ARWEY Laur Kendi Tarzım Defter / Arwey My Way Notebook

Scroll down to read in English


Arwey bir Türk markası ve "Arwey Kendi Tarzım" adı altında pek çoğumuzun bilmediği bir hizmet sunuyor. İşte bu defter de, seneler önce Arwey Kendi Tarzım'la oluşturduğum ve bir türlü kullanma fırsatı bulmadığım bir defterdi. Arwey kendi tarzımla dört model arasından defterinizi, sonra da defterin kapak rengini seçiyorsunuz. Maalesef kağıt seçeneği yok. Daha sonra istediğiniz görseli ve metni kapak üzerinde yerleştirip siparişinizi veriyorsunuz. Birkaç gün içinde defteriniz size ulaşıyor. 


Ben bu defteri oluştururken Arwey'in mıknatıs kapaklı Laur modelini seçtim. Çantada taşımak için ideal olan bu defter kumaş kapaklı. Ayrıca kırmızı ve pembe seçenekleri de mevcut. 


Defterin arkasında bir cebi ve içinde çizgili ve kareli iki adet şablonu mevcut. Ayrıca arkada perforeli sayfalar, dünya haritası gibi ekler de var. 


Defterin cildi oldukça güzel. Kendi kendine düz açılmasa da, özenli bir işçiliği var. Arwey defterlerinde 70 gramlık ivory yani fildişi kağıt kullanıyor. Ben Arwey Laur'u Lamy 68 (yazısı yakında), TWSBI Micarta (yazısı burada) ve Pelikan M400 ile test ettim. Kağıt gayet pürüzsüz, bu açıdan dolmakalemle yazarken herhangi bir takılma vs yapmıyor. Ancak görüldüğü üzere, arka sayfa kullanılamaz durumda. Eğer siz de defterlerinizi tek yönde kullanıyor ve kendinize ait, sizi yansıtan bir defter istiyorsanız bence Arwey'in sitesine bir bakın mutlaka. Sizin yaratıcılığınız, Arwey'in bu hizmeti ile birleşince ortaya neler çıkacak merak ediyorum. 

Sevgiler

Zeynep Muskagöz
Arwey is a Turkish brand and offers a great service called "Arwey My Style" or "Arwey My Way" which many of us unaware. I made this notebook using this service many years ago but I didn't have chance to use it for a long time. With Arwey My Way, you can choose your notebook among four different type of notebooks and then you can choose the color of it. However it doesn't have any paper choice. After deciding which notebook you want, you add the image and the text if you want and order. You are receiving your notebook in a couple of days

I picked the magnet closing model called Laur while making my own notebook. It is quite ideal for everyday carry. And it is covered with fabric which you can order either in black, pink or red. 

The bound of the notebook is quite good. Although it is not laying flat, I can say it is elaborately crafted. 

Arwey, uses 70gr ivory paper in the notebooks. I tested Arwey Laur with Lamy 68 (coming soon), TWSBI Micarta (here it is) and Pelikan M400. The paper is really smooth so there is no dragging along when you are writing. 

However, as you can see, you cannot use the back page. But if you are using your notebooks in one way and craving for a notebook which reflects your personality, you should take a look at Arweys website. (I think they ship abroad) I am wondering how great notebooks will conclude with your fruitful creativity. 

Cheers,

Zeynep Talisman

7 yorum:

 1. Bunları gördükçe şimdi moda olan ve özellikle hafif diye vurgulanarak kırtasiyecilerde boy gösteren deterleri düşünüyorum da, sanırım onlara kurşun kalemle yazınca bile arkaya çıkar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Defter satılıyor ama yazan kalmadı diyordu bir defter üreticisi. Bu yüzden kağıdın da önemi kalmadı. Kapakları güzel olsun yeter mantığı var maalesef.

   Sil
 2. Çok güzel kapakları olan defterler var keşke kağıtlarına da özen gösterseler. Özellikle çizgisiz olanlara. Kağıtların kalitesizliği benim gibi eskiz defteri olarak kullanmak isteyenler için kötü sonuç veriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah evet! Baktım tek tek, Arwey'in tüm defterleri 70 gramlık kağıtlara basılmış. Acaba bu yazılardan sesimizi duyup 90 gramlık, 100 gramlık kağıt kullandıkları defterler yaparlar mı?

   Sil
 3. Bu gün ilk kez 10 yaşındaki oğlumun eline dolmakalem verdim ve yazmaya başladı. Aslında geç bile kalmışım, çünkü hatırladığıma göre biz ilk okulda hokka kalemiyle yazı yazardık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, aslında erkenden alıştırmak lazım dolmakaleme. Hatta bence hokka'dan divit'ten çok daha kolay. Keşke bize de dolmakalem verselerdi...

   Sil
 4. Arwey defterlerden 3 adet var bende. Çok şekilliler. Renkleri tatlı, ciltleri güzel, isimleri afilli. yani yazı yazmadığınız sürece harikalar. Fiyatları Moleskine'in bi tık altı, kağıdı da öyle ama. Moleskine defterlerini dolmakalem ile kullana(maya)nlar beni iyi anlayacaklardır.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...