Schneider Breeze Cartridge Rollerball

Scroll down to read in English


Alas! Hayat devam ediyor değil mi? Yaşam olduğu kadar, ölüm de hayatın kanunu ve hatta belki daha gerçek... Neyse blogu yeniden ele alırken, farklı bir kalemle başlayayım dedim. Nisan ayında İzmir'e yaptığım motosiklet seyahati esnasında Can Kırtasiye'den Murat beyin tavsiyesi ile denedim bu kalemi ve aşık oldum. Uzun bir süre dolmakaleme dönemedim dersem ne kadar sevmiş olduğumu anlarsınız sanırım. 


Schneider Breeze değiştirilebilir kartuşları olan bir roller kalem. Kalemin içerisinde iki kartuş bulunuyor. Ancak dolmakalem kartuşlarından farklı olarak her kartuş kendi ucu ve besleme (feed) kısmı ile birlikte geliyor. Bu kartuşları bittikten sonra dolduramıyoruz maalesef. 


Kalemin ucu ise alıştığımız roller uçlarından biraz daha farklı. Ve nasıl anlatsam, şimdiye kadar yazdığım en yumuşak uç bu kalemde olabilir sanırım. 


Kağıdın üzerinde kayar gibi hareket ediyor. Bu yüzden elyazısının kıvrımlı hareketlerine çok ama çok uygun. Yalnıza ince uçlu kalem sevenler için ucu biraz kalın gelebilir.


Ayrıca mürekkebi de fosforlu kalemler altında dağılmıyor. Ben bu kalemi alırken Can kırtasiye'de maviden başka yedek kartuş yoktu ama yurtdışındaki sitelerden siyah, yeşil ve kırmızı kartuşlar da edinmek mümkün. 


Bu kalemi özellikle elyazısına başlamak isteyenlere, uzun saatler boyunca not alan öğrencilere ve elyazısına alıştırmak istediğiniz miniklere çok uygun. Kalemin Türkiye fiyatı 12 lira. (tık tık) Ben kullandım ve çok sevdim. Umarım Schneider bu kalemi başka gövde opsiyonlarıyla da tüketicilere sunar.  

Siz dolmakaleminizi hangi kalemlerle aldatıyorsunuz bakalım?

Sevgiler,

ZeynepAlas! Life is going on! Death is another reality of life maybe more than everything else. I wanted to start with a different pen ceasing this long break. In my motorcycle trip to Izmir on April, I got this pen from Can Stationery Store and I fall in love with it. If I told you that for a long time I couldn't use fountain pens you will understand what I mean. 

Schneider Breeze is a refillable roller pen. It comes with two cartridges inside. However, different than the fountain pens every cartridge has its own tip and feed. Unfortunately we cannot refill the cartridges, we need change them when it finished. 

Tip of this pen is quite different than the regular rollerball tips. And how to say, it might has the smoooootthestt tip of all pens I have used so far. 

It slides across the paper. Therefore it is very suitable for hand writing. However, it might be on the broder side for the fine line lovers. 

Besides, the ink is not smudged with the florescent highlighters. And the cartridges can be found in black, red, green and blue.  

I recommend this pen to who wants to start handwriting, students who takes notes for hours and hours and for kids whom you want to introduce with handwriting. It is around 4 Euros in Turkey. I hope Schneider offers this pen with other body options.

Which pens do you cheat fountain pens with?

Cheers,

Zeynep


27 yorum:

 1. Tekrar hoşgeldiniz, sizi özlemiştik. Bunu bir teselli olarak söylesek de hayat devam ediyor ve ayak uydurmak gerekir.
  Schneider her ne kadar üst segment yazım araçları üretmese de ve Türkiye'de çok bilinmese de kaliteli bir marka ve çok çeşitli refiller üretiyor. Tahminim Schmidt gibi bir çok markalara da refill yapıyor.
  Güzel bir kalem ama bana biraz pahalı geldi. Kartuş fiyatları nedir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sami Bey.

   Schneider'in bende birkaç kalemi daha var. Onları da zamanla yazacağım inşallah. Üst segment olmasa da çok kaliteli kalemler. Fiyatı pahalı görünebilir ama aslında bugün kullan at, bizde pilot kalem olarak geçen iğne uçlu kalemlerin neredeyse tamamı bu fiyatlarda. Ben yedek kartuşlarını Cultpens sitesinden 2.35 pound'a aldım. İçinde 5 tane var.

   Sil
 2. Evet, karutşları uygunmuş, aslında yaz at bir kalem olmadığı için aslında pahalı sayılmaz, aklım oraya gitmiş.
  Ben de de Schneider'ın Express K2 ve Office modellerinden bir kaç tükenmez var. İnce yedeklerle yazanlardan. Bu ince yedekleri çok seviyorum. Yani ucu değil de kendi ince olanlardan. Dolmakalemin dışında özellikle roller ve tükenmezle de yazmayı seviyorum.
  Buraya bir bakın derim.
  www.schneiderpen.de

  YanıtlaSil
 3. Schneider uçları gerçekten güzel yazı yazmayı sağlıyor. Kurşun kalemi, tükenmezi harika. Sepete bunu da ekleriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence pişman olmazsınız. Ya da olabilirsiniz :) Çünkü insanı çok alıştırıyor kendisine.

