Lamy Al-Star 2016 Limited Edition Charged Green

Scroll down to read in English


Lamy Al-Star'ın 2016 rengi Charged Green olarak açıklandığında kamuoyunda epey hayal kırıklığı yaşattığını anlamak zor olmadı. Coşkuyla karşılamak bir yana, insanlarda "yine mi güzeliz, yine mi yeşil" dedirttiğinden yeterli ilgiyi görmedi.


Zira, fotoğrafta da gördüğünüz üzere (en üstte) 2008-2010 arası piyasada olan Lamy Al-Star Silver Green ve 2014 yılının özel rengi olan (ortada) Lamy Al-Star Blue Green'den sonra bir yeşil dolmakalem daha kaldıramadık. 


Hayır bir de üstüne üstlük, Lamy Safari'de de 2013 yılında Neon Yellow, 2015'te ise Neon Lime renkleri ile firma adeta, dolmakalemseverlerin "La-mi bi-zi ye-şi-le do-yur!" feryatlarının karşılığını vermekle meşguldü. 


Neyse Allahtan yeni bir pazarlama taktiği olarak, her kalemi kendi rengine uygun kartuşlarla pazarlamaya başladı da sevgili Lamy, böylelikle "Aman Tanrım, bu kaleme uyacak mürekkebim yok" diye ağlamaktan kurtulmuş olduk. Buyrun bu da, Lamy Al-Star 2016 rengine uygun Charged Green yeşil mürekkebim Hüsnü.  
Neyse bizleri bu kadar yeşile boğan Lamy, 2016 Safari rengi olarak Dark Lilac isimli, siyah klipsli bir afeti devranı piyasaya sürmeye hazırlanıyor da, biraz kalbimizi kazanıyor. Yoksa külahları değişecektik.

Siz Lamy'nin bu limited edition renk politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sanki kredilerini bitirmek üzereler gibi geliyor bana. 

Sevgiler

Zeynep YeşilArtvin
When Lamy announced the new color of Al-Star 2016 it was a big disappointment among fountain pen enthusiasts. Far from creating a glow, it was a big failure to see more "greeeeen". 

As you can see from the photos we were unable to handle a new green fountain pen after 2008 Al-Star Silvergreen and 2014 Al-Star Blue Green. 

On the top of it, it was not just Al-Star. Lamy Safari was also welcomed us with Neon Yellow in 2013 and Neon Lime in 2015 as the fountain pen crowd were begging for a new green fountain pen. 

Anyway, dear Lamy started launching all their new fountain pens with matching cartridges so we will not cry ever again "Nooooo, I don't have matching ink for that pen!" And here you are, the matching ink of Lamy Charged Green. 

At least, Lamy choking us with green for a while has just announced Lamy Safari 2016 will be Dark Lilac, a purple Safari with a black clips. Otherwise, it would be a total failure. 

What do you think about Lamy Limited Edition marketing policy? I think they are about to use all their credit. 

Cheers,

Zeynep Greenpen 


28 yorum:

 1. Hediye etmek için aldığım bakır-turuncuya hayran kaldıktan sonra bu seneki özel seri rengi de kendime alacaktım ama vazgeçtim açıkçası.içimiz dışımız yeşil oldu yahu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakır turuncu uzun zamandır yaptıkları en güzel renkti. Bakalım Safari Dark Lilac'ı bekliyorum şimdi. Ama gerçekten yeşil defterini bi on sene kapatmaları lazım.

   Sil
 2. Ne de olsa hepsinin tonu farklı kolleksiyonda bulunması gerek.
  Bir de Lamy, sanırım Persona ayarında bir kalem sürecekti piyasaya. Ondan bir haber yok mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Persona'ya benzeyen Imporium'u çıkardılar. Hatta bizim dolmakalem grubumuzdaki abilerimizden biri aldı. Denedik kullandık, gayet güzel olmuş.

