Noodler's Burma Road Brown Ink

Scroll down to read in English


Helloy sevgili blog. Bugün ta Amerikalardan bir konuğumuz var. Sevgili Nathan Tardiff'in kendi elleriyle yarattığı markası Noodler's'ın Burma Road Brown isimli mürekkebi. Ben biraz ara-dere insanıyım. Modernle klasik arasını, tatlıyla ekşi arasını severim. Tıpkı mavi ile mor arası mürekkepleri ve yeşille kahverengi arası mürekkepleri sevdiğim gibi. Noodler's Burma Road Brown da tam bu tanıma uyuyor. 


Noodler's mürekkepler bu standart kare tabanlı, geniş ağızlı cam şişelerde geliyordu şimdiye kadar. Bundan sonra ise (sanırım geçici bir süre için) aynı şekildeki plastik şişelerde geleceği açıklandı. 


Burma Road Brown, her ne kadar adı kahverengi olsa da, yeşille kahverengi arası, hâki olarak tanımlanabilecek bir renk. Fotoğraftan göreceğiniz üzere oldukça da hareli bir yapısı var.   


Gündelik olarak kullanılabilecek, göz yormayan, kolay okunan ve akıcılığı yüksek bir mürekkep. Fotoğrafta Platinum 3776 ile kullandım. Yani Japon kalemi ile kullanılabiliyor! (Bu soru sürekli geldiği için belirtme ihtiyacı hissettim) Siyah ya da mavi mürekkep yerine bu hâki renkli mürekkebi kullanarak, ciddiyetinizden ödün vermeden yazınıza bir farklılık katabilirsiniz . 


Ancak su ile arası maalesef pek yok. Üzerinden fırçayla geçince mürekkep rengini kaybediyor ve geride soluk bir renk kalıyor. 

Ben şahsen bu rengi severek kullanıyorum. Özellikle sarı/fildişi kağıtların üzerinde çok eski, sanki yıllar öncesinden kalan bir yazı hissi uyandırmasını özellikle seviyorum.

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep MaceradoluAmeriga
Hello dear blog! We have a guest from the States today. It is Burma Road Brown ink of Noodler's which was established as a home made brand of dear Nathan Tardiff. I actually like everything in between such as something in between modern and classic, sour and sweet and when it comes to inks I love the colors between blue and purple, between green and borwn. And Burma Road Brown just falls in the scope. 

Noodler's inks are coming in this standard, square bottom, big mouth glasses. It used to be... From now on (I guess it is temporary) it will be coming in the same shaped bottle but in plastic. 

Burma Road Brown is, although the name indicates brown, in between green and brown which can be easily defined as khaki. It is a great shader as you can see from the photos. 

It can be used daily, easy to read, no torture to eyes and a good flowing ink. In the writing sample, I used it in my Platinum 3776. Instead of black or blue ink, you can put a character in your writing without risk of being frivolous. 

However, this ink is not the best ink going well with water. When you swipe it with a waterbrush, the ink fades and remains a tint. 

I personally like this color. I like it especially as it feels like an old handwriting when I write on the yellow/ivory papers. 

Did you like it?

Cheers,

Zeynep Americandream

23 yorum:

 1. Bence de kahverengi ile ilgisi yok.
  Bu arada hep merak etmişimdir. Kahve hangi renkdir diye :-)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir inceleme . Japon dolmakalemleriyle anlaşacak Mürekkep sorularıma da bir son.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Göktuğ bu sadece senin sorun değil, böyle bir önyargı var. Hep söylüyorum her zaman için kalem+kağıt+mürekkep arasındaki bir kombinasyon bu. Japon ya da Avrupa diye ayırmak anlamsız.

   Sil
 3. Çok güzel tarif etmişsin.. Tam bana göre bir renk.. Ah bir de şu yurt dışından getirtme işi olmasa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef. Ama bu rengi beğendiysen Stipula Musk Green'e de bakabilirsin. Hemen'de vardı.

   Sil
  2. Bu renge yakınsa hemen bakıyorum... Fildişi ya da saman kağıtta çok güzel duruyor.. Fakat gramajı yüksek saman kağıdı bulmadım bulunduğum yerdeki kırtasiyelerde..

   Sil
  3. Diamine Salamander de güzel yeşillerdendir. Ayrıca temizlemesi de oldukça kolay:)

   Sil
 4. Thanks for reviewing this color. I really like brown ink, somewhere after blue, blue black, and grey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Mark for commenting. I am still looking for the perfect grey :)

   Sil
  2. Zeynep, did you check Diamine grey?

   Sil
 5. Evet, sonuç olarak bana göre güzel bir koyu yeşil, ya da haki.

  YanıtlaSil
 6. Noodler's mürekkepler kalemleri çatlatıyormuş. Japon kalemine çeksem patlar mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde böyle hareketlere girişmezsek :) Bi de benim bi kolye ucu vardı Berk bey!

   Sil
 7. Thank you Zeynep ! One of my favorite inks. I agree you can use this one at work. I think the whole "army colors" range has something has something special. Do you use other ones among them ? Too bad you can't find them easily. Maybe it's a sign that you should run your own brand ! :)
  Thank you also for the other reviews, by the way. I don't always take time to comment but I really appreciate. :) Hope things are not too difficult in your city and you find inspiration and comfort in your lectures.

  - Amitiés de Paris, Jean-Yves

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Jean-Yves :) Maybe one day I can have my ink and pen brand. That's a great dream.

   It is the hard times pushes us to create more I believe. Hope everything gets better in my country. Thank you again.

   Loves from Istanbul...

   Sil
 8. Emrah, saman kağıdı gramajı yüksek bile olsa tavsiye etmem. Çok lifli bir kağıt ve o lifler mürekkeple ıslanınca toplanıp kalemin ucuna dolabilir. Aklında olsun.

  YanıtlaSil
 9. Stipula Musk Green de ellerinde yokmuş maalesef... Öylece kalacak bu macera..

  YanıtlaSil
 10. Bana Diamine Salamander'ı da hatırlattı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diamine Salamander biraz daha grimsi bir yeşil. Onu fotoğraflamak daha da zor :)

   Sil
 11. Bu yazıyla alakasız olacak ama bir türlü Lamy Safari'nin hediye setlerinden bulamıyorum. İçinde pompası, mürekkebi ve kartuşu olan bir set. Online almak istemediğim için bildiğiniz bir yer olup olmadığını merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. D&R'larda Nezih'lerde filan 7'li setleri oluyordu. Tek kalem için olan hediye setlerine rastlamadım maalesef.

   Sil
 12. Sanırım ordu hakisi; "olive drab" denen renk. Şişenin üzerindeki kaatta bütün o Amerikan Ordu Hava Kuvvetleri, "USAAF" envanterindeki uçaklar oluşunun hikmet-i mecmuası o. Siluetlerden görebildiğim kadarıyla, B-24, P-38, P-40, C-47, B-17 filan var. Onları tümü II. Dünya Savaşı sırasında bu renkle uçmuş uçaklar.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...