Giveaway Round 3 / Hediye Silsilesi 3

Scroll down to read in English


Selamlar,

Hediye silsilesinin üçüncü ayağında kaligrafi kalemi sevenleri sahneye davet edelim lütfen. Çünkü bu seferki dolmakalemimiz Online markasının 0.8 italik uçlu kalemi, mürekkebimiz ise Sailor Jentle Blue

Katılmak için yapmanız gerekenler yine aynı

- Blogun izleyicisi olmak
- Ve bu postun altına yorum bırakmak. 

Sosyal mecralarda paylaşan veya Facebook Sayfamızı beğenenler olursa onlara da ekstra bir hak tanıyalım diye düşündüm. Paylaşım linklerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın ama :)

Son katılım 19 Nisan Cumartesi. 

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH

Giveaway Round 2 / Hediye Silsilesi 2

Scroll down to read in EnglishSelamlar,

Hediye silsilesinde bu sefer yine bir ikili var. Monsieur defter ve Airmail eyedropper dolmakalem. Airmail Hindistanlı bir dolmakalem üreticisi, aynı zamanda Wality markası da Airmail tarafından üretiliyor. 

Katılmak için yapmanız gerekenler 

- Blogun izleyicisi olmak
- Ve bu postun altına yorum bırakmak. 

Sosyal mecralarda paylaşan veya Facebook Sayfamızı beğenenler olursa onlara da ekstra bir hak tanıyalım diye düşündüm. Paylaşım linklerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın ama :)

Son katılım 18 Nisan Cuma. 

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH

A little chit-chat on fountain pens / Dolmakalemler üzerine biraz sohbet

Scroll down to read in English


Dün pek kimselere haber vermeden televizyonda bir programın canlı yayın konuğu oldum. TRT Okul'da yayınlanan Günlük Rehber programında dolmakalemlere dair ufak bir sohbetimiz oldu. Bu kısacık sohbet belki bu bir kaç günlük arayı telafi edebilir diye düşündüm. 

Bu arada, çekiliş sonuçlarını tek bir postta yayınlayacağım sizin için sakıncası yoksa. İlk çekiliş bitti, ikinci ve üçüncü çekilişlere katılmak için hala vaktiniz var. Bu arada, katılan, sessiz izleyicilerdenken blogu takibe alıp selam eden herkese çok teşekkürler. 

Sevgiler,

Zeynep FIRTINA

CONTINUE to READ in ENGLISH

Giveaway Round 1 / Hediye Silsilesi 1

Scroll down to read in English


Selamlar,

Bildiğiniz gibi geçen hafta blog 2 yaşını doldurdu. Bunu tek başına kutlamak olmaz diye düşündüm. Bu yüzden küçük hediyelerle sizlere teşekkür etmek istedim. İlk hediyemiz bir adet Monsieur Defter ve bir adet Platinum Plaisir dolmakalem. Katılmak için yapmanız gerekenler 

- Blogun izleyicisi olmak
- Ve bu postun altına yorum bırakmak. 

Sosyal mecralarda paylaşan veya Facebook Sayfamızı beğenenler olursa onlara da ekstra bir hak tanıyalım diye düşündüm. Paylaşım linklerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın ama :)

Son katılım 17 Nisan Perşembe. 

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH

Currently Inked / Mürekkepliler

Scroll down to read in English

              

Merhabalar,

Haftanın ortasında bugün mürekkeplililer postu yapayım istedim. Hem biraz da neler olup bitiyor haber verme fırsatım olur diye düşündüm. 5 kalemle karşınızdayım. İlk olarak Platinum 3776 Music Nib. Bu kalem uzuuuun zamandır aklımda ve hayalimdeydi. Geçen aylarda nihayet gözümü kararttım ve elimden bırakamıyorum. İçinde ise Sheaffer Skrip siyah mürekkep var. Çok ıslak karakterde bir mürekkep. İkinci kalemimiz blogumun 2. yaşı için kendime hediye ettiğim Visconti Michelangelo, 23 ayar paladyum ucu ve bronz aksamları ile beni kendine aşık etti. (Sadece medium'la değiştirsem mi diye düşünüyorum) İçinde kalemin maskülen görüntüsünü kırmak üzere Sailor'ın pembe mürekkebini kullandım.Üçüncü kalemimiz Scrikss'in kaligrafi setinden 1.5 uç. Ben bu seti seviyorum arkadaş! İçinde de Diamine Bilberry var. Mora çalan, sarı revnaklı, muhteşem satürasyonlu bir mürekkep. Dördüncü olarak Rotring Surf. İnce ucuna rağmen çok güzel yazan bir kalem. Ve son olarak efsane kalem Parker 51. İçinde Caran d'Ache'ın yeni serisinden Idyllic Blue mevcut. 