   Sil
 4. ara verdiğinin farkında değilim mi farkındamıyım bilmiyorum çünkü bende durağan bir takip yapıyorum bu sıralar.. ama özlediklerim arasındasın şekerim ♥
  kalemi hemen not aldım bulmaya çalışacağım

  ben dolmakalemimi pilot ile aldatıyorum bu sıralar :D

  YanıtlaSil
 5. ara verişinle ilgili yazını şimdi okudum ne diyeceğimi bilemiyorum.. sabır ve dua feraha çıkmaya yardım eder.. dilinden düşürme canım..
  çok öpüyorum.. ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Nilgün Hanım. Sağolun varolun.

   Sil
 6. 2b -sınav kalemi- kurşunkalem ve paralel pen ile aldadıyom en çok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paralell pen de dolmakalem sayılır bence ama sınav kalemi el-mecbur.

   Sil
 7. Zeynep Hanım merhaba. Bir kaç gün önce size mail atmıştım, not tutarken hangi tükenmez kalemi kullanabilirim diye, işte bu yazınızı o mailime cevap olarak kabul edip, size çok çok çok teşekkürlerimi gönderiyorum. Aslında yazınız herhangi bir kalemi bile alma sebebimdir ama, kalem neredeyse tam istediğim gibi. Ama mailime daha kapsamlı bir cevap vermek isterseniz asla ve asla hayır demem bilesiniz.:)
  Esen kalın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kusura bakmayın, mailleri cevaplamakta çok ama çok geç kaldım bu sıralar. Bu kalem umarım derdinize derman olur. Ben ucuna bayıldım zira.

   Sevgiler

   Sil
 8. Roller kullanmayı bende seviyorum aslında. Ama bu kalemin ucu biraz keçeli uç gibi göründü bana. Acaba keçeli uçlarda görülen arkaya geçirme bu kalemde var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç keçeli ucu gibi değil. Zira ben böyle keçeli kalemin kağıda sürtünmesinden huylanan, rahatsız olan bir insanım. Bu öyle değil. Arkaya da kağıda bağlı olarak nadiren geçme yapıyor.

   Sil
 9. Geri dönmenize çok sevindim ve güzel bir dönüş olmuş elinize sağlık. Bu kalem bana pilot imza kalemlerini hatırlatsada uç kalınlığı olarak ama estetik ve mürekkep sistemi kendine has olduğunu haykırıyor. Ve dediğini gibi hayatta olan herkes için hayat devam etmek zorunda.

  YanıtlaSil
 10. Geri dönmenize çok sevindim ve güzel bir dönüş olmuş elinize sağlık. Bu kalem bana pilot imza kalemlerini hatırlatsada uç kalınlığı olarak ama estetik ve mürekkep sistemi kendine has olduğunu haykırıyor. Ve dediğini gibi hayatta olan herkes için hayat devam etmek zorunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Pilotun imza kalemlerinden daha ince yazıyor kesinlikle onu söyleyebilirim. Ve maalesef bazen hayata dönmek zor gelse de, yaşamak en sancılı iş olsa da, mecburuz. Çünkü aslında yaşadıklarımız değil, yaşadıklarımıza verdiğimiz tepkiler sayılıyor kanımca.

   Sil
 11. Yaşasın yeni yazı :) Alfabenin peşine eklenen 'Zeynep'i görmek inanılmaz keyif veriyor. Ellerine, emeğine, güzel yazına sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Sen de hoşgeldin bu arada :)

   Sil
 12. İki yıl kadar önce Can kırtasiye ziyaretimde kahverengi-turuncu olanını Murat beyin tavsiyesi ile almıştım. İş gereği suretli belge ve faturalarda kullanıyorum. Oldukça memnunum kendisinden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah başka gövdelerle de piyasaya sunar bu kalemi Schneider.

   Sil
 13. O kadar eski bir kalem demek.

  YanıtlaSil
 14. Şükür kavuşturana... dolmakalem yazım keyfi bambaşka...alternatif olmasa da kaçamak yapsam bu "gel ink"li bir kalemle olabilir..cross edge octane gel ink mesela...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aksel Bey, bu kalemin ucu Cross'un jel uçlarından biraz daha farklı. Emin olun :) Bir de Cross kadar albenisi olmadığı için yer değiştirme(!) ihtimali daha düşük :)

   Sil
 15. http://www.stabilo.com/tr/p/stabilo-easyoriginal bu linkteki kalemi yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum ve vazgeçemiyorum. sanırım Schneider'la aynı uca sahip. Bir de bundan esinlenildiğini düşündüğüm herlitz marka bir kalem aldım yeni ( http://www.dr.com.tr/Kirtasiye/Herlitz-Roller-Kalem-Koyu-Renkli-280/Kalemler/Kalemler/Roller-Kalemler/urunno=0000000662379 ) . D&R'da görünce şaşırdım çünkü Herlitz markası yıllaaaar önce bir görünüp kaybolmuştu. Stabilo'ya göre daha ucuz fiyatlı, kartuş açısından hiç farkı yok ama tasarımda Stabilo'nun önüne asla geçemez

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...