Photo of the Day 45

Scroll down to read in English


Günün Fotoğraftı instagramda "fpail" nickiyle müsemma arkadaşımızdan geliyor. Modelimiz ise bir Platinum 3776 Bourgogne. Bu kalemi çok seviyorum. Belki şarap rengi gövdesinden, belki içindeki mürekkebi kurutmayan kapağından, belki yumuşacık yazan ucundan belki makul fiyatlı olmasından ama seviyorum yani. Detayları var bu kalemin, kalp şeklinde bir hava deliği var. Nasıl sevmeyeyim be!


Today's photograph belongs to a friend of mine, whom you can find at instagram with "fpail" nickname. And our pen is, Platinum 3776 Century Bourgogne. I love this pen. Maybe because of its wine colored body, maybe because of its great seal cap which keeps ink fresh for a long time, maybe because of its great nib or reasonable price. I don't know, bu I like it. This pen has a heart-shaped breather hole. How can I not like it!11 yorum:

 1. Bu arkadaşın esmer olanıyla ben de bir haftadır flört halindeyim. Cana yakın tatlı hoş biri kendisi. Üstelik kalpsiz de değil diğerleri gibi. Kendisini iyice tanımaya, ideal murekkebini bulmaya çalışıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kendi incelememde Diamine Salamander kullanmıştım. İnce yapılı mürekkeplerin tamamı oluyor. Ama mesela Majestic blue ya da syrah gibi kalın yapılı mürekkepler zor.

   Sil
 2. Yahu Pelikan M600 White tortoise için birikim yaparken listemde olan Platinum 3776 music nib için harcatacaksınız arkadaş... sor sabrediyoruz burada...

  Bu arada Bahattin Bey in sorusuna ek olarak 3776 için sizin tercih ettiğiniz ve en iyi anlaştığını düşündüğünüz mürekkep hangisi Zeynep Hanım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben pek çok mürekkeple kullandım. Bir ara sürekli J. Herbin Larmes de Cassis ile kullanıyordum. Bir dönem Tsuki-yo ile çok kullandım.

   Sil
 3. Çok şık gerçekten, makul fiyatı da cabası:) Zeynep'cim bu arada o muhteşem el yazinla bize daha fazla göz ziyafeti çekmeni diliyorum yeri gelmişken:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Erencim. Bakayım yakın zamanda yazdıklarımdan bir şeyler çekeyim senin için :)

   Sil
 4. Bu kalemi aldıktan sonra hangi japon alınabilir? Pilot 742/823 veya Sailor 1911 belki.
  Azaltılmış kavsi 14K uca sınıf atlatmış. Benim kötü doktor yazımla C imza B metin için çok iyi. M japonlarda olduğu gibi Avrupanın F'ına yaklaşıyor.
  Herkese öneririm.
  Aksel Seyahi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkürler Aksel bey. Sailor'ın üst modelleri ya da Pilot'un üst modelleri düşünülebilir. Ama bu kalem gerçekten her ihtiyacı karşılıyor aslen.

   Sil
 5. Eren Bey'e katılıyorum. Günlük yazı koysanız çok tutar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlük yazıdan kastınız nedir?

   Bu arada evet Eren hanım'a ben de çok katılıyorum.
   Kendisi dünya tatlısı bir hanımefendidir :)

   Sil
  2. Zeynep'cim çok teşekkür ederim, bilmukabele:) Emrah Bey yandaş bulduğuma sevindim, teşekkürler:)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...