Sunday Post 46 / Pazar Postası 46

Scroll down to read in English


Bu haftanın kitabı oldukça büyük ve hacimli bir kitap. Bu kitabı geçen hafta size bahsettiğim İstanbul Kitapçısından almıştım. Hatta o vakit bu kitabın yeni baskısının olmadığını ve son kitabı aldığımı söylemişlerdi. Bu kitap görünüş itibariyle "coffee table book" denilen kitaplara benziyor. Hani sehpalarımızın üzerinde duran ve içi bol resimli büyük kitaplar var ya, onlar gibi bir görüntüsü var. Ancak içi tamamen makalelerle dolu. 


İçerisinde Aleviliğin ve Bektaşiliğin tarihsel gelişiminden, Türkiye'deki etkilerine, inancın içeriğine ve ritüellerine kadar pek çok ayrı makale bulunmakta. Bu makaleler birbirinden bağımsız olduğu için arasıra tekrarlar olabiliyor ama yine de bu inancı tamamiyle anlamak için oldukça güzel bir kitap. 


Biraz mürekkeple oynadım. Turuncunun insanı canlandıran etkisinden faydalanmaya çalıştım. 


Turuncunun detaylarında boğuldum. Sizler için bol bol kalem ve mürekkep fotoğrafladım. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISHI had a big book this week. It looks like a coffee table book but it is full of articles about Alevi sect of Islam. It is a complete book on the matter and consisting systematic articles about the matter. 

I played with some inks, I really felt the energizing effect of orange! And had the details of orange. I photographed a lot of pens for you this week. 

How was yours?

Cheers,

Zeynep Penthusiast

14 yorum:

 1. Teşekkürler yeni yazınız için,
  3. fotoğrafta görünen mürekkebin (Lamy ile yazılan yeşil) markasını öğrenebilir miyim, çok güzel görünüyor.
  Son kalem Tradio sanırsam,

  Selamlar,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Lamy ile yazdığım mürekkep J. Herbin Vert Olive ve son kalem de Tradio. Spoiler alert! Ucu muhteşem!!!!

   Sil
  2. Merhaba,
   Kuru yazan kalemlerde J. Herbin Vert Olive'i ben de çok beğeniyorum. Lamy sanırım M uç ama yine de benim beğenime göre biraz koyu kalmış.

   iyi günler.

   Sil
  3. Lamy 2000'le yazmıştım onu aşırı ıslak bir kalem.

   Sil
 2. Seeing the close-up photo of the pen clip made me think how fountain pens are designed for men - for people who wear a jacket with a pocket...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. When I post a review of a fountain pen, sometimes one of the reader's asks, "what about the clips" and seldom I have an answer for that. I never use it, so I generally don't have the answer for that.

   Sil
 3. Haftamız nasıl geçti? Bütün hafta bu blogu okuyarak geçti! Önceden de uğramışlığım, özel olarak bir kalem ya da mürekkep hakkında fikir almışlığım var ama ilk kez kendimi bu denli kaptırdım. Sayenizde elimdeki tüm kalemlerin bakımını yaptım, mürekkeplerini yeniledim. Ve birsürü sipariş verdim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla ne desem bilemedim, hem sevindim hem de size ekstra masraf çıkardığım için kendimi suçlu hissettim. Umarım aldıklarınızdan ve burada okuduklarınızdan memnun kalırsınız.

   Sevgiler

   Sil
 4. Estağfurullah suç olur mu? Aksine çok mutlu oldum. Üzerimdeki ölü toprağını atmama vesile oldunuz bana enerji verdiniz. Ve okuduğum onlarca yazınız sayesinde bolca fikir de verdiniz. Mesela ilk kez diamine mürekkep siparişi verdim heyecanla bekliyorum. Ne kadar teşekkür etsem az. Ayrıca size mail de atmıştım ama sanırım gözünüzden kaçtı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika!

   Bu ara bir türlü maillere girip şöyle esaslı bir cevap verme operasyonu yapamadım. Umarım bu akşam bilgisayar başına oturabilirim.

   Diamine mürekkepler çok güzeldir, eminim seveceksiniz.

   İyi günlerde kullanın aldıklarınızı...

   Sil
 5. O Sıçratmaları ne güzel yapmışsınız! Ben hiç düzgün sıçratamıyorum ya. Hep milletin havlusuna çarşafına falan denk geliyor. Sabah hademe yerdeki mürekkep lekesini temizlemeye çalışırken uyandırıyor beni. Hiç iyi olmuyor benim için sıçratmak. Keşke istediğim gibi sıçratabilsem... :)
  Mutlu Pazartesiden Sonraları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıçratmayı nasıl yapıyorsun bilmiyorum. Ben genelde şırıngayla yapıyorum. Mesela şırıngaya biraz mürekkep çekiyorum. Kartuşa dolduruyorum. Kalan çok az mürekkebi de şırıngaya hava alıp öyle sıçratıyorum. O yöntem işe yarayabilir.

   Size de iyi haftalar :)

   Sil
 6. Zeynep,

  dolu dolu çalışarak geçiyor haftalarımız ve sonları. : )
  Yazılarını okuyorum hatta okurken içimden yorum da yapıyorum ama yorumları aktarmaya vaktim kalmıyor. Kalemlerim de küstü bana bu aralar, fazla yazamadığım için yazım da...

  Senin haftan güzel geçmiş belli ki, enerjik renklerle ilgilenince.
  Tüm arkadaşlarıma güzel bir hafta diliyorum.

  Engindeg Çokçalışan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Engin!

   Kalemlerini küstürme, hele el yazını hiç küstürme. Sonra barışmak çok zor oluyor inan bana.

   Ben bu haftaki kalemleri renklendirdim bana enerji versinler diye. Bakalım etkisini göreceğiz :)

   İyi haftalar.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...