Sunday Post 38 / Pazar Postasi 38

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Geçen hafta postlar biraz aksadı. Elimde olmayan sebeplerle bilgisayar başına oturamadım bir türlü... Bilgisayar başına oturamasam da, masa başına oturup bir şeyler yazdım. Yazdığım mektupları sanki sahiplerine ulaşacaklarmış gibi öptüm, kokladım, zarfladım. Siz de göndermeyi planlamadığınız mektuplar yazıyor musunuz? 


Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde, evde misafir kalan ufaklık, bir damla mürekkebe basmış, tüm evi mürekkepli pati izleriyle doldurmuş. Ama neyse, kedinin mürekkep yalayanı makbuldür. 


Bir de şu fotoğrafta görülen ufaklık artık benim oldu. Binicem sırtına vurucam kırbacı. Kendisini haftasonu teslim alamadığım için hasret gideremedik henüz ama çılgın(!) planlarım mevcut. Bu hafta bir an önce haftasonu gelsin istiyorum. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Tekteker

CONTINUE to READ in ENGLISH


Hi,

Last week my posts have been delayed a bit. I couldn't find time to deal with computer. Nevertheless, I did sat on a table and manage to write something. I kissed and enveloped all my letters as if I am going to send them. Do you write letters that you are not intended to send?

As a mystery to all of us, our guest cat stepped on ink and filled all house with paw marks. Still it is an ink licking cat. (In Turkish expression "ink licker" means someone who has a higher education)

And this little monkey bike is mine now! I couldn't manage to get it before weekend so I am still very excited, I have some special plans with it so I am longing for the weekend. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Highwheel


22 yorum:

 1. Gönderilmeyecek mektupta pula ihtiyaç var mıydı? Hem de 5 tane... :D
  Motor cidden çok tatlı. Böyle akülü gibi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten o pullar kullanılmış pullar. Dekor bi nevi. Ama yoo dostum yooo motor akülü değil, enjeksiyonlu, tek silindirli, 125 cc :)

   Sil
 2. Motor çok güzelmiş gerçekten, tam hadi gidelim havasında. bir yerden başlamak istiyorum bende artık kendimi böyle bir şeyle hayal ediyorum ama bakalım:)
  Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan ve Allaha emanet ol,
  Kasksız asla!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Gerçekten çok minik, giy çık şeklinde bir motor kendisi. Eğer başlamayı düşünüyorsanız bildiklerimi aktarmak isterim. Sadece kask değil, eldiven, mont, bot ve korumalı pantolon olmadan asla :)

   Sil
 3. Hayırlı olsun Zeynepcim güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Erencim, daha güzelleri sizin olsun.

   Sil
 4. Honda Hayat onda :) Zeynep hanım hayırlı ugurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, herkese kazasız belasız sürüşler :)

   Sil
 5. My cat likes the smell the ink, and he often finish with the nose of all colors! :-D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh! It should be really really funny to have a cat with colorful noise :) I love them.

   Sil
 6. It's not only cats that do this. When I first got R&K Scabiosa ink, I went to smell the nut gall aroma that everyone talks about and gave myself a purple nose :-D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It is hillarious! I would like to see it. But maybe I will stay satisfied with a friend of mine accidentally put his fountain pen on his mouth like a pencil. It was also a great moment :)

   Sil
 7. Sahibine ulaşmamış mektuplar, yazılan kişiye haksızlık gibi geliyor. Sanki onlardan bir şey çalmışız gibi. Bilmiyorum, sanırım yazıpta yollamazsam içim cız ederdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk defa en sevdiğim arkadaşım öldüğünde başladım göndermediğim mektuplar yazmaya, o günden beri de yazıyorum. Yaşayan, kanlı canlı, ulaşabileceğim, mektuplarını verebileceğim insanlara mektup yazıp vermememin sebepleri ise muhtelif...

   Sil
  2. Şimdi daha iyi anlıyorum. Sanırım mektuplara bakış açımı değiştirmeliyim. Yazmak her halükarda rahatlatıyor olmalı.

   Sevdiklerinizle uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamanızı dilerim.

   Sil
 8. That turquoise cat paw is simply adorable. Congratulations to the ownership of a bike! Coincidentally, I have been pondering on getting a scooter. We will see how that thought develops!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cat paws are adorable independent from the color ^_^

   I just get a bike but if you are just using for rambling around the city, then scooter is great. Let me know about it!

   Sil
  2. LA is not the most motorist-friendly city; you literally have to fight your way through. Funny enough, scooters experience less of that problem. I would love to get my motorcycle license one day, but I will keep you in the loop :)

   Sil
 9. Keşke pati izlerini de çekseydiniz :) Bunları okuyunca sizin adınıza mutlu oluyorum ne güzel bir hafta geçirmişsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pati izlerini hemen temizlemeye giriştiğim için fotoğrafını çekmeye fırsat bulamadım. Bir dahaki sefere inşallah :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...