Airmail Regd Fountain Pen

Scroll down to read in English


Bugünkü kalemimiz benim iki sene önceki Hindistan seyahatimden alınma Airmail Regd. Oldukça büyük ve güzel bir gövdeye sahip bu kalemi yol kenarlarındaki ufak kırtasiye tezgahlarında bulabilirsiniz. Açıkçası Hindistan bu açıdan çok güzel bir ülke. Zira ülkede eğitime verilen önemin bir getirisi olarak, her şehirde pek çok büfe tarzı kırtasiye bulmak mümkün. 


Airmail Regd, eyedropper, yani gövdeden şırınga ya da damlalıkla doldurulan kalemlerin çoğunun aksine şeffaf olmayan bir gövdeye sahip. Ancak gerek kapağındaki tezyinat, gerek gövdedeki bitkisel reçinenin tokluğu sebebiyle oldukça güzel bir görüntüsü var. 


Boyut olarak ise hacimli denebilecek bir kalem. Gövdesi Lamy Safari'den çok da büyük olmasa bile kapağı ile birlikte daha heybetli bir kaleme dönüşüyor. 


Airmail regd'in ucunda altın sarısı, üzeri airmail damgalı ince bir uç var. Hint alfabesinin latin alfabesine göre daha kompleks harflerden oluşması sebebiyle Hindistanda satılan çoğu kalem ince uçlu. 


Ancak Airmail Regd, oldukça güzel bir mürekkep akışına sahip oluşuyla birlikte yumuşak bir yazım deneyimi sunuyor. Yolunuz Hindistan'a düşerse siz de bu kalemlerin olduğu küçük tezgahlara gitmekten ve pazarlık yapmaktan çekinmeyin. 

Sevgiler,

Zeynep Sarasvati


 

Today's pen has been bought on my India trip two years ago. Airmail Regd. With its nice big body, you can find this pen (any many more) on the stationery stalls of India's streets. Actually India is quite a fruitful country in this respect. As a result of their attention to education, you can find small street stalls selling stationery items in most of the cities. 

Unlike many other eyedropper pens, Airmail Regd doesn't have a transparent body. However it has a nice look with the decoration on the cap and sturdy resin body.

It is a big pen I must say. Although the body is not more thicker than Lamy Safari, with the cap it becomes a hunk. 

Airmail Regd, has a golden colored, airmail branded fine nib. Since Indian alphabet is a bit complex on letters compared to Latin alphabet, pens are mostly offered with fine nibs. 

Despite the fine nib, Airmail Regd gives a generous ink flow so it has a smooth writing experience. If you'll ever find yourself in India, don't hesitate to approach those street stalls and don't forget to bargain.

Cheers,

Zeynep Sarasvati


5 yorum:

 1. Her ne kadar dolgun gövdeli kalemleri kullanırken çok rahat edemesem de görüntülerini çok beğeniyorum, güle güle kullan Zeynep'cim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Erencim, ben de biraz daha orta büyüklükte kalemleri seviyorum. Ne çok büyük, ne çok küçük olmalı diye düşünüyorum çünkü çoğunlukla.

   Sil
 2. Mor renkli Airmail' im var. Lakin yazım kaliyesi çok kötü. Yazmakta zorlanıyorum. Ne yapmalıyım sizce? (Mürekkep olarak en son Parker' ın siyah rengini kullandım).

  YanıtlaSil
 3. Mor renkli Airmail' im var. Lakin yazım kalitesi çok kötü. Yazmakta çok zorlanıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

  YanıtlaSil
 4. Mor renkli Airmail' im var. Lakin yazım kalitesi çok kötü. Yazmakta zorlanıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...