Sunday Post 39 / Pazar Postası 39

Scroll down to read in English


Yeni haftadan herkese merhaba!

Bu hafta yine kalemlerle ve nedense mavi mürekkeplerle geçen bir hafta oldu. Sanırım, gökyüzü de motorum da mavi olunca kendimi mavinin büyüsüne kaptırdım. Yine bir sürü mürekkepli kalem birikti elimde. 


Bazen bana soruyorsunuz, ne yazıyorsun bu kadar mürekkeple, bu kadar kalemle diye. Bazen de el yazımı nasıl güzelleştirebilirim diye soruyorsunuz.  Cevabı çok basit: Kalemleri elimden hiç düşürmüyorum ve sürekli yazıyorum. Evet yazacak bir şeyler bulmak zor. Hepimiz akşamları işten, okuldan eve yorgun argın geliyoruz. Kafamızda filler tepişiyor, sevdiğimiz bir diziyi açıp televizyon karşısında mayışıyoruz. İşte mesela ben bu yazı öyle bir akşamda sevdiğim bir dizinin başında mayışmışken yazıldı. Ne mi yazdım? Dizideki diyalogları elbette!


Ve bu hafta nihayet bitirebildiğim kitap; Taschen'in 25. yılına özel basılmış kitaplardan biri. The Most Beautiful Bibles (En Güzel İnciller). Ortaçağın en güzel el yazısı incil örneklerini bir araya toplayan harika bir kitap. Görsel olarak harika!

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH Hello from the new week,

This week again passed with fountain pens and I don't know why with blue inks. I don't feel blue but I guess I cannot resist blue either the sky and my new motorbike is blue together. And again I have so many inked pens at the same time. 

Sometimes you ask me, "What do you write with all these inks and fountain pens?" and sometimes you ask me the way to improve your handwriting. The answer is simple: I always keep my pens close and my inks closer. And I keep writing. Of course it is hard to find something to write when you come home exhausted from work or school. Sometimes we all relax in front of TV, watching our favorite shows. But for example I wrote this one while I was watching one of my favorite show. What did I write? The dialogues, of course!

And the book of the week. I finally managed to finish my book: The Most Beautiful Bibles a book published for the 25th anniversary of Taschen. It gathers all great examples of medieval bibles. It is spectecular. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Penthusiast

6 yorum:

 1. Hayırlı Günler Zeynep Hanım...uzun bir aradan sonra yorum yazayım artık dedim..el yazılarınıza baktıkça kendimden geçiyorum..renkler, yazılar bir harika...yeni bir eve taşındık..evi yerleştirdikten birkaç gün sonra ailece inegöl' e gezmeye gittik..yemek için oturduğumuz masanın yanındaki masada büyük bir kalabalık..sırtlarında aynı siyah ve deri yelekler..motosiklet tutkunlarıymış :) hepsine öyle dikkatli baktım ki :) belki zeynep hanım' ı görürüm diye...inşallah bir daha ki sefere o topluluk arasında olursunuz ve el yazınızla birşeyler karalarsınız küçük defterime...selamlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Z. Hanım,

   Blogunuzdan taşınmak üzere olduğunuzu okuduğum için sizden haber gelmeyince ev telaşında olduğunuzu tahmin ettim. İnşallah yeni evinize huzurla yerleşmişsinizdir.

   Benim öyle deri yelekli motosiklet grubum yok. Onlar biraz daha değişik gruplar. Rütbeleri filan oluyor sanırım. Bizim grubumuzda herkes ayrı telden çalar, birbirinden farklı motosikletler, birbirinden farklı insanlar. Çingene obası gibi görünüyoruz demişti bi arkadaşım :) Bir de benim motosiklet biraz ufak, inşallah daha büyüğünü aldığımda gelirim İnegöl'e. O vakit artık bi çayınızı içerim :)

   Sevgiler

   Sil
 2. Thanks a lot Zeynep ! Your handwriting is an inspiration. I came back to your blog many times just to see how you would design a letter or another. I really enjoy the way we all decline these 26 characters.
  Being surrounded by pens and inks, as you are, I also feel like playing everyday. But I must admit I became slightly annoyed by filling my notebooks with compulsive chattering. I still can't help doing it but I also need something more consistent.
  I've discovered a funny game : the automatic writing. It consists in writing as fast as possible, without reason control, etsthetic or moral concerns, and with no care for grammatical issues. I admit that speed isn't always what we're looking for with fountain pens, but writing without thinking and reading over may require it. The result is very nice, I'd recommand everyone to try.
  But anyway : thanks again for all the nice things you share and have a nice week ! :)
  JYK

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Jean-Yves,

   I am really glad to hear that my handwriting became an inspiration for you. Yes it is only 26 charachters, yet we built something else from it, every one of us.

   Your game also sounds fun enought to enjoy. I will try as soon as possible.

   Thank you for reading and being kind enough to leave a comment.

   Cheers,

   Sil
 3. Televizyonun karşısına geçip duyduklarını yazan tek deli ben miyim diye merak ederdim hep... :P
  Pardon... :)
  Sanırım tek deli benim... :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Delilik insanın kendine yakışanı yazmasıdır :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...