Lamy Al-Star 2015 Limited Edition Copper Orange

Scroll down to read in English


Her sene Lamy'nin bu zamanlarda bir Al-Star limited edition kalemi olduğunu biliyoruz. Bu senenin rengi ise geçen hafta Copper Orange yani Bakır Turuncu olarak belirlendi. Lamy'nin uzun yıllar önce çıkardığı ve şu anda internette 800 dolar gibi inanılmaz rakamlara bulunan Lamy Safari Terracotta turuncusuna benzeyen bu kalem bakalım ne kadar ilgi çekecek. 

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

Bu arada, kalemsever Zeynep hanım yarın Berlin yolcusu. Günümü müzelere ayırmak taraftarıyım şimdilik ama belli olmaz belki ara sokaklarda karşıma çıkan bir kırtasiyeye girip güzel bir şeyler de bulabilirim. Yorumlar biraz aksarsa affedin. 

CONTINUE to READ in ENGLISH


Every year around January Lamy announces the new Al-Star limited edition. This year's color is announced as Copper Orange last week. Let's see how much attraction will it get with its resemblence to Lamy Safari's ancient Terracotta color which can be found for 800 USD on ebay. 

Cheers,

Zeynep Penthusiast

By the way; I will be in Berlin for Friday, Saturday and Sunday. I wish to visit museums again but maybe I can find a gem in a small stationery store in a small alley :) Please forgive if comments slow down.

23 yorum:

 1. :) bundan bulursan bitane de bana al da terrarot'umun yanına koyayım... hahah

  YanıtlaSil
 2. Klips de siyah mı olsaymış keşke :) Siyah uçla kurtarırız bence durumu yine de.
  (Siyah klipsli bir Lamy bulup klipsleri mi değiştirsem?)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet, neden bunların klipslerini siyah yapmıyorlar anlamıyorum. Oysa renkli klips çok yakışıyor Lamy'lere...

   Sil
 3. Beautiful color! I'll buy the pen.

  YanıtlaSil
 4. Her nekadar özel seri olsada bir 1980 model terracotta lamy safari ye 890 dolar vermem 100 dolar a orjinal bulursam alırım :P bir tane adam orjinal kutusuna 250 dolar fiyat çekmiş :O

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçimizde o kalemi 10 liraya bulanlar var Oğuzhan. İsimlerini vermeyeceğim, inşallah bu yaptıklarından utanıyorlardır :)

   Sil
 5. Kalemlerinin hayranı olmasam da pazarlama taktiklerini takdir etmemek elde değil. Dört tane Lamy kalemim var, bir daha Lamy almam dedikten sonra dördüncü Lamy'i satacaklar bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lamy bizi zayıf noktamızdan yakalamış görünüyor maalesef :)

   Sil
 6. merhaba, twsbi diamond kalemimin sorunu olduğunu söylemiştim siz de mail atmamı yollayacaklarını söylemiştiniz, yoğunluğum sebebiyle biraz ertelemiştim o işi. International kısmındaki maille mi iletişime geçmem gerekiyor acaba? Ürünün fotoğraflarını eklemeyi düşünüyorum sorunu tam olarak göstermek için. Ne düşünüyorsunuz sizce yeterli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oraya atıyor olmanız lazım diye biliyorum. Mutlaka fotoğraf ekleyin mailinize. Sevgiler

   Sil
 7. Merhaba blogunuz çok güzel.Hediye konusunda kararsız kaldım size danışmak istedim. Lamy safari yada all star ve Lamy accent Karelia Wood, yeni çıkan seri ahşap gövdeli dolma kalem. Sizce hangisi önemli bir hediye için daha iyi bir seçin olur. Alacağım kişi 30 yaş üstü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana kalırsa Lamy Accent diyorum :) Umarım beğenir.

   Sil
 8. Çok çok teşekkür ederim yanıtınız için... Benim içinde Lamy Accent biraz daha ağır basıyor :) Fakat daha önce safari serisi dışında kullanmadığım için yazım konusunda emin olamamıştım. Yorumunuz fikrimi desteklediği için kararsızlığım bitti. Lamy Accent alacağım :) evet umarım beğenir :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. iyi akşamlar. yazılarınızı yeni takip etmeye başladım. Kalemleri özellikle Lamy kalemlerin setini daha uygun yurtdışından getirtme yolları var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde fiyatlar çok farklı olmasa da cultpens ve thewritingdesk sitelerine bakabilirsiniz.

   Sil
 10. teşekkür ederim. Türkiye'de internetten aldığınız yerler var mı peki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'de www.hemen.com.tr'ye bakabilirsiniz. Sevgiler

   Sil
 11. Renge öldüm bittim. Türkiye sınırlarına girmiş midir acaba??Nerden bulabileceğimiz hakkında bir fikriniz var mı? ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef henüz Türkiye'ye gelmedi gördüğüm kadarıyla. Bir ay içinde görmeye başlarız diye tahmin ediyorum.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...