Stabilo ile #HayatınRenginiBul

Scroll down to read in English


Cumartesi günü Stabilo'nun gerçekleştirdiği #HayatınRenginiBul  blogger etkinliğine davetliydim. Rengarenk kalemlerin arasında kayboldum desem yeridir. 


Stabilo'nun muhteşem evsahipliğinde, büyükler için mandala boyama atölyesi yaptık. Mandala, Hinduizm ve Budizm'de evreni simgeleyen daire, kimi zamanda daire içinde kare şeklidir. İçten dışa, ya da dıştan içe bir düzenle oluşturulur. Özellikle Budist tapınaklarında kumla yapıldıktan hemen sonra bozularak bu dünyanın geçiciliğine atıfta bulunulur. 


Mandala günümüzde pek çok yetişkin için de bir terapi yöntemi. Gerek Mandala çizerek, gerek boyayarak insanın kendisini bu dünyanını hayhuyundan bir süre soyutlaması mümkün. Dinlendirici olduğu kadar da keyifli bir aktivite. Siz de internetten mandala şablonları bastırıp evde bu terapiyi kendi kendinize yapabilirsiniz. 

Ne dersiniz?

Sevgiler

Zeynep Boyakalemi

This Saturday, I was invited to Stabilo's blogger event called "Find the Color of Life". I got lost in the colorfull pens.  

We had a mandala coloring workshop within the great host of Stabilo. Mandala is a symbol of universe in Hinduism and Buddhism generally a circle or a square within a circle. It is composed either from center to outline or outline to inner center. Generally when it is done with colored sands in Buddist temples it is swiped as soon as completed to refer the temporariness of the world. 

Mandala is also a therapy for most of the adults. You can isolate yourself from the daily fuss of the world by drawing or by coloring mandalas. It is calming and joyous at the same time. You can print out some mandala patterns and try this activity at home. 

Why not?

Cheers,

Zeynep Crayon3 yorum:

 1. ben de esrarengiz bahçeye takılıp kaldım bu aralar:) tek sıkıntısı boya seçimi. kuruboyalar yeterince iyi değil, stabilolarda da az renk var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zebra Sarasalar başarılı ama onların da setini oluşturmak lazım...

   Sil
 2. Esrarengiz bahçeye ben de başladım aman Allah, başından kalkamıyorum, dersler mersler hikaye oldu bana. Ay Zeynep Hanım bu arada mailimi aldınız? Olmadı dm'den mail adresimi atayım size?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...