Sunday Post 49 / Pazar Postası 49

Scroll down to read in English


Herkese çoook güzel bir hafta diliyorum!

Bu haftanın kitabı birazcık ilginç. Çünkü Sertaç Mehmet Temizel'in Türkiye'de Ruhçuluk isimli kitabını okudum. Şimdi efendim bilenler vardır. Ezoterizm, okült, hermetizm gibi meseleler uzun zamandır ilgi alanımda. Bunun bir kolu olan spritüalizm ya da Türkçe çevirisi ile ruhçuluk da elbette zaman zaman radarıma giriyor. Türkiye'de bu alanda faaliyet gösteren rahmetli Bedri Ruhselman gibi büyük isimlerin varlığından da haberdarım. Ancak bu kitabı okuyana kadar Türkiye'nin düşün hayatının en az yarısının hayatının bir döneminde bu meselelerle ilgilenmiş olduğunu bilmiyordum. Gerçekten özellikle bir dönem ülkemizde çok yaygın olarak ele alınan bir mesele olması beni şaşırttı. 


Haftasonumun tamamını ise iki tam gün süren Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 2'ye ayırdım. Motosiklet insanın sürekli öğrenip kendini geliştirmesi gereken bir tutku. Bu yüzden fırsat buldukça eğitim almaya, eksiklerimi görmeye çalışıyorum ki zaten henüz yolun başındayım. Bir de bir manevrayı "lay lay lom" diye yaparken hiç ummadığım bir anda kendimi asfalta yapışmış bulunca durumun ciddiyetini daha da iyi anladım. Eğitim şart!


Bu hafta sevgili Fatih'in bana emaneti olan bu güzel kalemlerle oynadım. Spoiler olarak şu ufak fotoğrafı ekliyorum. Bakalım neler bekliyor bizi önümüzdeki günlerde?

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Acemisürücü

CONTINUE to READ in ENGLISH


This week I read a book about spiritualism in Turkey. As you may already know, I am into the subjects like esoteric teaching, hermetic knowledge and occult. Of course spiritualism can be seen as the sister topic of those above. But is interesting to see how many people was interested in those issues in 60's and 70's in Turkey. 

I spend all my weekend (two full days) in Honda Safety Training 2, a motorcycle training program. Riding a motorbike is something that requires a life-long learning process. It is not possible to learn all, it is not possible to be safe without continuously learning. I really understand that when I found myself lying on the ground yesterday while thinking I was making a perfect cornering :)

I also enjoyed those pens above and as a spoiler I am adding this photo. Lets see what is waiting us in the blog...

How was your week?

Cheers,

Zeynep Noobrider  

11 yorum:

 1. eğitim sırasında mı oldu kaza? neyse tecrübe edilen şeyler ile daha kötü düşüşler yaşamazsınız umarım... büyük geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğitim sırasında kendimce "Ne kadar da güzel dönüyorum Allah'ım" derken şap diye yapıştım yere vallahi. Bi yeriniz incindi mi diye soranlara, hayır beni yalnız bırakın sadece gururum incindi diyorum :p

   Sil
 2. kalem arkadaslar Japon mu? Azicik tanidik geldiler gibi oldu da :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki fotoğraflarda Japon olmayan tek şey kitap diyeyim sen anla Sergül :)

   Sil
  2. hahaha motorlari gormemisti gozum :p

   Sil
  3. Algıda seçicilik :) Bu arada, dün Japon Motosiklet Ehliyet sınavı benzeri bir teste soktular bizi. Allahım ne kadar zormuş!

   Sil
  4. 4 kere otomatik araba ehliyet sinavindan kalmis biri olarak motoru dusunemiyorum. Bu arada 5. icin cesaret toplamaya calisiyorum. Dua, enerji kabul edilir
   Bak karnima agri girdi yeniden

   Sil
 3. Erol Sayan Bey, Türkiye'de Ruhçuluk konusuyla ilgili olarak bir kaç kez bir televizyon programına katılmıştı. Geç saatlere kadar sürmesine rağmen dikkatle takip ettim programı zira Erol Bey'in anlattıkları oldukça ilginçti. Fakat daha derin incelemeye fırsatım olamamıştı, bu kitabı da listemize (bitmek-tükenmek bilmeyen) ekleyebiliriz.

  Fotoğrafı görünce ''ikinci eğitime katıldı herhalde'' diyordum ki halihazırda bahsetmişsin. Ufak aksilik için geçmiş olsun. Fotoğrafta ağa takılmış balık sürüsü gibi göründü gözüme kurşuni CBF'ler.

  güzel bir hafta geçirmemiz dileğiyle...

  Engin AstralSeyahatci : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Bay Astralseyahat,

   Erol Sayan çok saygıdeğer bir müzisyen gerçekten. Spiritüel konularla ilgilenmesi onu daha da takdire şayan hale getiriyor.

   Eğitimi ufak bir tatsızlıkla bitirdim ama yine de fena değildi.

   Sevgiler

   Sil
  2. Erol Sayan Bey'in de Sn. Dr. Bedri Ruhselman gibi müzisyen olması kayda değer bir tesadüf olmuş.

   Sil
 4. İhsan Zeyveli17 Kasım 2014 20:01

  Ruhçuluk konusunu pek anlamadım aslında nilgim az olduğu için bişe diyemiyorum :) motor sürmek benimde istediğim bi şey ama ancak bisikletle idare ediyorum :\ kalenler çok hoşuma gitti bu arada :) bense bi haftadır okulda yazılılarla uğraşırken babamın kalemi olan sheaffer 440ı bozmuş olmanın vicdan azabını duyuyorum ve duymaya devam edicem gibi hem bide gövdesi çatladı :(( çok kötüyüm o yüzden😭😭😭

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...