   Sil
 3. Benim gibi ''Alman hayranını'' bile kızdırmaya başladılar. Çok sevdiğimiz malum otomobil markasının da neler yaptığını takip ettik medyadan daha fazla kazanmak için. Bu kadar da ticari olunmaz ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle, umarım kendilerine gelirler bir an önce :)

   Sil
 4. Bir tane bile yeşil Lamy kalemim yok ama beni bile doyurdular resmen yeşile:) Esasında yeni bir safari değil Al Star almak istiyordum bu renkle hakkını kaybetti. Safari Dark Lilac'ı ise heyecanla bekliyorum, internette görmüştüm bir foto sanki. Güzel olacak gibi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay onu ben de bekliyorum gerçekten. Heyecanlıyım :)

   Sil
 5. Kartuş olayıyla "limited edition"ın biraz ömrünü uzatsa da ileride daha radikal ""kombo"lar yapması lazım bana göre, mesela "charged green gövde + oblik uç + xxx mürekkep" gibi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de şu klipsler filan bari, siyah kırmızı bi şey olsa. Metal klips görmekten ciğerim soldu.

   Sil
 6. Mürekkepleri devam ettirmiyorlar maalesef. Bakır-turuncunun mürekkebini bulamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aferim Lamy'e, çok mantıklı hareketler bunlar(!)

   Sil
 7. Evet, siz söyleyince sitesine baktım. Dolmakalemin ucu dışında neredeyse Persona'le pek farkı yok Imporium'un.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cidden öyle. Bakalım umarım bu adımları, yeni dizaynlar için teşvik edici olur.

   Sil
 8. Lamy son yıllarda en sıkı takipçilerinin bile sabrını zorluyor. Şahsen tek Lamy kalemim olan mat siyah ile mutluyum, fazlasına gerek yok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lamy şaşırma, sabrımızı taşırma!!!!

   :)

   Sil
 9. You have opened my eyes to Faber-Castell, Kaweco, and Lamy. The Lamys and Kawecos write well: I have tried them at Kinokuniya (a large Japan-based bookstore) in Los Angeles. I am too boring: I prefer dark colors or metal (steel or silver) for my pens. So I can forget the bright colors, but I am happy others like them because we should have fun! I agree: too many hues of one color (green) is also boring. Maybe Lamy hopes these greens are the color of money (you know, US money is greenish, so we have this saying). And so Lamy's Marketing Department hopes to "make" the big money!

  YanıtlaSil
 10. darc lilacı ben de heyecanla bekliyorum. mor hayranlarını bu kadar zamandır beklettikleri için kendilerine selamlarımı iletiyorum.

  YanıtlaSil
 11. Sözüm meclisten dışarı, her çıkan rengi sorgusuz sualsiz alanlar oldukça Lamy'nin bu zekice hamleleri devam edecektir. Bir firma bu kadar mı kapalı olur geribildirimlere yahu?

  YanıtlaSil
 12. Hayal kırıklığı da olsa renk tonunda bir nebze fark olması bile bir kolleksiyoner için yeterli oluyor.

  YanıtlaSil
 13. Zeynep hanım ben Dark Lilac'a inanmıyorum. :) Gerçekten çıkacak mı acaba?

  YanıtlaSil
 14. Merhaba,
  Benim iki sorum olacak.
  1- Ben de LAMY Studio dolma kalemi var. F uçlu. 1.1, 1.5, 1.9 kaligrafi uçları uyumlu mudur?
  2- Divit etkisi olsun istiyorum. Ancak bildiğiniz gibi divit kalemlerini dış mekanda kullanmak oldukça zor ve zahmetli. Önereceğiniz (dolma kalem bağlamında) çözüm var mıdır? Kalifrafi uçları ile benzer sonuçları alabilir miyim? Amacımız kağıt üzerinde bol mürekkep kalması ve istediğim zaman sulu fırça ile dağıtabilmek.

  Studio F ucuyla maalesef dilediğim sonucu alamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   1- Uyumludur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
   2- Jinhao kalemlere zebra uç ekliyorlar. Bu bir seçenek olabilir. Bir de pump pen denilen kalemler var. Onlar da güzel alternatifler.

   Sil
 15. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Pump PEN i araştırdım ancak Türkiye'de satın alabileceğim bir yer bulamadım. Bu bağlamda beni yönlendirebileceğiniz bir satış kanalı var mıdır?. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 16. Merhabalar, ben lamy marka bir dolma kalemi hediye olarak alıcaktım ama karar veremedim. Safari modeli alüminyum dark lilac mı yoksa al star mor olan vardı ikisi arasında kaldım da fikrinizi almak isterim bu konuda bilen arkadaşlardan ?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...