Sunday Post 43 / Pazar Postası 43

Scroll down to read in English


Bu haftanın kitabı yaklaşık bir günde bitirdiğim "Gidenin Ardından". Kıbrıs asıllı psikiyatr Vamık Volkan ve Elizabeth Zintl tarafından yitirdiğimiz insanların ardından yas tutma süreçlerimizi anlatan muhteşem bir kitap. Özellikle, hayattaki en büyük kayıplarımdan birinin ardından ancak 3 sene sonra ağlayabildiğimi düşünürsek benim için oldukça faydalı bir eser oldu. Spoiler olacak ama --- Zaman hiçbir şeyin ilacı değil!--- diyor kitap... Keşke çevirisi daha özenli olsaymış. (Yandaki satırlar kitabı elime almamla aklıma düşenler. Ruhun şad olsun Tagore) 


Havanın yağmurlu oluşu beni yeniden masa başında oturmaya teşvik ettiğinden olsa gerek, oldukça verimli, bol okumalı/yazmalı bir haftasonu oldu. 


Havanın koyuluğunu canlı mürekkeplerle telafi etmeye çalıştım. Pembeler, turkuazlar ve capcanlı maviler kullandım kalemlerimde... 


Bir de bir okurum, Diamine Sargasso Sea mürekkep Pilot 78G ile anlaşabilir mi demişti. Ben de kalemime çekip denerim demiştim. Denedim. Bence oldu. 

Bir de hafadan mıdır, sudan mıdır, yoksa kastın azabından mıdır bilmiyorum. Bu haftaya damgasını vuran şarkı da buydu. Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Evkuşu

CONTINUE to READ in ENGLISH


This week's book was "Life After Loss: The Lessons of Grief". It was a wonderful book about our grief process after the demise of a beloved one. It was especially important for me since I may able to cry three years after one of the most important demise of my life. And the best part is, here comes the spoiler --- Time is not a remedy!--- says the book. (And the handwriting beneath is a poet from Tagore, sorry I don't know the translation)

Since it was incredibly rainy, this weekend was quite fruitful for me. I read a lot/write a lot. 

I tried to compensate the dark weather with joyful and colorful inks. I used pinks, turquoises and vivid blues in my fountain pens. 

And one of my readers had asked that if Diamine Sargasso Sea matches up well with Pilot 78G. I tried and it seems like they get along very well. 

And lastly this is a Turkish Macedonian folkloric song singed by a Canadian singer. I hope you'll enjoy. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Homie


7 yorum:

 1. Yağmur herkese farklı etki ediyor demek ki. Bende kasvetli havadan sıkılıp çarşıya gitmiştim. Gitmez olaydım. Sivas'ı sel aldı resmen :) Logar kapakları gözümüzün önünde birer fışkiyeye dönüşmeye başladı. yollarda atlayarak geçilmeyecek üç metre genişliğinde su çukurları oluştu. Hiç böylesini görmedim desem doğru olur. Ankara'da en azından altyapı var (!) Sivas'tan çok şey beklememek lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben evden çıkmadığım için bütün haftasonu, pek mutlu bir insan oldum. Islanmadım, üşümedim, bilgiye ve meyveye doydum :)

   Sil
 2. Verimli bir haftasonunun ardından gelen tatmin olmuşlukla haftaya başlamak gibisi yoktur herhalde?:)) ama çalışma ortamın gerçekten çok keyifli, bakmakla bile keyfine ortak oldum, kedilerin de eminim yakınlarda bir yerdeydi?:) ince uçlu kalemle ne kadar değişmiş el yazın, yine çok güzel:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef o şekilde başlayamadım haftaya ama yine de buna da şükür.

   Bi de maalesef benim kedilerim yok artık :/ Alerjim sağolsun.

   Sil
  2. Üzüldüm, geçmiş olsun:(

   Sil
 3. Sessiz, bir başına bir hafta sonu. Bir insan daha ne ister ki :)

  YanıtlaSil
 4. (Yandaki satırlar kitabı elime almamla aklıma düşenler. Ruhun şad olsun Tagore) yazınız harika bayıldımmm

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...