Gelelim haberlere. Bu ay sanırım "Seyahat ya Resulallah" demiş olmalıyım ki, cuma akşamı Amsterdam'a yolcuyum, Pazartesi günü Brüksel'den döneceğim. Bu arada, yarın başlayan bir hediye çekilişi serimiz ve silsilemiz olacak. Umarım hoşunuza gider. Bir de son olarak, gelecek hafta perşembe günü bir aksilik olmazsa televizyonda, canlı yayında olacağım. (Detaylar gelecek) İlk canlı yayın deneyimim olacağından oldukça heyecanlı olduğumu söylemeliyim. 

Şimdilik benden haberler bu kadar. Sizde ne var ne yok? 

Sevgiler

Zeynep Pürtelaş

CONTINUE to READ in ENGLISH

Visconti Rembrandt Fountain Pen Review / Visconti Rembrandt Dolmakalem Incelemesi

Scroll down to read in English


Evet, bu blogda ilk defa Visconti kaleme denk geliyorsunuz. Çünkü Visconti kalemim yoktu. Aslında bu kalem de bana ait değil, sevgili arkadaşım Şükret'in kalemi. Bu kalemi bana bir süreliğine hem kullanmam hem de bloga eklemem için emanet etti sağolsun. 


Visconti'nin ünlü ressamlara adanmış dört seri kalemi mevcut. Rembrandt, Van Gogh, Michelangelo ve yeni çıkan Dali. Bunlardan Michelangelo dışındakiler çelik uçlu. Oldukça güzel, renkli ve günlük kullanıma uygun kalemler. 


Rembrandt, yukarıdaki gibi siyah timsah derisi baskılı bir kutuda geliyor. Kutu oldukça büyük. Fotoğrafta görünmeyen yan tarafında, kalemin ufak bir broşürünün olduğu bir çekmece mevcut. 


Kutudan bir adet dönüştürücü, bir adet kartuş çıkıyor. Dönüştürücünün yanında görmüş olduğunuz ufak aparat ise, Visconti'nin kişiselleştirme sistemi ile gelen bir mıknatıs. Bu mıknatıs yardımıyla kapağın top jewel denilen üst kısmına dilediğiniz simgeyi yerleştirmek mümkün. Bunlar uğurlu taşlarınız olabileceği gibi, adınızın baş harfleri veya burcunuzun simgesi de olabilir. 


Visconti Rembrandt'ın gövdesi ebruli reçine yapılma. Kırmızı, fildişi, siyah ve koyu mavi olmak üzere 4 renk seçeneği ile geliyor. (Bir de özel seri turuncusu mevcut) Kapak mıknatıslı bir sistemle oturduğu için günlük kullanımda hem pratik, hem de oldukça güvenli. Klipsi yumuşak şekilde açılıp kapansa da gayet sağlam. Kapağın alt eteğinde ise Rembrandt yazısını görebiliyorsunuz. 


Kalemin ucunda oldukça şık bir tezyinat mevcut. Malzemesi çelik ancak uç oldukça yumuşak ve pürüzsüz. Bu nedenle inanılmaz takdirimi kazandı ve hatta en sonunda ben de bir Visconti kalem sahibi oldum. 


Kalemin tutma yeri çelik, ancak bende uzun yazımlarda dahi bir sıkıntı yaratmadı. Uzunluğu iyi ayarlandığından ve oldukça dengeli olduğundan ideal bir yazım arkadaşı. Benim denediğim kalemin ucu Fine. Neredeyse Japon kalemlerinin mediumuna denk geliyor. Islak yazdığından, ince olmasına rağmen çok sevdim. Bu kalemin İngiltere fiyatı 100 Pound civarında, Türkiye'de ise 500 TL gibi bir rakama satılıyor. Bence bütçeniz uygunsa, ideal bir günlük kalem olabilir.  

Sizin elinizin altından hiç ayırmadığınız kaleminiz hangisi ve neden?

Sevgiler

Zeynep Ahressamünlü!

CONTINUE to READ in ENGLISH

1. Geleneksel Izmir ve 2. Geleneksel Istanbul BulusKAları / Izmir and Istanbul Meetings

Scroll down to read in English

Bu hafta postlar konusunda biraz tembellik etmişim gibi görünebilir. Ama gerçekten Antalya'dan başlayıp İzmir'de biten bir yolculuk ve üstüne blog buluşmaları eklenince gerçekten çok yoğun bir hafta geçirdim.

