğumda anlayıp anlamadığımı tartmak, öğrendiğim şeyleri yeniden hatırlamak hoşuma gidiyor.  


Ve Kıbrıs seyahatimde koleksiyona eklenen yeni parça. Sizinle tanıştırmadan edemedim. Tanıyanlar parmak kaldırsın. Bu arada, Çarşamba günü yine yolcuyum. Bu sefer tatil için bir süre uzaklaşacağım. Annemin dizinin dibinde oturup, babamla akla gelebilecek her konu hakkında konuşup, kardeşimle eğlenceli vakit geçirmeyi planlıyorum. Bu sıralarda postlar yavaşlarsa (ki aslında taslak oluşturdum) affedin olur mu? 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler

Zeynep Yenikalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


Hi all,

I left behind a busy week with full of business trips. As I had a motorbike ride on Saturday despite the heavy rain and voting for President on Sunday I just find chance to clean my cumulating fountain pens and read a few pages. If I am not in the mood to read a whole book, I generally stumble upon my old books and read the underlined pages. One of them is the book shown above which is about Hermes Trimegistus and the Hermetic Philosophy. 

I like underlining the pages. It is good to see on which ideas I have been contemplating or to see if I can finally understood the ideas that I put a question mark and remember what I have learnt before. 

And this is the new collection item which joined my fountain pen family during my Cyprus trip. Put your hands up if you recognize it. By the way, I will be leaving the town for a vacation on Wednesday. This time, I am planning to sit by mother, chat with my father and have fun with my sister. If the blogging slows down (I actually prepared a few drafts) please forgive. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Newpen


9 yorum:

 1. Selam,
  Kalem Lamy Persona Black Titanium Oxide :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berk, sürprizi çok çabuk bitirdin :)

   Sil
 2. Yıllarca Kıbrıs'ta yaşadım (ki zaten kısmen Kıbrıslıyım :) ama dolmakalem alabilecek bir tek ismi lazım değil bir plazamızı bulabildim (reklam olmasın diyerek soylemiyorum yoksa gayet bol çeşitli, hoş bir mekan). Orada da çok çeşit bulamayıp kendime 'tezden kurtulma hediyesi' olarak pembe bir platignum voyager almıştım. Hala benim için yeri özel olmasına rağmen, bu pembişle bir araya gelmemiz çeşitsizlikten olmuştu, ne yalan soyleyeyim. Anıların yüzü suyu hürmetine bir gün bir platignum incelemesi yaparsanız çok mutlu olurum. Bir de bu resimdeki kalemi nereden aldığınız benim iin hala bir merak konusu. iyi tatiller

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahsettiğiniz yeri biliyorum, bir sürü şubesi var. Her şey üst üste acayip kalabalık bi yer. Benim bu kalemi aldığım yerin nerede olduğunu açıkçası bilmiyorum. Adalı bir arkadaşım alıp götürdü. Hatta bir yerde daha dolmakalem olabilir diyordu ama vaktimiz kalmadı.

   Bu arada, o nasıl bir sıcak öyle!!!!!!!

   Sil
  2. O sıcaktan dolayıdır ki, ben prensip olarak yazın ayak basmıyorum adaya :) Arkadaşınızla konusursanız sizi goturdugu dukkanı ve gidemediginiz diger dukkanı sormanız mumkun olur mu? Çok detaylı adres olmasa da ben bulurum gidince.

   Sil
  3. En güzelini yapıyorsunuz valla. Yok yok, insanötesi bir sıcak var orada. Sorarım elbette.

   Sil
 3. Altını çizmek çok güzel, evet. Ama dolma kalemle çizince de orjinalliği gidiyor diye düşünüyorum ben. Yani kurşun kalemle falan çizilse sanki daha az bozuluyor gibi yada belki silebileceğimi düşündüğümdendir. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kurşun kalemin saman kağıtta çıkardığı sese tahammül edemiyorum :/

   Sil
  2. Ben Scrikss Calpyso kullanıyorum bu işte. Hiç ses çıkarmıyor aksine kayıp gidiyor. Kalemden kaleme değişebiliyor demek ki.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...