Sahalardan Uzak Kalan Topçu

Scroll down to read in English


Ruh halim tam olarak böyle (Temsili değil) Bir koltuğa uzansam, günlerce hiç çıkmadan gözlerim boşlukta asılı halde düşünsem, hayal kursam, mutfağa gidip kendime bir çay koysam. Bir el gelip üstümü örtse diyorum. Ama hayaller Paris gerçekler Çorum olduğundan mıdır nedir, tam da bu istediğimin tam tersi oluyor. Ben bir koşturmaca, bir telaş içinde buluyorum kendimi. Toplanacak dağınıklıklar, kolilenecek kalemler ve mürekkepler, peki ya taban döşemesi ne renk olsa, kitaplığın arkasında kalan duvar nasıl boyanacak, mutfakla salonu ayıran paravana nasıl bir duvar kağıdı kaplamak lazım derken, kendimi yolda buluyorum.Şimdi önümde yapılacak 4000+ kilometre görülecek onlarca yer var. Göstergedeki rakam arttıkça ruhum genişleyecek. Kıvrım kıvrım yollardan, insanın içini ürperter devasa dağların eteklerinden, yaprakları üzerimize dökülen ağaçların altından geçerken, telaşlarımı İstanbul'da bırakacağım iki haftalığına.

Buraya ne kadar uğrayabilirim bilmiyorum ama kalbim sizinle. Facebooktan da iletişimimiz devam ediyor. Bilmeyenler için şuraya tık tık.

Görüşmek üzere

Zeynep Gezenkalem
I have been away for a while and the cat in the photo represents my mood very well. I would like to lie down on the couch and stare at the ceiling wishing someone putting a soft blanket on my shoulders. However, instead of this I have to deal with construction work at home thinking about bathroom tiles, wallpapers, paints and lamps. And in the middle of this war-like scene, I am hitting on the road again.

Now I have 4000+ km to make and many places to see. My soul will expand while the digits on the screen goes up. I will be leaving all the worries and fuss behind in Istanbul while cornering on the mountain views and under the trees.

I don't know how much active I can be here but see you in two weeks.

Cheers,

Zeynep HittheroadJack

9 yorum:

 1. Have a great trip! Where are you going?

  YanıtlaSil
 2. Keyifli telaşlar ama bunlar Zeynepcim:) iyi gezmeler dilerim sana, yakında görüşmek üzere, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalaar :) Öncelikle blogunuzu 2 aydır takip ediyorum ve yazı stilinize hayran kaldığımı belirtmek isterim. Daha 14 yaşındayım ve ben de bir defter hastasıyım, her gittiğim kırtasiyeden defter alırım ama o kadar güzeller ki ne yazacağımı bilemem. Benim sorum da bu sanırım, ne yazacağını bilmemek. Sizce bu güzel defterleri ne ile doldurmalı?

  YanıtlaSil
 4. Bu arada bizim 'balkon fotosu' da güme gitti valla :))

  YanıtlaSil
 5. size iyi gezmeler.bol bol resim cekin bizimle paylasacaginiz...

  YanıtlaSil
 6. Merhaba mürekkep hakkında bir şey soracaktım. Ben resim yapıyorum bu aralar da mürekkep ve suluboya tekniği ile çalışıyorum. Pelikan Siyah mürekkep almıştım. Resmi yaptıktan sonra suluboyayla yada sadece su değdirince heryere yayılıyor. Bulabildiğim waterproof siyah mürekkep de sanırım türkiye de yok ismi Higgins Black Magic. Türkiye'de bulunan herhangi bir marka waterproof siyah mürekkep varsa bilgilendirir misiniz? (bu arada sizin mürekkep testlerinize baktım su testi yapmışsınız ama baktıklarım arasında hiç dayanabilen yoktu. Umarım yardımcı olabilirsiniz teşekkürler.)

  YanıtlaSil
 7. Zeynep Hanım, okurlarınıza karşı sorumluluğunuz var :) Bizi bu kadar çok özletmeyin lütfen...

  YanıtlaSil
 8. Özlettin bizi artık. Hadi geri dööön. 😃

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...