Reform 1745 fountain pen

Scroll down to read in English


Reform 1745'i uzun zaman önce e-Bay'den almıştım. Uygun fiyatlı ve pistonlu dolmakalem arayışı için birebir. Ancak e-Bay'in de sıkıntısı bazen (hatta belki çoğunlukla) iyi durumda diye satılan kalemlerin iyi durumda olmaması. Benim şansımdan Reform 1745 sadece yılların yorgunluğunu taşır vaziyette geldi. 


Üzerinde "Original Reform 1745" yazan altın rengi bir etiketi mevcut olan bu kalem; ince yapısı, hafifliği, piston mekanizması ve vidalı kapağı ile oldukça ideal bir kalem. Artık böyle kalemlerin üretilmemesine üzülüyor insan. 


Reform 1745'in üzerinde iki renkli, "Reform Iridium Point" yazan bir uç mevcut. Uç da kaleme uygun şekilde zarif ve ince. Uç üzerinde herhangi bir ölçü ibaresi yok. Ancak Medium'la Fine arası bir yazım sergilediğini söylemek mümkün. 


Reform 1745'in ucu esneklik denemese de, çok hafif miktarda bir çizgi varyasyonu sağlıyor. Orta ıslaklıkta bir damağı var. Hem de Sailor Yama-Dori gibi zor bir mürekkeple denemiş olmama rağmen hiç sorun yaşatmadı.  


Boyutları da görüldüğü gibi Lamy'e kıyasla daha narin ve daha ince. Eğer ince gövdeli, yuvarlak tutma kısmına sahip, pistonlu ve hafif bir dolmakalem arıyor ve bunun için böbreğinizi satmak istemiyorsanız, Reform 1745'e gönül rahatlığı ile bakabilirsiniz. 

Sevgiler,

Zeynep Almanlıknegüzel


I got my Reform 1745 long time ago from e-Bay. It is one of the best options for a pistonfiller without an enormous price tag. However, one problem with e-Bay is sometimes you don't get what you paid for and returning back a pen from one continent to another is a pain in the arse. I was lucky, my Refrom only has some wear and tear due to the years. 

There is a golden label on the body "Original Reform 1745" and with the slender body, light-weight, pistonfiller mechanism and screw cap it is an ideal fountain pen for many. I am really sad knowing that there is no such pen in production today. 

It has a two-tone "Reform Iridium Point" nib. Nib is also petit, very well-matched with the body of the pen. There is no size engraved on the nib but I can say it is writing between medium and fine. 

Reform 1745 has a nib that shows small line variation which we cannot call a flex. It writes moderately wet. And I didn't have any problem although I tried it with Sailor Yama-Dori one of the problem kids of the town.

As you can see, it is smaller, lighter and thinner compared to Lamy Safari. If you are looking for a slim, round grip section and pistonfiller fountain pen and don't want to sell your kidney at an open market, you can check out Reform 1745. 

Cheers,

Zeynep Inlovewith Germany


4 yorum:

 1. Oldukça tarih kokulu ve narin gözüküyor. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Bu tür kalemlere yelken açmak benim için oldukça erken :) Bu arada maillerinize cevap vermiyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür kalemlere yelken açmak için erken diye düşünmeyin. Lamy Safari fiyatına alınabilecek bir kalem. Zamanında çok fazla üretimi olduğu için New Old Stock bulma ihtimaliniz de yüksek.

   Maillere maalesef çok geç dönebiliyorum. Blog ve facebook derken vakit kalmıyor. Eğer bir sorunuz varsa Facebooktaki grupta da sorabilirsiniz.

   Sil
 2. Glad to see someone else bought this pen on eBay too. Mine was new and I think fairly cheap. I was impressed with its nib and piston system. It's also one of the lightest fountain pens I own.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes I did it! And I love it too. It is light, piston works fine and very slim. I find it comfortable to write with.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...