Kaweco Inks / Kaweco Mürekkepler

Scroll down to read in English


Kaweco Almanya'dan bana ulaşıp, ürünlerimizden göndermek istiyoruz dediklerinde en çok mürekkepler için heyecanlanmıştım. Türkiye'de kolay ulaşılmayan bu mürekkepleri merak ediyordum. Aslında kartuş olarak satılıyor olsalar da, kartuş alma alışkanlığım olmadığından sadece Summer Purple'ı denemiştim daha önce. Yeşil mürekkep aktığından diğer şişeleri de azıcık boyamış olsa da, tek parça olarak ulaştılar elime. 


Kağıda Kaweco mürekkep örneklerini çıkartırken en çok Paradise Blue'yu beğendim. Ancak mürekkepleri kullanınca en beğendiğim mürekkep Ruby Red oldu, hem de kırmızı mürekkeplerle aram olmamasına rağmen. Akıcılığı, yumuşaklığı ve rengi ile harika. Ayrıca tek tek bu mürekkeplerin incelemelerini de yayınlayacağım. 


Kaweco mürekkepler 30 ml'lik şişelerde ve kutusuz olarak geliyor. Üstlerinde daha önce açılmadığını garantilemek için çekilmiş bir bant var ama açtıktan sonra o bantı temiz bir şekilde kesmek lazım. Yoksa kötü görünüyor. Bir de dikkatimi çeken şu oldu. Bazı şişelerin üzerinde, Kaweco yazısının tam üstüne gelecek şekilde mürekkebin adı yazılmışken, bazı şişelerde yazılmamış. 


Renklerin anlaşılması için bir de taranmış halini koyuyorum. Siz Kaweco mürekkepler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Renklimürekkep

CONTINUE to READ in ENGLISH


When Kaweco Germany first reached me and told that they would like to send me some products, I was mostly excited about the inks. Because I was wondering those inks which are not easily accessible in Turkey. Actually all those colors existed as cartridges but I don't have the habit of using or buying cartridges so I just decided Summer Purple before. Since the green ink kind of exploded during their way and stained other bottles, I have them in one piece.  

When I made the swatches my favorite was Paradise Blue. However when I start using them, my favorite became Ruby Red although I am not fond of red inks. It has a great flow and color. I will also publish separate reviews of those inks. 

Kaweco inks are coming in 30 ml bottles and without an outer-box. There is paper band in order to guarantee they are not opened before. However, after you open them you have to cut them carefully, otherwise it looks ugly. By the way, there is something caught my eye that in some bottles, ink color is written right above the Kaweco brand and in some no name mentioned. 

I also put a scanned version of the colors. What do you think about Kaweco inks?

Cheers,

Zeynep Colorink

19 yorum:

 1. Paradise Blue ve Midnight Blue çok hoşuma gitti. Arkadan da Palm Green takip ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben o tonda Tanzanite sevdiğim için Midnight Blue'yu kullanmadım bile. Aslında kullanmadan yorum yapmamam lazım. Tecrübeyle sabit :)

   Sil
 2. Ben de sadece Summer Purple kartuşu denemiştim. Ama rengi hiç hoşuma gitmedi, içine su katılmış gibi bir renk gibi geldi. Ben de sonuç olarak tüm Kaweco mürekkeplerden soğudum, doğru mu yaptım bilmiyorum ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Summer Purple ya da kardeş renkleri J. Herbin Pouissier de Lune ya da R&K Scabiosa herkesin sevebileceği gibi renkler değil zaten. Love or hate durumu var. Ama sulu gibi çıkmasına da şaşırdım. Acaba kartuş çok beklemiş vs olabilir mi, emin olamadım şimdi, ya da herhangi bir üretim hatası. Belki...

   Sil
  2. Ben de Poussiere de Lune varken buna hiç gerek yok diye düşünmüştüm; çünkü rengi benzer ama çok daha kalitesizi gibiydi... Ben dedikelrinizi dikkate alarak birkaç kartuş daha deneyeyim o zaman, peşin hüküm vermemek adına :) Ama yine de Poussiere de Lune'dan devam ederim diye düşünüyorum :) Teşekkür ederim...

   Sil
  3. Zaten Poussiere de Lune bunların hepsinin ağababası benim nazarımda. Hoş şu sıralar kendisini Larmes de Cassis ile aldatıyorum ama :)

   Sil
 3. başka neler geldi, bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalemler geldi, yayınlayacağım. Hatta Kaweco'dan bıktık diyeceksiniz :)

   Sil
 4. gerçi pelikandan farkı nedir bilmiyorum ama bana her zaman royal blue en sevdiğim renk gibi geliyor. ve her zaman en çok mavi gözüme çarpıyor. bazen lacivertlere gönlüm gitsede hemen sıkılıp gerçek maviye dönüş yapıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben nedense bu royal blue'lara alışamadım. Çok soluk geliyorlar. Asa-Gao gibi, daha parlak, daha canlı mavileri seviyorum sanırım.

   Sil
 5. Çok güzellermiş. güle güle yazın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun :)

   Sil
 6. Ben de sadece kartuşlarını deneyebildiğim için şişedekilerle çok da tecrübem oldu diyemem ama şu an Scrikss Heritage kalem için güvenilir olacağını düşünerek Kaweco Royal Blue kartuş kullanıyorum. Beklediğimden çok daha canlı bir mavi renk karşıladı beni diyebilirim. Pek gölgelenme yapmıyor gerçi. Sulu gelmesi bu yüzden olabilir mi belki de ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Royal Blue canlı geldiyse, Scrikss Heritage'ın ıslak yazan bir kalem olabilir. Yani bu sonuca vardım. Çünkü genelde daha kuru kalemlerde epey soluk duruyor .

   Sil
 7. Gün içinde doldurmak gerektiğinden genellikle kartuşlarını kullanıyorum... Kırmızı, yeşil ve kahverengi sürekli kullandığım renkleri... Özellikle kırmızı konusundaki yorumunuza katılıyorum... Renk doygunluğu, yoğunluğu ve akışkanlığı bence çok dengeli. Yalnızca yaeşilden, kırmızı ve kahverengi ile yazarken aldığım tadı alamadım... Belki kalemden ya da uçtan kaynaklanıyordur. Ona da bir şans tanımalı, zira yeşilin güzel bir tonu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeşil de güzel ama Pelikan'ın Aventurine rengine çok benzediği için özellikle efor sarf etmedim. Ama denemek lazım, akışkanlık ve kuruma süresi de çok fark ettiriyor aldığımız zevki.

   Sil
 8. Ben de bu mürekkepleri nerede gördüm diyordum, meraklısına not olsun; Tunalı D&R'da 5 tane bu mürekkepten gördüm ama fiyatlarını ve hangileri vardı tam hatırlamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler İlker, bu bilgi mürekkepleri almak isteyenler için oldukça faydalı. Genelde D&R'ların birinde varsa, diğerlerinde de bulunuyor zira.

   Sil
 9. Renkleri çok güzel, ulaşılabilir ve ekonomik olması da artı yönleri. Fakat sizce de çok kuru yazmıyorlar mı? Bu tonda ama daha ıslak yazan bir kırmızı arayışındayım.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...