İlk olarak: Sevgili İzmirli'ler çok şanslısınız. Neden mi? Can Kırtasiye gibi bir kırtasiyeye sahip olduğunuz için. İzmir'de olmayanlardan tepkiler yağdı. Siz de üzülmeyin, web sitelerinde online satış var :)Fotoğraflar cep telefonuyla çekildiği için biraz sakil ama şu güzelliğe bakar mısınız? Renk renk, çeşit çeşit her şey var. Ve her şeyden önemlisi sahipleri ve çalışanları inanılmaz güler yüzlü, inanılmaz tatlı insanlar. Çalışanlar dolmakalem kullanıyor, mürekkepleri, kalemleri ve kırtasiye malzemelerini en az bizim kadar seviyorlar. 


Çok güzel insanlarla buluştuk. Evet ben yorgunluktan ayakta uyuyorum :)


Bildiğiniz gibi blogun ikinci yaşını kutladık. Çok güzel ve çok keyifli bir organizasyondu ve beklediğimden çok daha kalabalıktı.  (Fotoğrafta tam kadrodan eksiğiz)


Gelen, sohbete katılan, yazıya ve yazım gereçlerine olan sevgisini bizimle paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık. İnşallah birlikte daha nice yıllara. 

Sevgiler,

Zeynep Mutlukalem

CONTINUE to READ in ENGLISH

Happy Birthday to Those Who Writes Often / Sıkça Yazanlar Doğum Günümüz Kutlu Olsun

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bazılarınızın bildiği gibi bugün blogumun ikinci yaş günü. İki sene önce bugün, bu blogu açtığımda işin bu noktaya geleceğini, ikinci doğumgünümü 709 takipçi ile kutlayacağımı hayal bile etmemiştim. Dolmakalemin kağıda, kağıdın mürekkebe olan aşkını yazmaya, anlatmaya, aktarmaya ve sizi de bu hislerime ortak etmeye çalıştığım bu iki sene boyunca beni yalnız bırakmadığınız için, hepinize teşekkür ederim. (Bu arada, bu güzel görseli hazırlayan Adocan'ıma da kocaman teşekkürler)

Bu akşam kısmetse İzmir'de buluşacağız. Cumartesi günü de İstanbul'da (Yanlışlıkla Ankara yazmışım) birlikte olacağız diye ümit ediyorum. Bakalım bu sene hangi güzel insanları tanıyacağım. Yolculuğumuz daim ve hep içimize doğru olsun. 

Sevgiler

Buluşma yer ve saatlerimiz de şöyle: 

İZMİR: Eylül Cafe Alsancak Konak (Cumhuriyet Blv. No:144) 3 Nisan Perşembe saat 18:00-20:00 arasında

İSTANBUL: Kadıköy Ada Kültür Cafe (Rıhtım Cad. No:8, Kafka'nın hemen arkası) 5 Nisan Cumartesi günü saat 16:00 - 18:00 arasında

CONTINUE to READ in ENGLISH

Namiki Falcon Flex Writing / Namiki Falcon Esnek Yazım

Scroll down to read in English

                                       

Selamlar,

Bu videoyu çok uzun zaman önce sevgili Fatih çekmişti. Sağını solunu yeni kırpmıştık (çok kırpmış sayılmayız, panik yok), tam youtube'a yükleyecektik ki, bildiğiniz gibi youtube'a erişim kapatıldı. Bu konuda söylenecek pek fazla bir şey olmadığından es geçiyorum. 

Bu videoyu çekmekteki amacımız esnek uçlu bazı kalemlerin yazım tecrübelerini göstermekti. Bu sebeple devamında Noodler's esnek dolmakalem ve eski bir esnek uçlu kalem olan Soennecken Schülfiller videoları da gelecek. 

Kullandığım kalem Pilot Namiki Falcon Soft Fine, mürekkep ise Noodler's Black Swan in Australian Roses. 

İyi Seyirler. 

Bu arada buluşmaların yer ve zamanlarına bakalım

İSTANBUL: Kadıköy Ada Kültür Cafe (Rıhtım Cad. No:8, Kafka'nın hemen arkası) 5 Nisan Cumartesi günü saat 16:00 - 18:00 arasında

İZMİR: Eylül Cafe Alsancak Konak (Cumhuriyet Blv. No:144) 3 Nisan Perşembe saat 18:00-20:00 arasında

Sevgiler,

Zeynep Esnekuç

CONTINUE to READ in ENGLISH
Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...