Sunday Post 57 / Pazar Postası 57

Scroll down to read in English


Geçtiğimiz hafta yazmaya fırsatım olmadı ama Ankara'da kocaman bir blog buluşKAsı gerçekleştirdik. Yazdık, çizdik, tanıştık, görüştük... Bu arada blogun takipçi sayısı 1000'e ulaştı ve tıklanma sayısı da 1 milyonu geçti. Artık kocaman bir aile olduk diyebilirim. 


Bir süredir elyazımı değiştirmeye çalışıyorum. Sanırım biraz olsun değişip kafamda istediğim şekle geldi. Siz nasıl buldunuz? Elyazısı değişir mi diyenler eski yazılarıma bakabilirler :)


Bu elyazısını yazabilmek için de daha ince uçlu kalemler kullanmak istedim. Hindistan'dan aldığım Wality/Airmail kalemlerimi kullanıma açtım.


Tam da siyah çayı bırakmayı azaltmayı düşündüğüm anda babamdan gelen bu hediye ile ilahi mesajı aldım sanırım.


Hazır bir sürü çayım da olmuşken, eve yeni katılan bu çay seti ile açılış yaptım. Yaşasın yeşil çayların kardeşliği!

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH


I couldn't have chance to post last week but we had a great pen meeting in Ankara. We write, meet and share! By the way we have 1000 followers in the blog now and we are over 1 million hits. Yes we are one big family of penthusiasts.

I was trying to modify my handwriting for a while and nowadays it is closer to what I hae in mind. Did you like it? By the way if you think handwriting won't change you could check my previous handwriting samples. 

As I use finer nibs with this handwriting, I finally started using my Wality/Airmail pens I got from India. 

This box full of herbal tea gifted by my father was a divine message as I was thinking of reducing my black tea consumption. 

As I got a lot of tea, I started using this new tea set who is the latest addition of my kitchen. 

How was your week?

Cheers,

Zeynep Kalemsever


27 yorum:

 1. bitiyor mu broad nib aşkı ?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Zeynep;
  Ankara buluşması büyük ve güzel olmuş görünüyor. İstanbul’a olduğun gibi Ankara’nın da buluşmasına vesile olman takdire şayan. Canları çekiyordu ne zamandır… :) İzmir’de de olmuştu sanırım bir buluşma, darısı diğer illerin başına diyelim… :) Ah bi sponsor bulsan… :D
  El yazısını oturtup hiç değiştirmeyen, bir nevi imzası olmuş, nerde görülse işte bu onun yazısı diye tanınan insanlara imreniyorum. Böyle olunca da hafiften kıskançlık duyuyorum. :P :) “Keşke benim olsaaa” demiyorum desem yalan olur. :P Böyle olunca da kendi el yazım hoşuma gitmemeye başlıyor. Bazı harfleri değiştiriyorum, bazen kökten bi değişiklik oluyor. Sanırım kişisel zevklerin zamanla değişmesi ile açıklanabilir bu. Saç şekli ve modelinin değiştirilmesi gibi de düşünülebilir. Bazen uzun, bazen kısa, bazen sağa tara, bazen sola, bazen arkaya; sıkıntılı zamanlarda bırak dağınık kalsın. :P Yazıda da harfler bazen uzun, bazen kısa, bazen tombul, bazen sağa italik, bazen sola, bazen de dimdik ayakta; acele zamanlarda okunamayacak halde. Kimi el yazıları ince, kimi el yazıları kalın uçlu kalemlerle güzel yazılıyor. Bu da kalemde uç seçimini etkilyor zaman zaman.
  Çaya gelince, oldum olası aramızda tam bir elektrik oluşmuş değil, aramam yani. Çakma Karadenizli’ye çıktı adım bu nedenle. :P :)
  Bir İstanbul buluşmasında görüşmek dileğiyle,
  Kal sağlıcakla…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'ya torpil geçmek gibi olmasın ama Ankara buluşKAları her zaman ayrı güzel oluyor.

   El yazısına gelince, bence bizimle birlikte değişen bir şey. Ben biraz daha zarif bir el yazım olmasını istedim şahsen ve onun için çalışıyordum bir süredir. Bir kaç dokunuşla, kafamda hayal ettiğim el yazısına ulaşacağım sanırım.

   Herhalde önümüzdeki hafta da bir İstanbul buluşkası yaparız :)

   Sil
 3. Yazınızı neden değiştirmek istiyorsunuz ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha zarif olsun istedim el yazım.

   Sil
  2. Anlıyorum.Merakla bekliyoruz bakalım daha ne kadar zarif olabilir :)

   Sil
 4. Herkesin yazısından şikayetçi olması ilginç değil mi?
  Güzel yazılar görmek bir yönüyle de tehlikeli galiba :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estetik algımız gördüklerimizle gelişiyor. Sanırım bu yüzden küçük çocukları müzelere götürün filan diyorlar. Biz de gördükçe gelişiyoruz, gelişme ihtiyacı hissediyoruz.

