Noodler's Black Swan in Australian Roses Ink Review

Scroll down to read in English


Bu haftanın mürekkebi, belki de bu sene en çok kullandığım mürekkeplerden biri olan Noodler's Black Swan in Australian Roses. Aslında sadece bu mürekkebi kullanarak yazdığım bir defter var ve neredeyse bitmek üzere. 


Noodler's mürekkepler Amerikalı girişimci ve zanaatkar Nathan Tardiff tarafından yapılıyor. Şişeleri, ağzı geniş, kare tabanlı ve kullanışlı şişeler. (Evet bir Waterman şişesi değil ama yine de güzel) İçerisinde ise 3 oz yani yaklaşık 90 ml mürekkep barındırıyor. Noodler's'ın bir özelliği de şişelerinin ağzına kadar, lebaleb doldurulmuş olması. Hal böyleyken kullan kullan bitmeyen bir mürekkep oluyor. 


Noodler's Black Swan in Australian Roses (piyasadaki adıyla BSAR) oldukça koyu bir mor. Bu açıdan gözü yormayan, insanı rahatsız etmeyen bir rengi var. Resmi evrakta olmasa da, günlük kullanıma oldukça uygun.


Rengi her ne kadar koyu olsa da kendi içinde bir harelenmesi mevcut. Bu açıdan hareli mürekkep sevenlere hitap ediyor. 


Biraz zor kurusa ve su ile dağılma emareleri gösterse de, Noodler's Black Swan in Australian Roses benim çok severek kullandığım bir mürekkep. Ayrıca bu mürekkebin yüzey gerilimi nedeniyle esnek uçlu kalemlerle çok iyi anlaştığı, daha az "railroading" yaptığı da bir gerçek. 

Siz nasıl buldunuz bu mürekkebi?

Sevgiler

Zeynep Karakuğu

This week's ink is the one I probably used the most this year, Noodler's Black Swan in Australian Roses. Actually, I have a notebook which I write just by using this ink and it is about to finish. 

Noodler's inks are made by American enthusiast and craftsman Nathan Tardiff. Bottles are quite useful (yes not a Waterman useful but still good) with wide opening and square bottoms. It has nearly 90 ml of ink inside. And one other feature of the Noodler's is that the bottle is always full, I really mean full. 

Noodler's Black Swan in Australian Roses (aka BSAR) is a quite dark purple. Therefore, it has a nice calm color, treating well our eyes. Although it is not very suitable for official documents, it is well suited for daily use. 

Even though it is dark, it still has some shading. So if you enjoy shading inks, you will love this one. 

Yes, it dries a bit late, smudges with the water but Noodler's Black Swan in Australian roses is an ink that I love using. Besides, this ink goes very well with flex pens and causes less railroading due to the surface tension. 

Did you like it?

Cheers,

Zeynep BlackSwan

8 yorum:

 1. Gerçekten güzel görünüyor.
  Yazıda mor rengi ben de severim.

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle ismiyle fethediyor kalpleri:) rengi de çok güzel gerçekten, güle güle kullan Zeynep'cim:)

  YanıtlaSil
 3. agustos 2014'den once aldiysaniz sanslisiniz. cunku kullandiklari malzemede bir degisiklik mi olmus (formulun degismedigini soyluyorlar), bir seyler olmus rengi degismisti. tam da bu sirada satin almistim ve orijinal renk degil bendeki. ama gouletpens guncelleme yapmis, eski rengine donmus tekrar. ben de, artik bulunmayan sinirli uretim rengine sahibim diye avutayim kendimi :) http://blog.gouletpens.com/2014/07/color-change-for-black-swan-in.html

  YanıtlaSil
 4. Noodlers mürekkeplerin harika renk seçeneklerinden biri...çoğunun akışkanlığı çok iyi ama bazılarında arkaya geçme, geç kuruma ve daha nadiren tüylenme pahasına...
  Ben de la couleur royale, blue, turquoise ve tüm siyahlarını denedim...
  Fiyatları uygun. Ama 90 ml'nin sonu gelmiyor...gouletpensten 2ml numune alıp deneyerek şişe almak daha makul olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu mürekkep mesela, biraz geç kuruyor. O açıdan zorlu ama renk olarak muhteşem. Ve evet, gerçekten bitmiyor Noodler's mürekkepler. Ben de her ne kadar şişe sevsem de, en akıllıcası numunelerden alıp kullanmak.

   Sil
 5. Zeynep Hanım merhaba;

  Mesnevi'den yaptığınız alıntıyı siz mi çevirdiniz ingilizceye; yoksa elinizde ingilizce kaynak var da ordan mı aldınız. Şayet var ise paylaşabilir misiniz yayınevi bilgilerini.. Tşk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu şöyle oldu Emrah, elimde Mesnevi'den şiirler olan İngilizce bir kitap vardı. Oradan İngilizcesini okudum, çok hoşuma gitti. Bloga yazarken Türkçesini elimdeki Türkçe Mesnevi'den bulup yazdım. İngilizce Mesnevi var. Coleman&Barks'ın sanırım ilk iki cilt çevirisi var. Bir de ben yabancı bir dostum için, İstiklal Caddesindeki İnsan Kitap'tan 6 ciltlik bir İngilizce Mesnevi almıştım zamanında ama yayınevini hatırlamıyorum maalesef.

   Sil
 6. Eminönü'ndeki İstanbul kitapçısında da pek çok dilde 6 cilt olarak Mesnevi bulmak mümkün:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...