Sailor Young Profit Music Nib

Scroll down to read in English


Günaydın! Bu haftanın kalemi Sailor Young Profit 1911. Young Profit Sailor'ın giriş seviyesinin bir tık üstü kalemlerinden. Giriş seviyesinde Lecoule, High Ace ve Clear Candy gibi giriş seviyesi kalemlerden bir üst sınıfa giriyor diyebiliriz. Ben de günlük kullanacağım bir müzik uç ararken rastlayıp şans vermek istedim. 


Kalemin boyutları oldukça güzel. Gövdesi ince kalemler sınıfında, boyu ise Pilot 78G'den az uzun. Gövde, siyah renkli kaliteli bir plastikten yapılmış. Tezyinatı altın rengi. Kapağı ise günlük kullanıma oldukça uygun şekilde tok bir klik sesi ile açılıp kapanıyor. Dolum sistemi ise Sailor kartuş. Ben dönüştürücü ile kullanmayı tercih ediyorum elbette. 


Sailor müzik uç bildiğimiz diğer müzik uçlardan biraz farklı. Merak etmeyin, karşılaştırmalı inceleme de geliyor yakında :) Diğer müzik uçlarda ikik adet yarık bulunmaktayken, Sailor'ın müzik ucunda normal dolmakalemlerde alıştığımız tek bir yarık mevcut. 


Müzik uç aslında italik uçlara benzer bir karakter sergiliyor. Yazı örneğinde gördüğünüz gibi hem kalın, hem ince çizgiler üretebilen bir yapısı var. Normalde nota yazmak için kullanılsa da, ben günlük elyazısında bu ucu kullanmayı çok seviyorum. 


Kutusundan çıkar çıkmaz yazan, ıslak karakterli, yumuşak uçlu ve elyazımı güzelleştiren bir kalem oldu Sailor Young Profit. Özellikle günlük kullanım için çok pratik buldum kendisini. Ben bu kalemi doların henüz 3'ü görmediği o güzel eski günlerde 60 küsür dolara almıştım. İyi bir fiyat performans oranına sahip olduğuna inanıyorum. 


Siz beğendiniz mi?

Sevgiler

Zeynep Arsızcayaladımleoparı
Morning! This week's pen is Sailor Young Profit 1911. Young Profit is one of Sailor's medium range pens. It is just abouve the pens like Lecoule, High Ace and Clear Candy. I decided to get this pen while I was looking for a daily use music nib. 

Size of the pen is quite decent. It has a body which can be considered as slender and it is a bit taller than Pilot 78G. Body is made of black quality plastic with gold accents. The cap is a "click" type, confident closing one. I liked it. The filling system is "Sailor cartridge only" but of course I prefer using it with a Sailor converter. 

Sailor music nib is a bit different from other music nibs we know. Don't worry a comparative post is coming soon :) Normally there are two slits in other music nibs while Sailor has one slit as in regular fountain pen nibs. 

Music nibs generally provides a character close to italic nibs. As you can see from the writing sample, it produces both thick and thin lines. And although it has been used for musical notation, I love using it for daily writing sessions. 

It is a good pen performing right out of the box, with a wet character and great impact on my handwriting. I find it quite practical for daily use. It was around 60 something USD and I believe it has a good price/performance ratio.

Did you like it?

Cheers

Zeynep Musicislife

8 yorum:

 1. Yazımı B uçmuş gibi görünüyor. Music derken genelde yalnız nota yazımında mı kullanılıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet uç topu büyük olduğundan B gibi duruyor ama yazı örneğine bakarsanız inceli kalınlı bir çizgi varyasyonu var. Sadece nota yazımında kullanılmıyor, ben mesela gündelik olarak kullanıyorum.

   Sil
 2. Dolar kuru dallarımızı kırdı biraz ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah sormayın! Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

   Sil
 3. Elinizde kullana kullana paralansın inşaAllah :) ben music uç kullanmadım daha önce. Acaba diyorum (nota yazmakta kullanıldığına göre) eski harflerle yazarken de faydalı olur mu kesik uçlar gibi???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz önce paslanmış Osmanlıcamla iki üç kelime yazdım. Normal uçlara göre daha iyi olduğu bir gerçek ama Osmanlıca için özel verev kesilmiş uçların yerini tutmuyor. Yine de Abdurrahman Çelebi işte :)

   Sil
 4. Teşekkür ederim! Uğraşmışsınız benim için. Demek music benim işimi gormez. Aman paslandırmayın Osmanlıcanızı :)

  YanıtlaSil
 5. Listemdeki yeni kalemi buldum galiba bulabilirsem Music Nib bulamazsam Bold'a talim :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...