Christmas Inks and Happy Holiday!

Scroll down to read in English


Daha önce sonbahar mürekkepleri yazmıştım ve kış için hangi mürekkepler diye bir soru gelmişti. Henüz kışın geldiğini kabullenmek istemesem de, Noel'in geldiğini kabul edip ona göre bir kaç mürekkep seçtim.Demre'li Noel baba için bırakıldığına inanılan kurabiye J. Herbin Cacao du Brasil ile boyandı, çikolata damlaları ise Private Reserve Chocolat.


Çok eski bir pagan geleneği olan çam ağacımızın yıldızı J. Herbin Bouton D'or, süsleri Kaweco Ruby Red, yeşilliği Pelikan Edelstein Aventurine ve gövdesi Kaweco Caramel Brown ile boyandı.

Siz noel renklerini nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep Mürekkepsever

CONTINUE to READ in ENGLISH


When I posted about my favorite fall colors, someone asked about the winter colors. Even though I don't want to except winter is here, here is my Christmas inks.

The cookie left for Santa was inked with J. Herbin Cacao de Brasil and chocolate drops are made with Private Reserve Chocolat.

And the other old pagan tradition, pine tree has the J. Herbin Bouton D'or, ornaments has Kaweco Ruby Red, greenness is Pelikan Edelstein Aventurine and body with Kaweco Caramel Brown.

Did you like Christmas colors?

Cheers,

Zeynep Inktusiast


12 yorum:

 1. Ben Diamine Emerald, Diamine Wild Strawberry, Diamine Chocolate Brown ve Diamine Salamander mürekkepledim Christmas için :)
  Yalnız, bakınca fark ettim ki Diamine'ı bayram ettirmişim daha çok.

  Bugün Nib Creaper'larım gelecek, hunharca mürekkep çekeceğim ikisine de :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla Diamine reklamı gibi oldu. Ooo nib creaper, eller batacak hep onu ayarlarken :)

   Sil
 2. ''At sahibine göre kişner'' atasözü ne de anlamlı şu anda. Kalem aynı kalem, kağıt aynı kağıt, mürekkep de hakeza öyle ama gel gör ki ben bunları çizmeye kalksam kargacık burgacık olur. Tam da burada, bunların hangi kalemle çizildiğini merak ettim.

  Sınırlı sayıda kalemim-mürekkebim olduğundan ben mürekkepleri ve dolmakalemleri ayırmıyorum. Bayram, noel, yaz, güz demeden seviyorum onları. : )
  Senin tercihlerin de şık ve gerçeğe yakın olmuş.

  Kurabiyeden bi ısırık da ben alabilir miyiiim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bunları teee 2 sene önce singapur'dan aldığım angle tip diye bir kalemle çizdim. Blogda da yazsam iyi olacak artık o kalemi. İçini de suluboya fırçasıyla boyadım.

   Buyrun kurabiye sizindir :)

   Sil
 3. Çok güzel de bu renkleri dağıtmadan tutabilen hangi kağıt, hangi defter?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak şu http://www.banasikcayaz.com/2014/07/fabriano-traccia-notepad-review.html :)

   Sil
 4. Yılbaşı şöleni gibi o ağaç.. Etrafında parti yapma isteğini uyandırıyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Kedilerden sonra hiç ağaç süslemiyordum, hep söyleniyordum sizin yüzünüzden ağaç yok diye. Şimdi kedi yok, bu sefer de içimden gelmiyor ağaç süslemek. Artık bunla idare edicez.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Akşam karanlığında çektiğimden renkler biraz kötü oldu ama :)

   Sil
 6. Merhaba paylaşımlarınızı sürekli takip ediyorum. Bu işlerde biraz yeniyim size bir sorum olacaktı. Twsbi diamond 540 kalemimin ucu çok gevşedi yazarken çıktı en son, vidalı değil ucu oturtmalı. Kutusunun içinden çıkan silikon yağı mı sürmem gerekiyor acaba kullanım kılavuzunu sanırım kaybettim. Teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   TWSBI'ya mail atıp durumu iletirseniz sorunu çözerler diye tahmin ediyorum. Bu tarz durumlarda doğrudan parça gönderiyorlar çünkü.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...