Nakaya Decapod Twist Heki Temanuri with John Mottishaw Cursive Italic Nib

Scroll down to read in English


Yeniden bir Nakaya ile karşınızdayım. Ve hayır yine bana ait değil ama ne gam! Kullandım, sevdim, sizlerle paylaştım. Yetmez mi? Bence yeter, yetmese de epey uzun bir süre beni idare eder. Paylaştığım Nakaya'yı hatırlamayanlar bu linkten ulaşabilirler. Kendisi Aka Temanuri idi. Bu seferki Nakaya ise yine Twisted Decapod ancak Heki Temanuri denilen yeşil kahverengi versiyonu. Ayrıca ucu da biraz özel :)


Bu sefer, Amerika'nın ünlü uç ustalarından John Mottishaw'a yaptırılmış cursive italik bir uç var karşımızda. Cursive italik uçlar, kenarları daha sivri nitelikteki kesik uçları ifade ediyor. Şu sayfada Jonh Mottishaw'un yaptığı uçlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.


Cursive italik ucun kenarları daha keskin olduğu için ucu tam olarak düz tutmak suretiyle konforlu bir yazıma ulaşmak mümkün. Çok benim tarzım olmasa da oldukça güzel bir uç olduğunun hakkını teslim etmek lazım. 

Bir Nakaya yazısının daha sonuna geldik. Siz Nakaya kalemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Japonluknegüzel

CONTINUE to READ in ENGLISH


I am here again with another Nakaya.Yes again it doesn't belong to me, alas! I used it, I liked it and I shared it. Isn't it enough? I think it is enough. At least for a long time. Do you remember the other Nakaya I posted about before? If you don't you can click the link. It was an Aka Temanuri. This time, it is a Twisted Decapod again but in Heki Temanuri; a greenish brown version. And its nib is a bit special. 

This time, I had my hands upon a cursive italic nib made by famous American nib master John Mottishaw. When we are talking about cursive italic nibs, it means the edges are a bit crispy. You can find the nib customization made by John Mottishaw within this page.

Since cursive italic nib has crispy edges, you should hold the pen in the upright position without leaning it to the right or left. Even though it is not my cup of coffee I should say it is a nice customization. 

Tell me what do you think about Nakaya pens?

Cheers,

Zeynep FuntobeaJapanese

13 yorum:

 1. Muhteşem bir bebekmiş :) Ve ucuna hayran oldum hatta kalemin kendisinden çok ona takıldım, böyle bir cursive italic ucu olan başka hangi kalemler var kuzucuğum? Gel benimle yaz diyen bir arkadaş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuzicim, bu cursive italikler genelde hep özel yapım oluyor. Ama bir şekilde bulmaya çalışırız. Olmadı yaptırırız da :)

   Sil
  2. John'la konuştum haberler iyi: http://www.youtube.com/watch?v=pE0LM_ul_Zo Melapa John :)
   Efsaneymiş ya hu... Kimin kalemiyse de keyifle kullansın valla, yazına da pek yakışmış. Evet kuzicim biz gidip bakarken custom uç da kestirelim bir, yoksa aklım kalacak çok beğendim hakikaten.

   Sil
 2. Nakaya Decapod çok pahalı üstelik. Alternatif ne alabiliriz onu araştırmak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef bunlar biraz pahalı kalemler, özellikle ucu da özelleştirince daha pahalıya geliyor. Ama biraz video seyrederek uçları kendimiz grind etmeyi öğrenebiliriz belki...

   Sil
 3. Nakaya'yı bilemem de yazılar kısaldı.
  Bana Sıkça Yaz çok bozdu yea!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berk Bey Merhabalar,

   Saçınızı yolarım. Saygılarımla,

   iyi günler.

   Sil
  2. Selamlar,

   Blogger gerçek yüzünü gösterdi... :D :D :D

   Saygılarımla, ben kaçar...

   Sil
  3. Rıfat Bey,

   Terlik geliyor :)

   Sil
  4. Selamlar,

   Biz yazılara resim bulamıyoruz. Zeynep hanım çektiği güzel resimlere yazı bulamıyor sanırsam :)

   Ne olacak bu blogun hali!

   Sil
  5. Tamam peki kapatıyorum blogu. Mutlu musunuz?

   :)

   Sil
 4. Evet gerçek yüzünü gösterdi ve ne kadar keyifli olabileceğini tatmış olduk... :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...