Happy Birthday Bana Sıkça Yaz!

Scroll down to read in English

Photo Credit: Sevgili Omer Pekji!

Merhabalar,

Bu yıl blogu ihmal ettim biliyorum ama biz yaşasak da yaşamasak da zaman akıp geçiyor. O yüzden yaşamaya bakalım değil mi? Ve evet, blog dördüncü yılını geride bıraktı. Bolca kalem, bolca mürekkep, yepyeni insanlar, eski kalemlerini çekmeceden çıkartanlar, hayatında ilk defa heyecanla dolmakaleme mürekkep çekenler, güzel yazanlar, yazısını hiç mi hiç beğenmeyenler, kendini bu gruba ait hissedenler, "siz bur'da ne yapıyorsunuz" diyenler, elindeki mürekkep lekesine bakıp içten içe mutlu olanlar, başkasına kalemini teslim etmeye korkanlar, aldığı kalemleri ailesinden saklayanlar, blog tutup cem-i cümleye gösterenler, kalemine uygun mürekkep seçenler, hep aynı mürekkebi kullananlar, yeni aldığı kalemi daha kırtasiyeden çıkmadan kullananlar, aylarca mürekkep çekmeden tutanlar,.. Sizler hepiniz bu ailenin bir parçasısınız ve hepinizi ayrı ayrı seviyorum.

Bu yüzden, geçen yıllarda da yaptığımız gibi bu coşkuyu, kalemlere duyduğumuz bu aşkı yine birlikte paylaşalım diyorum. Kaleminizi, defterinizi alıp 2 Nisan Cumartesi günü saat 15:00'te Beyoğlu Mihrimah Sultan Cafe'ye gelmeye ne dersiniz? (Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi almak için dilerseniz Facebook Bana Sıkça Yaz grubumuza da katılabilirsiniz) 

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

Hello All,

I know I have been a lazy blogger this year but, even though we ignore time flies by. So we should be aware of it and live joyfully. And yes, Write to Me Often completed its fourth year. A lot of pens, a lot of ink, new people who re-discover their old pens, who inked a pen first time in his/her life, people who writes beautiful and who hates his/her own handwriting, people who belong to this group and some other who says "what the heavens are you doing with all those pens?", people who love ink stains on their hands, people who are scared to death when someone grasp their pens, people who always match their ink to their pens and who always use the same ink, who hide their pens from the family and some others who opens a blog and show it all, who inks their new pen before leaving the shop and who has to wait for a month before using a pen... All of you, you are a part of this family and I love you all...

Thefore, we are going to meet as usual and share our passion for the fountain pens, inks and writing. Why don't you join us this Saturday on Beyoğlu Mihrimah Sultan Cafe at three o'clock?

Cheers,

Zeynep Penthusiast

18 yorum:

 1. Zeynep'cim tebrik ederim, çok özel ve güzel bu blogu çok seviyorum, iyiki açmışsın bu güzel blogu, daha nice nice güzel yıllarda hep beraber olmak dileğiyle, sevgiler, bu arada pasta resmine bayıldım, gerçek gibi duruyor:))

  YanıtlaSil
 2. Blog yazmak zahmetli bir iş uzun zamandır boş bırakılan bir blog sahibi olarak anlarım. Ama yine de iyi ki açmışsınız :)) Geçenlerde artık bir dolma kalem sahibi olmalıyım filan derken internette denk geldim hangi posta yorum yapacağımı bilemedim. Kutlamak, yorum bırakmak için güzel oldu. Henüz 3 günlük takipçisi olarak çok sevdim. Dolma kalem hep bir ciddi ve sürekli kullanılan birşey gibi gelmemişti bana ama artık çılgınca hepsinden edinmek istiyorum. Ama başlangıcı hangisiyle yapmalıyım bilemedim belki tanışmamız adına sizde bana başlangıç kalemi önerebilirsiniz. Nice 4 yıllara :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz Gözde Hanım. Dolmakalem 101 diye bir etiketimiz var. Oradan hem temel bilgilere hem de başlangıç dolmakalemi tavsiyelerine ulaşabilirsiniz.

   Sevgiler

   Sil
 3. Congratulations! May many more merry years to come :)

  YanıtlaSil
 4. blogun hayatıma renk katan, "acaba zeynep bu kez ne yazmış?" diye heyecanla beklediğim bir platform. iyi ki doğmuş!!!

  YanıtlaSil
 5. Nice 4 yillara. Umarim kalemleri sevdirmeye olan istiyakiniz hic bitmez.

  YanıtlaSil
 6. Uzun zamandır takip ediyorum bloğunuzu. Hakikaten tebrikler. Çok başarılı ve renkli bir blog. Bu camiadaki nadir Türkçe kaynaklardan biri. O tarihte okulumuzun İstanbul gezisi sayesinde İstanbul'da olacağım. Size sözüm olsun, vaktim olursa kesinlikle uğrayacağım toplantınıza. Saygılar, sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Happy birthday! Keep the hard work--at times it is not easy to sit and write, but surely it makes a difference.

  Hope the cafe meeting went well!

  BT

  YanıtlaSil
 8. Zeynep hanım kalem alıp yakınlarından saklayanlar grubuna ben de dahilim sanırım. Bununla birlikte, böyle kişisel zevklerimiz olmadan yaşamanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Pişman değilim :)

  YanıtlaSil
 9. Mutlu yıllar banasıkçayaz 😀

  YanıtlaSil
 10. Blog Doğum gününde birlikte olmak çok güzeldi. Nefis insanlar tanıdım senin ve blogunun sayesinde. 5. Doğum gününe de katılabilirim umarım. Sevgiyle ve saygıyla.
  PS: Omar Beyin pasta çizimine bayıldım.

  YanıtlaSil
 11. Öncelikle tebrik etmek isterim, 1 yıla yakındır takip ediyorum. Fakat keşke duyuru ile etkimlik arasındaki süreyi biraz daha uzun tutsaydınız, kaçırdığıma üzüldüm açıkcası. Umarım güzel geçmiştir. Bir sonraki etkinliği yakalayabilmek için daha sıkı takip etmem gerekecek demek ki :)

  YanıtlaSil
 12. Pazar postaları gelecek mi? Her pazartesi inatla ve hevesle bekliyorum. :)

  YanıtlaSil
 13. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  Bloglar Yarışıyor, Hemen Şimdi Siz de Katılabilirsiniz

  YanıtlaSil
 14. Zeynep hanım sizi özledik. Umarım gayet iyisinizdir.
  Sevgiler Ayşen

  YanıtlaSil
 15. Zeynep Hanım merhaba. Platinum Izumo Urushı dolmakalemim var. Kartuşla kullanıyorum. Kapalı halde kendi kendine durduğu yerde içindeki kartuşta yer alan mürekkep her yerine bulaşıyor adeta patlıyor. Bir açıyorum uç bölümü hariç içinde dışında her yerde mürekkep var. Sanırım ağzından geri geliyor hepsi, bilmiyorum. Sildim, orjinal yeni kartuş taktım, fayda etmedi. Bu zamana kadar böyle bir sorunum yoktu. Şimdi bir daha olmaz diye temizliyorum o mürekkepli kısımları sonra ertesi gün bakıyorum yine aynı. Bunun sebebi ne olabilir? Lütfen bana bir çözüm yolu önerin. Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...