Pilot Lady White Momiji Maple Fountain Pen

Scroll down to read in English


Amerika seyahatimde edindiğim tek dolmakalem bu oldu. Pilot Lady White. Siparişimin ertesi günü de tükendi olarak görünüyordu web sitesinde. Pilot Lady White bana Parker Sonnet'i hatırlatan hoş bir kalem. Büyükçe bir kutuda yanında tek kalemlik bu beyaz deri kılıfla birlikte geliyor. 


Gövdesi metal üzerine krem rengi lake ve tezyinatları altın renginde. Sakura Cherry Blossom ve Momiji Maple (Akçaağaç) deseni arasında ben Maple olanını seçtim. Sakura olan daha pembemsi bir gövde rengine sahip. Maple ise krem rengi. 


Kalemin üzerinde 14 ayar altın ve yüzük şeklinde geçmeli bir uç mevcut. Ben bu sefer bir değişiklik yapıp Fine tercih ettim. 


Damak kısmı ise normal kalemlerdeki gibi doğrudan kalemin tutma kısmından içeri girmiyor. Oraya başka bir basamak daha eklenmiş. Tasarım olarak bence hoş bir görüntü yakalanmış. Tek sıkıntısı, tutma kısmı ile uç arasında kalan beyaz halka şeklindeki bölüm olmuş bence. 


Kutudan çıkar çıkmaz içindeki kartuşla kullanıma açtığım Pilot Lady White uzun zamandır kullandığım en güzel ince uçlardan biri. Ki aslında Fine değil de daha çok Extra Fine gibi yazıyor. Şimdiye kadar kullandığım en güzel ince uç ise Platinum Izumo'nun ince uçlu olanıydı. Ancak bu kalemin 180 dolar, diğerinin 800 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu düşünürsek bence fiyat performans olarak oldukça iyi bir kalem. 

Siz kadınlara özel dolmakalemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Süslükalem

This is the only fountain pen I got from my America trip. Pilot Lady White. And right after my order, it was out of stock. This pen reminds me of Parket Sonnet. It comes in a big card box with a single pen holder white case. 

The body is made out of metal with milky brown lacquer covered and trimming is golden. There were two options to buy, Sakura Cherry Blossom and Momiji Maple and I went for Maple. Sakura has more pinky body. 

Pen has a 14K gold ring type nib. I wanted to make a change so I choose Fine nib this time. 

Feed of pen is not going through grip section like in most of the pens. There is another step added there. I think it looks nice but there is something bugging my eye which is the white ring between the golden trim at the end of the grip section and feed. 

I inked it right out of the box and this fine is one of the best I have used so far. Also not that it is more like an extra-fine. Of course "the best" fine nib I used so far is Platinum Izumo. However if you consider that this pen is 180 USD and the latter is 800 USD, I think this is a great price/performance ratio. 

What do you think about "Lady" fountain pens?

Cheers,

Zeynep Giltypen

16 yorum:

 1. ayyyy çok çirkin, atın onu bana doğru :)
  şaka bir yana gerçekten çok zarif. güzel günlerde güzel işlerde kullanın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Daha güzeli sizin olsun.

   Sil
 2. Hep soracağım unutuyorum. Bu About Me kısmındaki 1911 Nagahara nib size mi ait? Sizinse memnun musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim değil ama çok güzeldi kendisi. Şurada inceleme yazısı var bakmak isterseniz http://www.banasikcayaz.com/2013/11/sailor-king-of-pen-pro-gear-with-king.html

   Sil
 3. Hayatımızın her alanında varken, en azından dolmakalemlerde ayrımcılık olmasın isterim ama madem markalar ürünlerinin çoğunu maskulen olarak tasarlıyor(özellikle bazı markalar), kadınların da kendilerine özel dolmakalemlere sahip olmak hakkıdır ve sayıları da artmalıdır.

  İyi günlerde kullanın. Elinizde paralansın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konu gerçekten ilginç bir konu. Dolmakalem büyük ölçüde maskülenliği, hatta statükoyu temsil ediyor. Öyle olmaması gerekirken...

   Sil
  2. Ben öyle olmaması için elimden geleni yapıyorum. Değişik renkler kullanmaya çalışıyorum maskulen gözükmemesi için. Zaten zengin olmadığım için de pahalı kalemler kullanamıyorum statü göstergesi olamaması için.

   E daha ne yapayım? :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ben de zerafetine kapılıp aldım ama pişman değilim, ucu da güzel çıktı :)

   Sil
 5. Çok güzel görünüyor. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun :)

   Sil
 6. Sayfanızı her açıp da bu kalemi gördüğümde bir kez daha beğeniyorum resmen, çok güzel görünüyor kalem. Bir de ince uç seven bir insan olarak ayrıca hoşuma gitti.

  Gerçekten güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Daha güzelleri, daha ince uçları(!) sizin olsun :)

   Sil
 7. Çok güzel bir kalem. İyi günlerde kullanın. Sipariş edebileceğimiz bir site ya da yer var mı acaba.

  YanıtlaSil
 8. İyi günlerde kullanın çok güzel bir kalem. Acaba şipariş edebileceğimiz bir site var mı

  YanıtlaSil
 9. İyi günlerde kullanın çok güzel bir kalem. Acaba şipariş edebileceğimiz bir site var mı

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...