Ohto Sharp Mechanical Pencil

Scroll down to read in English


Bugünün kalemleri kurşunkalem görünümlü mekanik kurşun kalemler. Ohto markasına ait bu kalemler aslında Fatih'in. Blogda arasıra böyle değişiklikler de yapmak gerek diye düşünüyorum. Ayrıca okuyuculardan da sık sık, biraz da kurşunkalem, biraz da tükenmez kalem gibi istekler geliyor. İmkanlar elverdiğince kırmayalım. Daha önce de Polisan'ın Poliart isimli mekanik kalemini incelemiştik. Hatırlamak için tık tık


Sharp Pencil, OHTO markasının retro kurşunkalemlere benzeyen mekanik kalemlerinden. Uç kısımları kaliteli görünen pirinç olduğunu tahmin bir metalden yapılma. Gövdelerde ise muhtelif kalınlık ve renk seçenekleri mevcut. 


Bendeki kalemlerin üç tanesinin kalınlığı 2 mm, iki tanesi ise bildiğimiz klasik 0.5 mm olanlardan. 2 mm eskiz yapmak için uygun. Yazı yazmak için de fena değil. 0.5 mm olan ise özellikle ince uçları sevenler için. 


OHTO Sharp Pencil Cult Pens sitesinde mevcut. Fiyatları da 3 ila 6 pound arasında değişiyor. Kurşunkalemden vazgeçemeyenler ya da kurşunkalem kullanmak isteyenler için bence güzel bir seçenek olabilir. 

Siz kurşunkalem kullanıyor musunuz? Ne kullanıyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Sharpen


Today's pens are mechanical pencils disguised as retro wooden pencils. Actually they also belong to my friend Fatih. I think we need to make some surprises like this once in a while. Besides, I often receive some requests from the readers asking for pencils and ballpoints. I am trying to do my best. I also reviewed another mechanical pencil before. You can click here to remember

Sharp Pencil is a product of OHTO which looks like a wooden pencil while actually it is a mechanical pencil. It has a metal section where the lead appears which I believe made of brass and it looks nice. For the bodies, there are color options as well as thickness options. 

Three of them are 2mm and 2 of them are classical 0.5 mm lead. 2mm is ideal for sketching and also suitable for writing. 0.5 is a classical writing tool. 

OHTO Sharp Pencil is available at Cult Pens among 3-6 pounds. I think it is a nice alternative for those who loves pencils or have to use pencils. Do you use pencils and what do you use if so?

Cheers,

Zeynep Sharpen


16 yorum:

 1. Okulda mecburen versatil kullanmak gerekiyo en azından sınavlarda :\ Ben rotringi tercih ediyorum 500 ve 600 kullanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rotring'in versatilleri gerçekten çok güzel.

   Sil
 2. Bu kalemleri sanırım daha önce bir Pazar Postası yazınızda paylaşmıştınız, o zamandan beri bu yazıyı bekliyordum =D Gerçekten o kadar güzeller ki hayran oldum. Ben kurşunkalem kullanmayı çok seviyorum, özellikle de yumuşak uçlu olanlara bayılıyorum =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Ben de eldeki hissini çok seviyorum. Oldukça güzel, ahşap kalem güzelliğinde, mekanik kalem kolaylığında...

   Sil
 3. Benim favorim yenilerden "pilot s20" eskilerden "rotring tikky metallic double push".İkisini de çok sevdiğimden kullanmaya kıyamıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzelmiş gerçekten. Pilot s20'ye özellikle bayıldım.

   Sil
 4. Hem bloguma koymayı düşündüğüm yazılarımı önceden deftere yazarken, hem ofiste not tutarken hem de günlüğüm için hep kurşun kalem kullanıyorum. Kurşun kalemin keyfi bi başka sanki. Stabilo'nun Othello'su bu aralar favorim. Bi de Locko'nun kurşun kalemi vardı. Bu kalemler nispeten ilginç görünüyorlar ama dediğim gibi, normal kurşun kalem bi başka :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir ismi varmış kaleminizin. Rengine de bayıldım. Sanırım ilkokul, ortaokul zamanlarımda ben de kullandım bu kalemden.

   Sil
  2. Teşekkürler :) Ben yeni keşfettim bunu. Güzel yanı ahşabının oldukça sağlam olması. Yani çabuk dağılmıyor açacak kullanırken. Siz sanırım sürekli kullanımda da dolma kalem kullanıyorsunuz. Değil mi?

   Sil
 5. Ben yaz-kış dolmakalem kullanıyorum evet :)

  YanıtlaSil
 6. bu kalemi nerden bulabilirim ? yerli bir siteden temin etmek mümkün mü?

  YanıtlaSil
 7. bu kalemi nereden temin edebilirim?

  YanıtlaSil
 8. merhaba bu kalemden 500 ila 1000 adet istiyorum üzerine şirket reklamı yapma şansımız varmı? bana burdan ulaşabilirsiniz eren_7828@hotmail.com

  YanıtlaSil
 9. merhaba bu kalemden 500 ila 1000 adet istiyorum (üzerine firima reklama yapma şansımız varmı ?) bana eren_7828@hotmail.com ulaşabilirsiniz

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...