Lamy Safari 2015 Neon Lime

Scroll down to read in English


Lamy Safari 2015 yılı için çıkaracağı özel rengi Neon Lime olarak belirlemişti. 2013 renginin Neon Sarı, 2012 renginin de Yeşil olduğunu düşününce, pek çok Lamyperveri üzen bir haber olarak ortaya çıktı bu durum. Biz renkli klipsli, bir şeyler beklerken son üç senedir yeşiller/sarılarla kitleyi biraz boğdular. Hatta her sene sırf koleksiyon tamam olsun diye kalem alan bir çok Lamysever bu seneki rengi almamaya karar verdi. 


Buyrun, üstte 2013 limited edition Lamy Safari Neon Sarı ve altta 2015 limited edition Lamy Safari Neon Limon Yeşili. Aradaki büyük fark(!) sizi de şaşırtıyor değil mi?

Sevgiler

Zeynep LamyzedeLamy announced the limited edition color of Lamy Safari 2015 as Neon Lime. Considering that 2013 limited edition was Neon Yellow and 2012 was Green, it disappointed the Lamy fans. Actually we were wondering something with colorful clips and some unique colors they just didn't care about the customer expectations. I know many collectors who protested Lamy by not buying 2015 limited edition.

And here is 2013 Neon Yellow on top and 2015 Neon Lime at the bottom. Are you also surprised by the big difference(!)?

Cheers,

Zeynep Lamyist

14 yorum:

 1. Aslında firmaların ticari davranmalarını sorun etmem. Sonuçta öncelikleri para kazanmak ve bu ayıp da değil. Lakin en azından hassas müşteri profili olan bi sektörde ticariliği bu kadar abartmasalar iyi olur diye düşünüyorum. Hem böyle davranmak uzun vadede müşteriyi üzerek maddi beklentinin ters tepmesine de neden olabilir. Almanları aslında niceliğe değil niteliğe önem veren, ticarette müşteri memnuniyetini ön plana alan bir millet olarak biliriz ama......
  Robert Bosch' un kemikleri sızlıyor! :)

  Her şeye rağmen

  Deutschland Deutscland über alles!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten yavaş yavaş beni kendisinden soğutmayı başardı Lamy. Hala kalemlerini seviyorum ama bu yanlış pazarlama beni öldürecek.

   Ve maalesef yine de Almanlıktan aldığım hazzı başka bir şeyden almıyorum. Belki bilardo. Yok yok Almanlık daha iyi.

   Sil
 2. Vardır bir bildikleri. Aslında her rengin onlarca tonu var. Belki de bu felsefeden yola çıkmışlardır.
  Bu arada Lady ve Persona modellerinin tekrar üretilmesi için mail attım. Henüz bir cevap alamadım.
  Maalesef ağır mali yükler firmaları ucuz ürünlere ağırlık vermeye zorluyor. Avrupa Birliğinin refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olsa da.
  Diğer konuda da size katılıyorum. herhangi bir objede "Germany" ya da "Made in Germany" ibaresini görünce akan sular durur benim açımdan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sami Bey, Lamy Impressum isimli yeni bir model çıkartıyor. Neredeyse Persona'nın aynısı diyebilirim.

   Sil
 3. Sevindim, kaynak neresi? Lamy'nin sitesinde bilgi var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada bu yeni olmayabilir ama şurada mevcut. http://www.zc77.de/cgi-bin/scgi?sid=1&se=1&kd=0&sp=deu&nm=ebene3.html&rid=8177&ebene=3&artikel=441689&bef=detail

   Sil
 4. Evet baktım. Imporium diye bir model var. 1 Eylülde Piyasda olacakmış sanırım. Nerdeyse Persona ile birebir aynı. Yalnızca dolmakalem ucu biraz farklı gibi geldi bana.

  YanıtlaSil
 5. Al işte Lamy' ye gıcık olmak için bir neden daha. Nib aynı, feed aynı, gövde malzemesi aynı. Çevir çevir sat safarileri. Klipsine boncuk tak, tepesindeki artıyı kaldır delik koy, klipsin, gövdenin rengini değiştir. Zaten Almanlar yenilince biz de yenik sayıldık... Töbe töbe.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O klips boncuklarını ayrı satsalar çok iyi insanlar aslında ama illa kalemle birlikte alın diyecek namussuzlar! Hayır bi de bunlarda tepede delik de yok. Bildiğin çarpı, bildiğin rezalet!

   Sil
 6. Merhaba,
  Adamlar ellerinde fazla kalan renk pigmentlerini tüketmesin mi yani : ) zarar mı etsinler.
  Ben destek olmak adına alacağım bi tane... : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle düşünmemiştim, haklısın Engin. Ben de alıyorum hemen :)

   Sil
 7. En azından kapak tepesini farklı yapmak çok büyük bir artı maliyet getirmez sanırım.

  YanıtlaSil
 8. Selamlar :) Lamy Allstar kalemlerimden biri ile başım dertte. Üzerinde M uç var. Kalemi aldığimdan beri bir türlü akıcı bir yazı yazamadım. Hangi mürekkebi denediysem ne yaptıysam olmadı. Hep kesik kesik bir yazı :( Ucu çıkardım taktım, kalemi yıkadım. Başka ne yapabilirim? Sizce sorun nerde?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıkamanıza rağmen geçmiyorsa damakta problem vardır muhtemelen. Aldığınız yere götürün ya da Lamy'nin Türkiye distribütörü Kemerburgaz kırtasiye ile iletişime geçin. Çok geçmiş olsun.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...