Kaweco Twin Nib

Scroll down to read in English


Lütfen alıcılarınızın ayarlarıyla oynamayın. Ekranda herhangi bir titreme yok. Bu gördüğünüz Kaweco Twin Nib yani iki uç. 


Kaweco'nun Bock tarafından yapılan ve üzerinde Twin Bock damgası bulunan bu ucu, iki yarıklı düz bir italik uca çentik atılmış hali gibi. Böylelikle tek bir hamlede biri kalın, diğeri ince olmak üzere iki adet paralel çizgi yaratabiliyor.  


Bildiğimiz standart Kaweco kalemlerin gövdesinde gelen bu kalemi ben 85 liraya Yeni Zaman Kırtasiye'den almıştım. Oldukça güzel, keyifli bir kalem. Özellikle davetiye yazarken, ya da kaligrafi çalışırken çok başarılı sonuçlar almak mümkün. 

Sizin şimdiye kadar kullandığınız en ilginç uç neydi?

Sevgiler

Zeynep Çiftuç

CONTINUE to READ in ENGLISH


Please do not temper with your monitor settings. There is no glitch in the screen. This is Kaweco Twin Nib. 

This nib, made by Bock has a Twin Bock engraving on it. It is like a big italic nib with two slits and a dent on the bottom. With this you can have two parallel line in one move where one is thick and the other is thin.

I bought this pen from Yeni Zaman Stationery Shop in Istanbul for 85 TL which is around 35 Euro. It comes within Kaweco classic pen body. It is a pleasure to write with this pen. Sorry not write but play with it. However you can gete very successful results while practicing your calligraphy or for example writing invitations...

What was the most interesting nib you have ever used?

Cheers,

Zeynep Twinnib


12 yorum:

 1. Ama artık yok Yeni Zaman'da. Berk'e benim için bakmasını söylemiştim fakat kalmamış. Gerçekten çok eksantrik bir parça. :) (Kam mili olandan bahsetmiyorum)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orada kalmamış ama şurada mevcut http://www.cultpens.com/i/q/KW30984/kaweco-classic-sport-fountain-pen-with-twin-bock-nib

   Sil
 2. That is an awesome nib! Something I have never seen...until now! I want one, but like you said, it would be more for play than for writing (since I mostly write letters and in my journal, etc).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Ashley! I am glad you liked and surprised by it.

   Sil
 3. Gerçekten harika yaa muhteşem bi kalem yazımı da çok hoş keşke benben de alabilsem :\

  YanıtlaSil
 4. Çok uçuk bir uç olmuş uç...

  Benim kullandığım en sıradışı kalem ise; Eğilmiş ve düzeltilmesi mümkün olmayan (ya da düzeltmeyi beceremediğim) Çin işi dolma kalem ile yazarken bir parmağımla ucun sol lopunu bastırarak yazmamdı. Mürekkebini biterene inatçı bir şekilde kullandım.

  Azimle yazan, kalemin ucunu kırarmış!.. :)

  Slmlr
  KPT

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten zoru başarmışsınız sevgili KPT :)

   Sil
 5. Hi Zeynep,

  It has been a short while since I posted a comment here as I was on holiday in HK.

  Wow that is indeed an impressive nib and I can see many possibilities and projects to use it. I get the feeling I am going to get that pen as my own Christmas present.

  Kind regards,

  Rui

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hi Rui,

   I am wondering how fun you had in HK especially if you had chance to visit some stationery stores.

   :)

   Sil
 6. Yanlış hatırlamıyorsam Osmiroid'in de böyle bir ucu vardı. Bu da güzelmiş aklımda bulunsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Osmiroid'in ve Sheaffer'ın bu şekilde uçları var.

   Sil
 7. Merhaba;
  Böyle bir uçla ilk tanışmamız sizin sayenizde oldu. Eminim kaligrafiye ilgi duyan eşim içinde güzel bir deneyim olurdu. Ona belki bir sürpriz yapabilirsem ben de nasıl keyif verdiğini anlayabilirim. Çok orjinal bir fikir çift uç, beğendim. Ayrıca dediğiniz gibi davetiye üzerine veya mektup üzerine kullanmak için bence de çok ideal.
  Sevgiler

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...