Sunday Post 40 / Pazar Postası 40

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu sıralar gezmekten kitap okuyamadığımı biliyorsunuz. Aslında okumuyor değilim ama sıkını o ki, pek çok kitabı birlikte okuyor ve bir türlü bitiremiyorum. Neyseki Bedri Noyan Dedebaba'nın "Bütün Yönleriyle Alevilik ve Bektaşilik" kitabının 9. cildini (Serinin 9. cildi ancak konunun 2. cildi. Evet biraz karışık!) bitirebildim. Her ne kadar şimdi birinci cildi kovalamak zorunda olsam da, ikinci cilt de oldukça güzeldi. Aleviliği ve Bektaşiliği merak edenler için oldukça detaylı bir kitap. Ama ben temelden öğrenmek istiyorum diyenler varsa önümüzdeki haftalarda onlara başka bir kitap tavsiye edeceğim. Beklemede kalın :)


Kitap okurken not alarak okuduğumu biliyorsunuz. Bu hafta da Allah'a şükür kitabın kalemin başına oturabildim. Sevgili Fatih'in hediyesi olan bu el yapımı kalem kılıfımı da gözümün önünden ayırmadım. İçimi açtı desem yeridir. 


Bu haftasonuna 450 kilometrelik bir de gezi sığdırdım. Dönüşte yağmura yakalansak da, oldukça keyifli bir gezi oldu... Motorumla hala birbirimize alışıyoruz. Hangisi benim motorum? Tabi ki en minik olan :)

                                        

Bu hafta bir de bonus var. Patricia Carli'den yarı Fransızca yarı Türkçe muhteşem bir şarkı. Bazı sabahlar bu şarkı ile uyanıp, bazı geceleri bu şarkı ile kapattığım doğrudur. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever


CONTINUE to READ in ENGLISH

Hello all,

Since I am a bit behind my regular reading pace, you know I don't post my books here often recently. However, the other reason for that is I read so many books at the same time so none of them are finished and eligible to be a guest in the blog. Finally I managed to finish a book regarding, Alevism; a sect of Islam. (Here is wikipedia link) Actually this book is the second volume of the book so I have to chase for the first volume. 

You know, I take notes while reading so this week was fruitful. And this beautiful pen roll, a gift from my dear friend Fatih, accompanied me during my writing/reading sessions. 

I also had a little trip of 450 km with my friends. Even though we were rained on, on our way back home it was still a great joy. Which bike is mine? Of course the tiniest one :)

And this song, half Turkish half French is the bonus of this week. It is true that I wake up with this song and ended the night with it recently. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Penthusiast11 yorum:

 1. El yazın burada daha farklı görünüyor:) harika bir post olmuş bu arada, günün kitabı, günün şarkısı, günün hediyesi, günün motoru..:) motorun bu resimde daha da şirin görünmüş, 450 km yol valla bravo..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef, el yazım kalemden kaleme değiştiği için böyle oluyor... Gerçekten o motorla bir günde 450 kilometre yapmak oldukça zordu. Ben de kendimi tebrik ediyorum izninizle ^_^

   Sil
 2. I have a similar pen roll, also made by a good friend! Your handwriting is beautiful as always. And that was a good long trip!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Lee. I like using those kind of pen rolls. It is like a ritual to tie and untie their knots, rolling them in hand.

   It was quite long, especially when made with a 125cc engine :)

   Sil
 3. Şarkı güzelmiş; Sezen Cumhur Önal'a da saygılar bu arada...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sevdim. Türk popu ve Sezen'ler başlıklı makalem yakında kitap olarak çıkacak adfjaksdfjaş :)

   Sil
 4. Türkçe sözlerin geçtiği bölümler sanki eski Türk filmi müziği tadında ve tebessüm ettiriyor. Fransızca başlayınca bi titriyor insan ''vay be ne söylemiş, sanatçı bu sanatçı'' moduna sokuyor insanı... :)
  Dilin büyüsünden mi, eski Türk filmlerinin sempatikliğinden mi, yoksa bu filmlerdeki aşçı, bahçıvan, şoför ve uşak sorunsalından mı bilemedim... :P :)

  YanıtlaSil
 5. Haftanız nasıl geçti demişken Cuma günümü anlatayım yorumumu eklemeden. Cuma sabahı kargo elemanı geldi odama. Ve Zeynep Kalemsever'in göndermiş olduğu paketi uzatıp, imzamı alıp gitti. Sağolsun Zeynep Hanım hediye gönderdiği yetmezmiş gibi kargo ücretini de vermiş.
  Sonra paketi önce elimle yokladım, bir tuhaflık var. Bir yerine iki nesne var içerisinde. Paketi açınca önce onu gördüm, tüm heybetiyle Nemosine Singularity (en kırmızısından). Ve yanında bir paket mürekkep kartuşu.
  Aynı zamanda zarfın içerisinden kendi güzel el yazısıyla yazılmış çok güzel bir not. Ama son darbeyi başka yerden vurdu. Mürekkep kartuş kutusunu açtığımda her kartuşun farklı renkte seçilerek konulduğunu gördüm.
  Sizce haftam nasıl geçmiş?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Geç oldu ama inşallah çok güç olmadı. Güzel günlerde kullanın. Güzel şeyler yazın inşallah.

   Sevgiler

   Sil
 6. Motorunuz cidden çok sevimli ve küçük :) O Monkeybike'ın üstünde nasıl gözüküyorsunuz çok merak ettim. Haftaya onu da görmek isteriz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğraf yayınlayacak kadar kendimle barışık bir insan değilim. Ama eğer geziye arkadaşlarımla çıkarsam yine, bi fotoğrafımı çekmelerini rica ederim elbette :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...