Lamy Line Friends Limited Edition Fountain Pen

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Haftaya sevimli bir kalemle başlayalım ki, haftamız böyle güzel geçsin istedim ve Lamy Line Friends kalemi -eğer instagramda vs. görmeyen kaldıysa- size tanıtmak istedim. Zira bu kalem satışa çıktığı andan itibaren çok popüler olduğundan tabir-i caizse sosyal medyayı salladı. 


Lamy'nin her sene yeni bir renk limited edition kalem çıkardığını biliyoruz. Bunun yanısıra, bazı ülkelere özel kalemleri de olabiliyor. Örneğin beyaz Safari gövdesi üzerine kırmızı klipsli Japonya özel üretimi, sarı Safari gövdesi üzerine kırmızı klipsli İsveç özel üretimi gibi... Lamy Line Friends de Kore için yapılmış özel üretim Lamy'lerden bir tanesi. Sarı bir kutu içerisinde, bir kartuş, bir dönüştürücü ve iki adet klips aksesuarı ayıcıkla birlikte geliyor. 


Kalemin gövdesi görüldüğü üzere oldukça koyu bir kahverengi. 2010 yılının limited edition Lamy Al-Star Coffee rengi ile yanyana geldiğinde daha koyu, daha doygun bir renge sahip olduğu belli oluyor. Ayrıca diğer Lamy Safarilere göre daha mat ve pürüzsüz olmayan bir gövdeye sahip.


Kapak eteğinde derin bir şekilde işlenmiş "BROWN" yazısını görüyoruz. Zaten bazı yerlerde Lamy Safari Brown Edition olarak geçiyor kalemin ismi. 


Kutunun içinden çıkan ayıcıklı aksesuarlar klipse geçirilerek kullanılıyor. Elbette kullanıp kullanmamak size kalmış :) 


Netice itibariyle, Lamy'nin bir tüketim tuzağına daha düşmüş bulunuyorum. Ama bunun dışında, kahverengine aşık ancak çabuk çizildiği ve yaralandığı için Al-Star kullanmaktan imtina edenlerdenseniz, Lamy Line Friends tam size göre. 

Sizin düştüğünüz son tüketim tuzağı neydi?

Sevgiler

Zeynep Ayıboğan
Hello All,

I wanted to start the week with a cute pen so our week be as cute as it can. I wanted to show you Lamy Line Friends fountain pen, if you haven't seen it on instagram yet because this pen rocked the social media and invaded our brains. 

We know that Lamy launches a new limited edition color every year. Apart from that, they sometimes also launch limited editions for different countries. For example, white Safari + red clips for Japan or yellow Safari + red clips for Sweden... Likewise, Lamy Line Friends is a pen produced for Korea. It comes in a yellow box with a cartridge and a converter and two bear accessories for the clips. 

As you can see, the body of the pen is dark brown. When compared with the 2010 limited edition Al-Star Coffee, you can see that it has a darker, saturated color. Besides, it is not glossy and smooth as the regular Lamy Safaris'.

There is a deep engraving in the lower cap: "BROWN". Actually in some places this pen is referred as Lamy Safari Brown Edition. 

The bear accessories can be slipped to the clips. Of course using it or not is up to you :)

As a matter of fact, I have been ambushed by another consumer trap of Lamy. But other than that, if you are in love with brown and avoid using Al-Star because it dents and scratches easily, Lamy Line Friends is for you.

What was the consumer trap you have fell into?

Cheers,

Zeynep Bearjam


19 yorum:

 1. Mat koyu kahve ve hafif pürüzlü olması 2010 yılı üretime göre daha iyi sanki. Ayı figür aksesuarlar ve klipse takılıp çıkarma fikrini beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Darısı Türkiye'nin başına bir limited edition'a :)

   Sil
 2. Mat gövdelerin tek dezavantajı zamanla, kullandıkça matlığını yitiriyor olması. Özellikle mat lakelerde bu sorun çok oluyor. Tabii kaplamanınj kalitesiyle de ilgili olabilir.
  Bu arada Lamy Safari kalemlerinin Atatürk imzalı versiyonları da var. Merak ettim, bunlar Almanya'dan mı o şekilde geliyor, imza burada mı işleniyor? Çünkü Lamy'nin sitesinde bu kaleme rastlamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sami Bey, hiç sanmıyorum limited edition olduğunu. Onları Türkiye temsilcisi yaptırdı diye düşünüyorum. Ama umarım bir gün Türkiye için de bir limited edition olur.

   Sil
 3. Öncelikle merhabalar,
  Konuyla alakası yok ama platinum 3776 ile iyi gecinebilecek iroshizuku kadar pahalı olmayan bir mürekkep markası yahut mürekkep onerirseniz beni mutlu edersiniz . Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Göktuğ Bey,

   Sailor mürekkep tavsiye ederim size. Eğer İstanbul'daysanız Sirkeci Yeni Zaman kırtasiyeden, değilseniz www.hemen.com.tr'den sipariş edebilirsiniz. Bu arada bu tarz sorularınızı Facebook'taki Bana Sıkça Yaz grubunda da sorabilirsiniz.

   Sevgiler

   Sil
  2. Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler.sizin blogunuz sayesinde dolmakalem kullanmaya başladım bir parker bir lamy bir de markasız bir dolmakalemim var.sizin sayenizde her gün dolmakalem mürekkep hakkında daha çok bilgi sahibi oluyor , böyle bir blog yazdığınız için çok teşekkür ediyorum.
   Sevgiyle kalın

   Sil
  3. Sizi yine meşgul ediyorum ama diamine murekkeplerle de anlaşır mı platinum 3776?

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba,
  Lammy limited edition kalemleri nedense bana biraz "feminen" geliyor. Hello Kitty serisinden de çıkarsa şaşırmam.
  Neyse ki son dönemlerde tüketim alışkanlıklarımı yenmeye ve kredi kartımı toparlamaya çalışıyorum ama çok başarılı değilim.
  OzgurD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hello Kitty serisi çıkarsa dünyada infial yaratır, benden söylemesi :)

   Ben de bugün yabancı bir siteden alışveriş yapıp, en son ödeme aşamasında sayfayı kapatıp, sipariş vermedim. Kendimi acayip rahatlamış hissediyorum...

   Sil
 6. Göktuğ bey, ben kullanıyorum ama Diamine'ın her mürekkebi olmaz. Bazı mürekkepleri çok yoğun yapılı. Mesela ben Diamine Salamander ile kullanıyorum sorun olmuyor ama Diamine Sargasso Sea ile olacağını sanmıyorum.

  YanıtlaSil
 7. o klips aksesuarı ayıcıkları ayrı satsalar avuç avuç, çeşit çeşit alırım valla

  YanıtlaSil
 8. Evet, Türkiye temsilcisi yaptırıyormuş, ben de öğrendim.

  YanıtlaSil
 9. Çok teşekkür ederim .
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 10. Facebook um olmadığı için oradan soramiyorum kusuruma bakmayın.murekkebin ince veya kalın yapılı olduğu nasıl anlaşılır? Almadan bunu anlamak mümkün mü? Daha dolmakalem hakkında çok bilgisizim beni lütfen mazur görün.

  YanıtlaSil
 11. Çocukları teşvik etmek için kullanılabilir bence :)

  YanıtlaSil
 12. Sayın Göktuğ İlter aramıza hoşgeldiniz. Yeni görevinizde başarılar. Samsun' dan saygılar.

  YanıtlaSil
 13. Sağolun sizin de var olan görevinizde başarılar.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...