   Sil
 5. Değişir dünya,değişir mevsim,değişir insan.Yazı karakteri de zamanla değişir insanın.İçinizdeki sesle birlikte harflerde değişime uğrar.Zamanla olgunlaşır.Bir gün evet benim yazım bu dediğiniz kıvama gelince artık arayış içinde kalmazsınız.Bence yazı insanın ruhunun aynası gibidir.Kendi yazımızı ararken, kendi ruhumuza tam olarak sarılmak galiba..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişmek güzel şey bence. Değişmezsek, yenilenmezsek çürürüz, paslanırız ve işlevsiz kalırız gibi geliyor bana. Bakalım bundan 3 sene sonra hala bir elyazım olacak mı ve nasıl olacak?

   Sil
 6. I really like the golden round box. Beautiful.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Zaida. It was a tea box from a Japanese store.

   Sil
 7. Aa hiç haberim olmadı benim. Belki katılabilirdim. Nerden haberleştiniz, benim neden haberim yok?

  El yazınıza gelince yine hayranlık uyandırıyor. Daha "cursive" hale gelmiş gibi, çok hoş olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebookta aktif iki adet grubumuz var. Bana Sıkça Yaz ve Kalemlik. Bu buluşmayı Bana Sıkça Yaz'dan duyurduk. Bir dahaki sefere blogdan da duyuralım, siz de gelin mutlaka.

   Sil
 8. Zeynepcim tebrik ederim, böyle özenli ve güzel bir blogun hakettiği de bu zaten:) değişimler zamanı galiba bu ara senin için? elyazına bayıldım ama eskisi de çok güzeldi, neden değiştirmek istedin peki? yeni çay setin ama özellikle de o altın ışıltılar saçan çay kutun harika. Çayı çok sevdiğini biliyordum ama siyah çayı azaltmayı isteme sebebin nedir? Çok sorulu bir yorum oldu bu sefer ama:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Erencim. Sanırım gezegenlerim değişim yönünde dizilmiş :) Öyle anlıyorum hayatımdaki gelişmelerden.

   Elyazımı değiştirmek istedim, çünkü daha zarif, daha naif ve daha istikrarlı bir el yazısı istiyordum. Biraz daha yaklaştı kafamdaki yazıya.

   Siyah çayı azaltmak isteme sebebim gerçekten çok fazla içiyor oluşum. İğneden birazcık(!) korktuğum için kan tahlili yaptırmadım ama sanırım vücudumda hiç demir kalmadı :) Siyah çayı azaltıp, yola bitki çayları ve yeşil çayla devam etmeyi planlıyorum açıkçası.

   Sil
 9. Şeker atmayı bırakınca ben de bırakmıştım siyah çayı, yoksa ne enfes çaylar demlerdim, ne güzel içerdim,içirirdim bitti gitti, anılarda kaldı.
  Yaseminli doğadan büyülü bahçe efendim, ısrarla içiniz.
  Esen kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yaklaşık on senedir şekersiz içiyorum o konuda bir sorunum yok. Ama artık demir eksikliğinden 20 derecede bile üşümeye başladığım için...

   Büyülü bahçenin yaseminli yeşil çayı da babamın gönderdiklerinin arasından çıktı. Benim asıl favorilerim şunlar. Bunları içince, diğer yeşil çaylar piiiiii doktor bu ne kıvamında kalıyor.

   http://www.asiachaiart.com/shop/tr/yesil-caylar/jasmin-dragon-pearl.html
   http://www.asiachaiart.com/shop/tr/oolong-cay/tie-guan-yin-oolong.html

   Sil
 10. Ben daha dengeli bir cinsiyet dağılımı bekliyordum Ankara buluşmasından :( Bir dahakine ne yapıp edip geleyim bari de kadın dolmakalem-perver sayısı artsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle sayımızı arttırmamız lazım :) Mutlaka bekleriz bir dahaki buluşKAya!

   Sil
 11. Zeynep Hanım;

  Bol bol kırmızı pancar tüketin, çay içmeye de devam edin....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, sanırım turşusu da işe yarıyormuş ki aslında kendisini çok severim. Benim bu kansızlık durumum gerçekten çaydan. Yoksa kan yapan her şeyi fazlasıyla tüketiyorum :)

   Sil
 12. Zeynep Hanım
  İstanbuldada olaydıya buluşma :(
  Çok kıskandık şahsen. Yeni temanız çok güzel olmuş. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa İstanbul'da da oluyor Enes Bey. Facebook grubumuza gelirseniz haberdar olabilirsiniz :)
   https://www.facebook.com/groups/1503896216531028/

   Sil
  2. Hemen ekledim, birde bu gruptan zehir alalım.
   Teşekkür ederim :D

   Sil
 13. Ankara'da Kentpark Aurora ve zincir kırtasiyeler dışında dolmakalem ve mürekkep bakmak, almak için Tunalı, Kızılay cıvarında önerceğiniz kırtasiyeler var mı?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...