Caran d'Ache Saffron Ink Review

Scroll down to read in English


Safran, kendi ağırlığının binlerce katı suyu boyayabilme gücüne sahip bir bitki. Doğal olarak bu isme sahip bir mürekkepten beklentilerimiz de bu yönde. Ama görünen o ki, Caran d'Ache bizi bu konuda yanıltmıyor, üzmüyor ve beklentilerimizi boşa çıkartmıyor. 


Bildiğiniz gibi Caran d'Ache geçen sene yeni bir mürekkep serisi çıkardı. Ancak hala pek çok kırtasiyede bu eski mürekkepleri bulmak mümkün olduğundan, bu güzel mürekkebi yazmadan geçemedim ben. Caran d'Ache'ın yeni serisinde de Electric Orange isimli bir renk olsa da, Saffron ile aynı renk olmadığını söylemeden geçmeyelim. 


Caran d'Ache Saffron, adının hakkını veren bir turuncu mürekkep. Internet aleminde de Noodler's Apache Sunset'ten sonra belki de en popüler turuncu kendisi. Hem sorunsuz akışı, hem yumuşak özelliği, hem de Noodler's mürekkeplere göre daha kolay ulaşılabilmesi onu bu kadar popüler yapıyor. 


Bu arada, mürekkepte gölge arayanlara müjdeli bir haber vereyim. Caran d'Ache Saffron gördüğüm en gölgeli mürekkeplerden biri. Eğer siz de güzel bir turuncu arıyorsanız, gölgeli mürekkepleri seviyorsanız, Caran d'Ache Saffron'a rastladığınız kırtasiyeden eliniz boş çıkmayın. 

Sevgiler,

Zeynep Annoying Orange
Saffron is a plant which can dye water thousands times of its own weight. Therefore, if an ink is named after that, our expectations raise. Luckily, Caran d'Ache is not disappointing, not letting us down. 

As you may already know, Caran d'Ache released a new ink line last year. However, it is possible to find those "old" inks in many stationery stores or some retailers. That's why, I didn't want to skip reviewing this ink. And let me tell you, even though there is a new "orange" ink called Electric Orange in the new series of Caran d'Ache, it is not the same color as Saffron. 

Caran d'Ache Saffron qualifies its name, such a great orange. It is probably the most popular orange ink right after Noodler's Apache Sunset. Great flow and being smooth wet and being accessible compared to Noodler's inks makes it a such popular ink. 

By the way, I have great news for those who likes shading in the inks. This ink shades like crazy :) It is one of the most shading inks I have ever seen. If you are looking for a great orange ink and enjoy shading inks, don't hesitate when you run across Caran d'Ache Saffron.

Cheers,

Zeynep Annoying Orange

9 yorum:

 1. Çok güzel bir renk, ben turuncumsu mürekkepleri çok seviyorum, ve tam istediğim renge benziyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulursan kaçırma o zaman Erencim. Gerçekten iyi huylu ve güzel bir mürekkep.

   Sil
 2. Mürekkep in rengine bayıldım. Turuncu renk ve gölgesi ayrı bir güzel :) Su ile etkisi nasıl olur onu merak ettim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef o konuda güzel haberler veremeyeceğim. Su ile pek anlaşamıyor, akıp gidiyor.

   Sil
 3. Maalesef Caran d'ache mürekkepleri bulmak biraz zor. Ben internet satışlarında Stormy Ink bulamadım ne yazık ki.. Var mı öneriler..?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnternette nerede vardır bilmiyorum ama Sirkeci'de Özler Kırtasiye'de hala vardı.

   Sil
 4. Safranın bu özelliğini bilmiyordum. Gemilerdeki can yeleklerinin üzerinde torba içinde bir malzeme bulunur. Bu malzeme suda hızla çözünerek koskoca bir alanı saniyeler içinde boyar. Bu sayede denize düşen bir kazazedenin arama kurtarma çalışmalarında bulunması kolaylaşır. İlk gördüğümde çok şaşırmıştım. Bu malzemeyi safrandan mı üretiyorlar yoksa?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ilginçmiş. Safran olup olmadığından emin değilim, normalde çok pahalı bir malzeme ama insan hayatı karşısında elbette sözü edilmez. Belki doğala özdeş, safran gibi bir boya geliştirmişlerdir.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...