Harley Davidson Spirit Retractable Fountain Pen

Scroll down to read in English


Merhabalar dolmakalem sevenler, merhabalar iki tekerli taşıtlarına sevgiyle bağlı insanlar!

Bu haftanın kalemi Harley-Davidson Spirit Retactable. Zamanında Waterman dahil olmak üzere Harley Davidson'un bir kaç marka ile işbirliği yaparak dolmakalem ürettirmiş olduğunu biliyoruz. Ancak araştırmama rağmen bu kalemin hangi firma tarafından üretildiğini öğrenemedim. 


Bu kalemin özelliği tıpkı Montblanc Boheme'de olduğu gibi içe çekilen bir uca sahip olması. Bu yüzden kapağını açtığımızda bizi bir boşluk karşılıyor. Ancak tepesindeki siyah kısımdan çevirince uç dışarı çıkıyor. 


Tutma kısmından çevirdiğimizde ise kalemi sökmüş oluyoruz. Buradan kartuş yerleştirip kalemi kullanıyoruz. Kalemi temizlerken de sadece bu kısmı yıkayarak temizlemek mümkün oluyor. 


Kalemlerin klipslerini kullananlar için de şöyle bir eklemede bulunayım. Bu kalemin klipsi aslında gizli denilebiecek şekilde, kapakla bütünleşik. Ancak kapağın tepesine bastırdığınızda klips fotoğrafta görüldüğü gibi açılıyor. 


Kalemin üzerinde çelik bir uç mevcut. Üzerinde de Harley Davidson'ın logosu bulunuyor. Bendeki kalemde Medium bir uç vardı. Ancak başka bir uç seçeneği ile de geldiğini sanmıyorum. Ancak gövdenin bordodan başka, mavi yeşil gibi renkleri mevcut. 


Benim için pek gündelik kullanım kalemi olmasa da ben Harley Davidson kalemleri seviyorum. Bu kalem de içindeki mekanizma nedeniyle biraz ağırcana ama yazımı güzel ve üzerindeki amblem bile beni mutlu ediyor. Ne dersiniz belki bir gün benim de Harley Davidson motosikletim olur :) 

Sevgiler,

Zeynep İkiteker

CONTINUE to READ in ENGLISH


Hi fountain pen enthusiasts and those who has a special love for their two wheel transportation gadgets!

This week's pen is Harley Davidson Spirit Retractable Fountain Pen. We know that Harley Davidson gone into cooperation with some fountain pen companies like Waterman and produce some fountain pens. However, I could not learn which company they have the cooperation with in this pen. 

This pen's feature is that it has a retractable nib such as Montblanc Boheme. Therefore when you first pull the cap off, there is no nib over there. However, if you twist the black knob on top then you will have the nib coming out from the body. 

When you screw the grip section off, then you have your pen disassembled. While cleaning the pen you can just flush this part. So it is somehow practical. 

I have to make this addition for those who uses pen clips. This pen's clips is a hidden one but it reveals when you push the cap from the top. 

Pen has a steel nib on it with a Harley Davidson logo engraved in gold color. My pen had a Medium nib. But I don't think that it comes with another nib option. However, body has options like blue and green apart from burgundy. 

Even though it is not a daily carry pen for me, I love my Harley Davidson pens. This pen is a bit on heavy side due to its mechanism inside but it writes nicely and this logo makes me happy. Maybe one day I will have my own Harley motorcycle. Right?

Cheers

Zeynep Onwheel

8 yorum:

 1. Thanks for showing that model. I have the other one by Ines Dugelay and love it!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Zaida. I think I know this model and I have a grey one. Wish their nibs were wider...

   Sil
 2. gerçekten çok güzel bi kalemmiş ucun ve klipsin gizli olması da çok hoş gerçekten. inşallah bize kalem size de motosiklet naasip olur :)

  YanıtlaSil
 3. Bu tarz kalemler bulunması güç ve pahalı olabiliyor. Ben de sizin gibi motosikletini tercih ederim. Kalemde Pelikan, Motorda Harley mottosu gibi birşey :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok pahalı bir kalem değil. Sanırım 100 liraya almıştım. Esas motosiklet pahalı. Geçenlerde Street 750 modelini denedim. Çok da beğendim :)

   Sil
 4. Merhaba,

  Acaba kalemi nereden satın aldınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Üsküdar Gençler Kitapevi'nden aldım.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...