Sunday Post 55 / Pazar Postası 55

Scroll down to read in English


Bu haftanın kitabı Zeynep Çolakoğlu'ndan Büyülü Sözlük. Büyü, okült, mitoloji gibi alanlarda pek çok başlığı bir araya toplayan bu kitapta özellikle bu isimlerin metal müzik grupları ile bağlarına da yer verilmiş. Bu açıdan benzerlerinden ayrılan önemli bir kitap. Tek kusuru, Türkiye'deki pek çok kitapta olduğu gibi iyi bir editörün elinden geçmemiş olması. 


Evet para mutluluğu satın alamaz ama 10 euroluk bi etiket makinesi çok mutlu edebiliyor insanı. Her şeyi, hatta herkesi etiketleyesim var.


Farklı insanlardan hediye gelen bu minyatür motorların hepsinin sarı renkte olması bir tesadüf mü acaba? Şunların güzelliğine baksanıza! 


Eh haftasonu hava da güzel olunca, minyatürlerine bakmak yerine gerçeğine binelim istedik. Yine de şansımızdan, kuru hava da bile çamura bulaşıp ve dahi bulanıp döndük evlere.


Mürekkep ve kalemle uğraşmadım sanıyorsanız yanılıyorsunuz ama. Güven Sanat'ta J. Herbin Stormy Grey bulunca, bu inanılmaz revnaklı mürekkeple çok keyifli vakitler geçirdim.

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Tekteker

CONTINUE to READ in ENGLISH


This week's book is from a lady and it is called Magical Dictionary. It is a dictionary about magic, occult and mythology and it correlates those terms with metal music bands which makes it a great work. The only problem is a common one with many books in Turkey, they need a good editing.  

Yes, money cannot buy happiness but a label machine of 10 euros can make someone really happy. I can label anything and anyone right now!

Do you think it is a coincidence that all my gifted miniature motorbikes are yellow? Look how cute they are!

Of course when finally sun shines we got the real ones. But of course thanks to our good luck, we found some mud and dirt even in dry air and came back our homes like something cat dragged in. 

If you think I did not deal with inks and pens, you are absolutely wrong! I got the last bottle of Stormy Grey in my local stationery store and had fun with it.

How was your week?

Cheers,

Zeynep Wheelie 

6 yorum:

 1. KAR TATİLİNDEN SONRA SINAVLAR VE TOPLANTILARLA DOLU BİR HAFTA BENİ BEKLİYOR.TATİLİ ŞUBAT SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eh bi an önce şubat tatili olsun da siz de buluşmalara gelin artık :)

   Sil
 2. Doğruyu söylemek gerekirse genelde okuduğunuz kitapları tarzımla çok fazla uyuşturamıyorum ama bu büyülü sözlüğü okunacaklar listeme ekledim (aslında okuduğunuz sözlükler ilgimi çekiyor hep).

  Diğer iki motoru bilmem de Vespa'sı olmadan Vespa'cı olarak eksikmiş, tamam olmuş demek istiyorum. :P

  Bu etiket makinesinin bir otuz yıllık olanı var evde, iki-üç yıl önce bir tane de ben almıştım, eskiden hep kasetleri etiketlerdim, şimdi ise defterler, kitaplar, kutular, her yere yapıştırasım geliyor. Gerçek bir mutluluk makinesi :)

  ilker, Stormy Grey hasretiyle yanarken bu postu da görünce dayanamayıp sipariş verenler deneği başkanı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba SGHYBPDGDSV Derneği Başkanı İlker Bey,

   Etiket makinesi saf mutlulukmuş ben bunu anladım. Akşam eve gidince baharatlarımı etiketlemeyi düşünüyorum mesela :)

   Ayrıca bence dolmakalem hobisinin yanına bi vespa yakışır. Hatta normalde olmayan sarı renk şu anda İstinye Ferco'da var. Haberiniz olsun. Zeynep'in arkadaşıyım derseniz indirim de yaparlar belki :)

   Sil
 3. Merhabalar, bloğunuzla bugün tanıştım ve bayıldım. özellikle bu mürekkebe aşık oldum. Bende dolmakalem sahibi olmak istiyorum, fakat çok bilgili olduğumda söylenemez. Benim için en önemli şey mürekkebini kolayca değiştirebilmek, kesintisiz yazmak ve ince uç. Benim için ucuz ama etkili bir kalem ve bu kalemlere uygun mürekkep tavsiyeniz olursa çok sevinirim.

  YanıtlaSil
 4. Zeynep hanım, etiketleme makinesinin markası-modeli ve nereden alınabileceğini öğrenebilir miyim ? Selamlar

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...