Pelikan Edelstein Ruby Ink Review / Pelikan Edelstein Ruby Mürekkep İncelemesi

Scroll down to read in English


Uzun zamandır bloga Edelstein konuk etmemiştik. Edince de özellikle oldukça geride kalan, adı çok anılmayan mürekkeplerden birini alalım istedim. Karşınızda Pelikan Edelstein Ruby nam-ı diğer yakut.


Uzun süredir rafta duran Ruby'nin şişesini elinize alınca dibine bir bakın, hafif bir tortulanma göreceksiniz. Şaşırmayın. Mürekkebi sakince birkaç kere ters yüz edin. Kum saati çevirir gibi. Sonra da dikkatli şekilde kapağını açıp kaleminize çekebilirsiniz.


Pelikan Edelstein Ruby oldukça tatlı, pembe ile kırmızı arası bir renge sahip. İnsanın gözünü yoran neon renklerden değil. Aksine oldukça sakin bir renk. Kağıt üzerinde, oldukça görünür.


Bu mürekkebin en güzel özelliklerinden biri delicesine harelenme yapması. Mürekkepte o hareli, dalga dalga görüntüyü seviyorsanız bu mürekkebi seveceksiniz diyebilirim. 


Kötü yanı olarak da suya hiç dayanıklı olmadığını söylemek mümkün. Kırmızı mürekkep arayan ama çok parlak kırmızılardan hoşlanmanyanlar için bir alternatif Pelikan Edelstein Ruby.

Nasıl buldunuz?

Zeynep Yakuthanoğulları

CONTINUE to READ in ENGLISH


I did not hosted Pelikan Edelstein inks in the blog for a while. So that I decided to make a post about one of the most neglected inks of the family, Pelikan Edelstein Ruby. 

If you have a bottle sitting on the shelf for a while, just give a glance to the bottom you may see a bit of sediment but don't worry. Just turn the bottle upside and down for a couple of times like turning an hourglass. Then opening carefully you could ink your pen. 

Pelikan Edelstein Ruby is a subtle pinkish red color which is very soft, not like some other neon colors. Besides, it is easily can ben seen on the paper.

One of the best features of this ink is its great shadowing quality. If you really like shadowing in your ink. 

All I could say about a bad feature of this ink is it is so vulnerable against water. If you are looking for a red ink but if you don't fancy bright, bloodish reds than Pelikan Edelstein Ruby is a great alternative. 

Did you like it?

Cheers

Zeynep Rubyshoes

10 yorum:

 1. Looks pretty! I love their Jade and Adventurine a lot, but will now pick up a sample of this color.

  YanıtlaSil
 2. Çoookkk güzel bi renkmiş yaa :D hayran oldum gerçekten :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha güzelleri senin olsun İhsan'cım. Sen "interrail" meselesini araştırdın mı bakalım?

   Sil
 3. Merhaba;
  Ben hiç kullanmasam da parlak veya neon renk mürekkeplerden pek hoşlanıyorum. Yıllar evvel ateş kırmızı bir mürekkep kullanmıştım, gizlice alıp yazdığım bir kalemdi, ama hiç unutmam. Büyülü gibi gelmişti o kalem de içinden dökülen mürekkep de. Bu yüzden özellikle kırmızıya karşı bir zaafım var. Ne yazık ki burada bulduğum kırmızı mürekkep ıstampa mürekkebi çıktı, talihsizlik işte, alan kişi pek dikkat etmemiş. Memlekete gelince ilk işim bir kırmızı mürekkep edinmek olacak.
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman size Diamine Oxblood, Syrah ve Monacco Red tavsiye ederim. Ya da bulabilirseniz J. Herbin Rouge Hematite veya Montblanc Alfred Hitchcock. Çok güzel mürekkeplerdir. Saydıklarımdan diamine olanları www.hemen.com.tr'de bulabilirsiniz.

   Sil
 4. Seviyorum bu tonları. Parker'ın Ruby'sinden bahsetmiştik daha önce. O bundan bir tık daha koyu, daha şarabi bir rengi var. Aşık olmuştum onun tonlarına. Ama bunu da çok beğendim. Güzel günlerde kullan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parker Ruby ve Sapphire herkesin hasretle andığı ama artık üretilmeyen mürekkepler... Üzücü.

   Sil
 5. Another beautiful Quote from Rumi. Fantastic. Ink is great too. Must get one.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you very much for your comment Jaz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...