Sunday Post 42 / Pazar Postası 42

Scroll down to read in English


Herkese yeni bir haftadan merhaba!

Bu hafta uzun zamandır elimde olan Salâh Birsel'in Boğaziçi Şıngır Mıngır kitabını bitirdim. İsmi ile müsemamma, şıngır mıngır bir kitap. Anlatımı ve uslübu beni içine çekmekle kalmadı, her sayfada yeni şeyler öğrendiğimi hissettirdi bana. Eskiden İstanbul'da hayat nasıldı diye merak edenler varsa bu kitabı mutlaka okusun. 


Elimde hala bitmemiş olan bir kitap daha var. Hacmi itibariyle yakın zamanda da bitecekmiş gibi görünmüyor ama azimliyim bitireceğim :)


Motorumu 1000 bakımına götürdüm. Aslında 1000 kilometreyi geçen hafta tamamlamıştım ama bu hafta götürebildim ancak.  Motorum biraz kirli mi ne?!


Bir de pazar günümü şu masum görünen canavarla geçirdim. Öptüm, kokladım, tüylerini taradım, anne-babasının vermediği terbiyeyi vermek için spreyle su püskürttüm, işe yaramadığını anlayınca pes ettim. Pazar gününden geriye de, bol miktarda kedi fotoğrafı ile göğsümde 10 kadar tırmık izi kaldı. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH

Hello everyone from this new week,

I read a book about Istanbul this week. It was a great book with a funny style. 

I am also working on another book and this one is huge. But I am determined, gonna finish it!

Got my bike to service. It was the first maintenance for the 1000 km. Yes my bike looks dirty. Maybe it is a dirt bike? ^_^

And I spent my Sunday with this monster wrapped in cute. I kissed, soaked it up, combed over its fur, sprayed it with water just to make sure the it gets the training where its parents failed. I failed either and gave up. So I had tons of cat photos and 10 scratch marks on my chest.

How was your week?

Cheers,

Zeynep Penthusiast

12 yorum:

 1. Wow, 1000 km already! You must have seen some great sunsets and sceneries. As for cat training, I am very lucky that Auggie came trained and the potty was one of his "favorite destinations."
  This week was busy for me, putting together a reference scenario and a purpose statement for a qualitative research. All very time-consuming and a bit tiresome; however, my brain gets a good work out!
  Have a great week!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unfortunately there is not much nature left around Istanbul, due to the monster-like construction habits. But I did some good trips indeed.

   Challenge is the best work-out for our brains!

   Have a nice week too!

   Sil
 2. Salah Birsel'in Salah Bey Tarihi serisini yeni tamamladim. Ama sirayla okuma takintimdan dolayi bu kitaba henuz gelemedim. Is Bankasi'ndan cikan eski basimlarin kapaklari daha guzelmis.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kitap kapağı kadar insanı cezbeden çok az şey var değil mi? Kapak muhteşem olmasa da, kitap güzel. Eminim seveceksiniz.

   Sevgiler

   Sil
 3. Bu haftaki tüm postları gününde okuyabilecek kadar sakin bir hafta geçirebileceğimi ümit ederek sözlerime başlamak istiyorum. Zira bazen bi birikiyorlar; tadına varamadan, okumuş olmak için okumak zorunda kalıyorum.
  Boğaziçi Şıngır Mıngır, ilgimi cezbetti. Listeme ekledim hemen -listeme eklerken de bir kitap blogu mu olsa diye düşünmedim değil-. : )

  Zeynep,
  ben seni; tertipli, düzenli, titiz birisi olarak tanıyordum, pasaklı motorunu görünce hayal kırıklığına uğradım -elbette şaka yapıyorum, o Honda servisin ilgisizliği olmuş-

  hepinize mutlu ve aydınlık bir hafta dilerim..


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman güzel ve sakin bir hafta diliyorum size. Aslında kitap blogu önerisi sık sık geliyor ama iki blog birden idare etmek zor olacak diye korkuyorum. Burada böyle az az olsa olmaz mı?

   Valla ben motor yıkama işinden biraz korkuyorum, sıcak diske soğuk su, motor içine tazyikli su filan beni korkutuyor. Servis motoru yıkamak istedi ama ben özellikle gerek yok dedim. Kapalı garajim olmadığından zaten kirleniyor çocuk.

   Size de iyi haftasonları.

   Sil
 4. Hi Zeynep,

  That is a beautiful kitty and motorbike.

  The kitty looks adorable. Sorry to hear he gave you a tough time when you tried to bath him.

  I searched for the author of the book in the image you posted but unfortunately it seems none of his books have been translated into one of the languages I know. Not to worry.

  Kind regards,

  Rui

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Rui, it is one of the fluffiest animals I have ever seen and soo adorable. I will take those marks as a gift.

   This author is a very interesting one with a great style of writing and the book about the life on the Ottoman Empire and early Republic in Istanbul. Therefore, it might never get translated to other languages. Alas!

   Best

   Sil
 5. Oh you are so cool...(And I seriously need to stop calling my bicycle a "bike" now because that always confuse other people).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Citrine! You can always call your bicycle a bike, I don't think we are so different than each other. Two wheels rocks!!!!

   Sil
 6. kazasız belası nice 1000km ler dilerim,
  motor ile ilgili herkesin, motor hakkında aşağıdaki belgesel/eğitim videosunu mutlaka seyretmesi lazım.
  http://www.youtube.com/watch?v=KVWLIfChUwg

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twist of the wrist sadece bir belgesel değil, motorcunun kutsal kitabı desek yeri. Hatta Keith Code'un California SuperBike School isimli ara sıra Türkiye'de de eğitim veren bir okulu var. Çok pahalı olmasına rağmen, önümüzdeki yıllarda böbreğimi açık arttırma ile satıp gitmek istiyorum.

   Ben bunu bi daha izleyeyim, çok teşekkürler.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...